PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

btw..cijena bi trebala rasti sad sa lokalnog minimuma barem do zadnjg vrha..a mozda opet krene explozija..u svakom slucaju mislim da se isplati bar trejdati ako se kupi nize..



cijena raste!

kad ulagači imaju jako kratko pamčenje pa zaborave kako ih svaki put nasanjkaju lažnim "privatizacijama"
[/quote]

ovaj puta je sve jako jasno i transparentno….ne može biti jasnije…čak postoji i službena odluka Vlade RH za ovo…prije toga nije niti bilo (kada je Čačić u dnevniku najavljivao privatizaciju), pa je cijena išla na 380…sada ta odluka postoji i treba ići još više…sve ovisi na koju razinu mirovinci budu katapultirali dionicu…




cijena raste!

kad ulagači imaju jako kratko pamčenje pa zaborave kako ih svaki put nasanjkaju lažnim "privatizacijama"
[/quote]

ovaj puta je sve jako jasno i transparentno….ne može biti jasnije…čak postoji i službena odluka Vlade RH za ovo…prije toga nije niti bilo (kada je Čačić u dnevniku najavljivao privatizaciju), pa je cijena išla na 380…sada ta odluka postoji i treba ići još više…sve ovisi na koju razinu mirovinci budu katapultirali dionicu…
[/quote]

Više gdje i zašto? buke radi?

Mirovinci i jesu kapitalizirali po 170 kn.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@domach1984: da, mirovinci je i jesu dokapitalizirali po 170, i sada ukupno imaju više dionica nego što su ranije imali….njihova zadaća i može biti (pošto je cijena nerealno vrednovana, tj. za ovakav pogon potrebno je minimalno oko 750 kn po dionici da se novi napravi+3 godine izgradnje) da je mirovinci podignu cijenu, npr. na više razine, i da se po takvim cijenama oni i prodaju dio od države prvo, a zatim i njihov…)
to je vrlo realan scenarij, sjetimo se samo INE, kako su je podigli kada se trebalo spriječiti u principu neprijateljsko preuzimanje od mađara, pa je bila trgovina mjesecima blokirana…

@Bolder

Kakve su to gluposti da ovakav pogon i to NOVI košta 750 kn po dionici? To je guru(inače veliki znalac teške industrije(not)) rekao?

Stavio sam tu prije par tjedana da Yara ulaže oko 5% prihoda smao u obnosu dugotrajne imovine na godišnjoj bazi(dakle CAPEX i to preko amortizacije) dok PTKM ulaže oko 5 promila ili 10 x manje po svakoj godini s obzirom na prihode.

Nemojte se zavaravati da je PTKM tvornica:

a) nova
b) konkurnenta
c) u rangu Yarine

Pošto PTKM skoro pa niti ne ulaže u razvoj postrojenja(kao niti DDJH).

TAKO DA TO NIJE REALAN SCENARIJ I NE NE VRIJEDI 750 KN po dionici i nije niti blizu nove tvornice već je stara i slaba tvornica u koju se ne ulaže, pa dajte pogledajte izvještaje i stope CAPEXA uopće i stope iznad amortizacije posebno( od 2005 su uložili 1/10 kumulativno u opremu s obzirom na prihode naspram Yare).

Nemojte slušati Gurua jer tu jako griješi, po meni(a i izvještaji to pokazuju).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Po meni da je bilo karaktera većinskog vlasnika Petrokemija bi bila prodana strateškom partneru prije par godina i sada bi od te prodaje svi imali koristi. Ovako ću s velikim interesom gledati sa strane kako će se obaviti ta prodaja.



@Bolder

Kakve su to gluposti da ovakav pogon i to NOVI košta 750 kn po dionici? To je guru(inače veliki znalac teške industrije(not)) rekao?

Stavio sam tu prije par tjedana da Yara ulaže oko 5% prihoda smao u obnosu dugotrajne imovine na godišnjoj bazi(dakle CAPEX i to preko amortizacije) dok PTKM ulaže oko 5 promi[emo_smijeh]la ili 10 x manje po svakoj godini s obzirom na prihode.

Nemojte se zavaravati da je PTKM tvornica:

a) nova
b) konkurnenta
c) u rangu Yarine

Pošto PTKM skoro pa niti ne ulaže u razvoj postrojenja(kao niti DDJH).

TAKO DA TO NIJE REALAN SCENARIJ I NE NE VRIJEDI 750 KN po dionici i nije niti blizu nove tvornice već je stara i slaba tvornica u koju se ne ulaže, pa dajte pogledajte izvještaje i stope CAPEXA uopće i stope iznad amortizacije posebno( od 2005 su uložili 1/10 kumulativno u
opremu s obzirom na prihode naspram Yare).

Nemojte slušati Gurua jer tu jako griješi, po meni(a i izvještaji to pokazuju).

a kaj ti je to kapeks? cemu ti to sluzi?




cijena raste!

kad ulagači imaju jako kratko pamčenje pa zaborave kako ih svaki put nasanjkaju lažnim "privatizacijama"
[/quote]

ovaj puta je sve jako jasno i transparentno….ne može biti jasnije…čak postoji i službena odluka Vlade RH za ovo…prije toga nije niti bilo (kada je Čačić u dnevniku najavljivao privatizaciju), pa je cijena išla na 380…sada ta odluka postoji i treba ići još više…sve ovisi na koju razinu mirovinci budu katapultirali dionicu…
[/quote]

… toliko je transparentno da sam u dnevniku HTV-a vidio sindikalnog vođu koji se predao bez borbe i podupire privatizaciju, a zatim gradonačelnika Kutine, mladog lava koji je iznenađen i kaže da je ministar Vrdoljak uzeo veliku odgovrnost na sebe. E sad da li mladi lav govori u ime tate lava koji u ničemu neće da bude isturen (Zoki) ili je to opet soliranje Vrdoljak da kaže moramo to nabrzinu odraditi kao i čuveni zakon Lex Perković. Možda je to opet dvoboj SDP – HNS. Pusić kaže uskladit će se zakom brzo i odmah, a Zoki uporan u odugovlačenju.Vlada je donijela odluku o traženju strateškog partnera za PTKM, a ministar traži brzu privatizaciju! Ko tu koga, odnosno lud,zbunjen, normalan !!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !





cijena raste!

kad ulagači imaju jako kratko pamčenje pa zaborave kako ih svaki put nasanjkaju lažnim "privatizacijama"
[/quote]

ovaj puta je sve jako jasno i transparentno….ne može biti jasnije…čak postoji i službena odluka Vlade RH za ovo…prije toga nije niti bilo (kada je Čačić u dnevniku najavljivao privatizaciju), pa je cijena išla na 380…sada ta odluka postoji i treba ići još više…sve ovisi na koju razinu mirovinci budu katapultirali dionicu…
[/quote]

… toliko je transparentno da sam u dnevniku HTV-a vidio sindikalnog vođu koji se predao bez borbe i podupire privatizaciju, a zatim gradonačelnika Kutine, mladog lava koji je iznenađen i kaže da je ministar Vrdoljak uzeo veliku odgovrnost na sebe. E sad da li mladi lav govori u ime tate lava koji u ničemu neće da bude isturen (Zoki) ili je to opet soliranje Vrdoljak da kaže moramo to nabrzinu odraditi kao i čuveni zakon Lex Perković. Možda je to opet dvoboj SDP – HNS. Pusić kaže uskladit će se zakom brzo i odmah, a Zoki uporan u odugovlačenju.Vlada je donijela odluku o traženju strateškog partnera za PTKM, a ministar traži brzu privatizaciju! Ko tu koga, odnosno lud,zbunjen, normalan !!!
[/quote]

vrdoljak je barem shvatio situaciju i postupa po njoj.
inače, K+S u plusu danas 8%
http://de.finance.yahoo.com/nachrichten/k-s-legt-kr%C3%A4ftig-145300061.html
vjerujem da kreće i preokret sa cijenama gnojiva u inozemstvu, kao i da su cijene pšenice, kukuruza i ostalih kultura dosegle dno…




@Bolder

Kakve su to gluposti da ovakav pogon i to NOVI košta 750 kn po dionici? To je guru(inače veliki znalac teške industrije(not)) rekao?

Stavio sam tu prije par tjedana da Yara ulaže oko 5% prihoda smao u obnosu dugotrajne imovine na godišnjoj bazi(dakle CAPEX i to preko amortizacije) dok PTKM ulaže oko 5 promi[emo_smijeh]la ili 10 x manje po svakoj godini s obzirom na prihode.

Nemojte se zavaravati da je PTKM tvornica:

a) nova
b) konkurnenta
c) u rangu Yarine

Pošto PTKM skoro pa niti ne ulaže u razvoj postrojenja(kao niti DDJH).

TAKO DA TO NIJE REALAN SCENARIJ I NE NE VRIJEDI 750 KN po dionici i nije niti blizu nove tvornice već je stara i slaba tvornica u koju se ne ulaže, pa dajte pogledajte izvještaje i stope CAPEXA uopće i stope iznad amortizacije posebno( od 2005 su uložili 1/10 kumulativno u
opremu s obzirom na prihode naspram Yare).

Nemojte slušati Gurua jer tu jako griješi, po meni(a i izvještaji to pokazuju).

a kaj ti je to kapeks? cemu ti to sluzi?

[/quote]

Capex je jedna FRULICA u koju se puše a onda kad upušeš možeš amortizirati po stopama koje su propisane zakonom.

Nešto slično kao Rog ili ona puhalica Draeger što ima policija!

Ciao!!!
[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh

a likova ovde,,,a.j.m.e.

LEAVE THE WORLD BEHINED

Koliko su spretni ovi iz ministarstva gospodarstva taman kad nadju konzultante za privatizaciju bit će novi izbori to im je neki deadline gledajući cros i hpb.

A dotle će nestat booka.

Tako da otprilike jedna 0 neračunajući minus poslovanja odnosno taman kad nađu neku bu.dalu koja bi kupila ovaj Mirogojček još će mu morat platit da je kupi.

Ciao!!!
[emo_cool][emo_cool][emo_cool]

LEAVE THE WORLD BEHINED

ako se ne da prodati onda ju treba pokloniti. privatni vlasnik će otjerati polovicu parazita iz firme pa će bar ona polovica što pošteno radi imati neku sigurnost. u glavnom ovako dalje ne ide. ako su mogla propasti druga poduzeća ne vidim razlog zašto bi neka smrdljiva petrokemija godinama živjela na grbači poreznih obveznika. ako ništa drugo bar će se smanjiti zagađenje.

who dares, wins

New Report

Close