PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko priče o privatizaciji (već zadnjih nekoliko godine), a nije se dogodilo baš ništa, kao što se ni sada neće ništa posebno dogoditi ne zato jer ja ne želim nego zato što je već bolesno kako se pričaju bajke.

Tko Klausa sluša i kakvo je on mjerilo? Pa nije on vlasnik nego samo zaposlenik (sindikalist). Sve je već dogovoreno, čak se već zna tko će Petrokemiju kupiti. Lošije ne može biti nego što je trenutno stanje.


slušao sam jućer Klausa u dnevniku3 i na temelju svega što je rekao, o partneru sa kapitalom a ne kemičaru, o zadržavanju radnih mjesta, ulaganju u pogone, o radničkom partnerstvu … uglavnom, da bi se ispunili svi ti sindikalni uvijeti, eventualna privatizacija se može provesti samo kroz model dokapitalizacije sa iskljućenjem prava prvenstva postojećih dionićara te oslobađanjem od obveze za preuzimanje a u tome slućaju, takva akcija će svakako imati kumulativne ućinke po vrijednost dionice…

Ma ovdje se na ovoj temi niti ne treba truditi išta objasniti.

Bitno je da “ide to gore”. Netko stavi 1000 komada na kupnju i evo veselja za raju.

Kakva privatizacija, pa to će se dogoditi samo za kunu i uz otpuštanje 1/2 radnika.

Privatizacija je samo dobar izgovor za trejd, pa ako se slučajno dogodi da se priča podupre kakvim člankom u novinama onda tim bolje.

Pa 90% ljudi ovdje nije niti pogledalo izvještaj PTKM otkad imaju dionicu.

Naravno, i to ima svoj kraj i kad tad dođe na naplatu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Tko Klausa sluša i kakvo je on mjerilo? Pa nije on vlasnik nego samo zaposlenik (sindikalist). Sve je već dogovoreno, čak se već zna tko će Petrokemiju kupiti. Lošije ne može biti nego što je trenutno stanje.

Ma koga briga za Klausa tko je taj uopće? Tisućica je na kupnji. Naravno najbitnije je što kaže stari industrijalac, mr. Blog master ili Jutarnji.

Rally on.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

bas me zanima..ovaj sada na 220..onaj veci prije je bio manipulator i sad je na nize..da li su ta dvojica..ulagaca(KHM..KHM!!/ ..da li su kupovali kad se pred par dana moglo te kolicine ispod 200..
ili..kaj je ( s) njima?? mislim u glavi..ili pak u savjesti…ili je to 1 te isti..
kaj vi mislite?

pa ti znas za sve dionice kako i di idu, kako sad pitas ko su ko da je vazno kad ti znas di će cijena PTKM , hehe

Vidim veliki se muče iskrcat na 224 kn, malo skidaju svoje naloge al teško to ide kad naivaca gotovo više da i nema….

Nažalost jučer bili otvoreni nalozi na 207-210 sve prošlo kupljeno na 190-196

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

http://www.portal53.hr/vijesti/sisacko-moslavacka-zupanija/98-smz/11550-tvornice-radnicima.html
Zanimljivo kako jedan od većih dioničara šuti o ulozi Klausa u ovim novim događajima? Naprotiv, hvali brzinu i koperativnost istog…

nbakic | 10.09.2013. 10:31 u 10:31 | Odgovori
Koraci se vuku ubrzano: http://zse.hr/userdocsimages/novosti/sRudygQDK8934akjC73zbQ==.pdf
a izgleda da SDP nije baš previše upoznat sa hiperaktivnošću svog ministra. Još samo fali da u budućnosti gledamo reprizu sanadera i onog mađara sa novim glumcima u glavnim ulogama. Ovo mi liči na…?
Imam dionice PTKM i vjerujem u ovu tvornicu, ali ne vjerujem ovoj i ovakvim politikama !!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Kad se pročita članak

http://www.portal53.hr/vijesti/sisacko-moslavacka-zupanija/98-smz/11550-tvornice-radnicima.html [portal53.hr]

jasno je da je stanje na tržištu umjetnih gnojiva katastrofalno , .

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Uz napete odnose u Nadzornom odboru, stanje u Petrokemiji je izuzetno teško. Prodaja gnojiva gotovo je stala, skladišta su prepuna i pitanje je trenutka kada će proizvodnja stati. Sredstva dobivena dokapitalizacijom su kap u moru i na kratko odgađaju kolaps. Upozoreno je iz NO te se zaključuje kako je to posljedica upravljanja Petrokemijom u proteklih 15 godina.

Doslovno u 5 do 12 mirovinski su fondovi odlučili dokapitalizirati i tako spasiti Petrokemiju. Uvjet je bio smjena predsjednika Uprave Josipa Jagušta Bez dokapitalizacije od 170 mil. kn Petrokemija bi vrlo brzo otišla u stečaj jer je u prvih 6 mjeseci zabilježen gubitak od 68 mil. kn, a u prvi devet mjeseci prognozira se gubitak od 200 mil. kn

Ovakvu završnicu nebi bolje složio ni Hitchcock.Kakav triler i utrka s vremenom pod uvjetom da je sve istina kaj piše EKN. Malo mi teže pada ono o mirovincima da su uništili firmu kad je uopće nisu ni vodili.


Uz napete odnose u Nadzornom odboru, stanje u Petrokemiji je izuzetno teško. Prodaja gnojiva gotovo je stala, skladišta su prepuna i pitanje je trenutka kada će proizvodnja stati. Sredstva dobivena dokapitalizacijom su kap u moru i na kratko odgađaju kolaps. Upozoreno je iz NO te se zaključuje kako je to posljedica upravljanja Petrokemijom u proteklih 15 godina.

Doslovno u 5 do 12 mirovinski su fondovi odlučili dokapitalizirati i tako spasiti Petrokemiju. Uvjet je bio smjena predsjednika Uprave Josipa Jagušta Bez dokapitalizacije od 170 mil. kn Petrokemija bi vrlo brzo otišla u stečaj jer je u prvih 6 mjeseci zabilježen gubitak od 68 mil. kn, a u prvi devet mjeseci prognozira se gubitak od 200 mil. kn

Spasiti firmu može samo restrukturiranje(obnova tvornice, otpuštanje radnika i razvoj maloprodaje).

Ovo je samo odugovlačenje boli, ništa drugo.

Naravno, da će netko platiti visoku cijenu za ovako loše poslovanje i brlog sindikata, je iluzija koja bi mogla mnoge koštati dosta novaca.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close