PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Još jednom se na primjeru PTKM vidi naivnost “ulagača”, nasjedanje na sve i svašta. Evo na primjer kod šećera se naveliko govori o kvotama i odmah cijena pada kod tvrtki koje su stabilne i posluju s dobiti i ne prijeti im nikakav stečaj da kvota bude nula.
Petrokemijsko tržište je više nego zasićeno i pretijesno u sljedećih 5 godina za uspješne tvrtke koje imaju osigurane sirovine po povoljnoj cijeni. Ne trebate nasjedati na hrvatske “spike”. Pogledajte primjer K+S na Njemačkom Daxu. Pad je zadnjih godinu dana veći od 60%, a ta tvrtka neće nikada propasti. A “gigant” PTKM je u minusima 100tine m Kn a cijena se stabilno drži.
ZSE je plitko tržišta idealno za navlačanje ovčica u ponor bez dna. Ima tu dosta materijala za priručnik “Samomazohizam na burzi”.

stvarno bi oni trebali paziti. Radi se o nečijoj štednji i starosti i ako i jedan digne tužbu, to će biti val tužbi za njim.

Ne smiju tako nesavjesno koristiti novac građana, a ako postoji i jedan klauzula ili ijedna nepravilnost, izgubiti će tužbu.

Kada tada to će se dogoditi.


Tužba ima smisla gdje vlada Zakon a ako ozbiljno mislite onda niste u realnom svijetu. U HRV Zakon vrijedi samo na papiru, provodi se na jadnicima koji nemaju vezu a praksa je kriminal od vrha koji u normalnoj zemlji završava Zatvorom i obeštećivanjem.

Ovako je trebalo raditi još od l965 na dalje…..:

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/pid07coZzB2mdkcSw1f6Qg==.pdf

marcello

Dokapitalizacija provedena, gubitak samo raste a dionica se izvrsno drži!


Dokapitalizacija provedena, gubitak samo raste a dionica se izvrsno drži!

Pitam se zašto se dionica izvrsno drži[emo_zacudjen][emo_zacudjen][emo_zacudjen]. Imam čak i svoju teoriju

Ako se povećava gubitak kompanije onda naravno da se treba povećavati i cijena na ZSE! To je prava burza, ZSE!



Dokapitalizacija provedena, gubitak samo raste a dionica se izvrsno drži!

Pitam se zašto se dionica izvrsno drži[emo_zacudjen][emo_zacudjen][emo_zacudjen]. Imam čak i svoju teoriju
[/quote]

Po meni, sasvim je izvjesno da država prepusti 25% ili 50% za 1 kn, uz obvezu kupca da investira 100-150 milijuna EUR-a u firmu sa ciljem zadržavanja proizvodnje i modernizacije…
to odgovara mirovincima i svima ostalim..

naravno da je bilo bolje da se prodalo ranije, ali tada su se sindikati žestoko opirala svim pokušajima privatizacije….

Koliko se mora obezvrijediti još ova kompanija da bi se onda privatizirala? Na kojoj će onda vrijednosti biti dionica? Hoće li biti za burek kako neki često spominju na ovom forumu?[emo_zacudjen]

Kako se kod nas odvijaju PSN, i privatizacije možda se ovdje čeka i stečaj![emo_mrgud]

Bid šupalj, na koliko će se danas zaustaviti vrijednost…

to odgovara mirovincima i svima ostalim..

@bolder

ako vec investiras u kompanije na zse-u, mislim da bi se trebao upoznati s cinjenicom da mirovnicima nije do njihove love, jer je to nasa lova, oni tu lovu koriste da bi zatvorili svoje rupe, odnosno pogreske u kreditiranju, primjer Nexe.

To je jedan od boljih mehanizama kako nemozes kao banka lose kreditirat tvrtke u RH, jer tu su mirovnici koji s nasom lovom krpaju njihove lose plasmane…

pad prihoda, gubitak od 153 u osam miseci,koliko će to do kraja dosegnuti? pa to je skoro koliko cijela dokapitalizacija ! to su uspjeli spržiti a ništa se nije promijenilo,kakva će tek biti 2014 pitanje je

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

New Report

Close