PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

posto je bio dokap pliz ako zna tko..da ne lutam okolo u potrazi..

170

...

Osobno mislim da je nekome tko želi kupiti Petrokemiju omogućen najbolji mogići trenutak za kupnju iste:
jedan od razloga je i ovaj:

http://www.fertilizerworks.com/sites/default/files/reports/StatsPage%209-6-13.pdf

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

haoren..gdje je objavljeno i kad?


http://www.index.hr/vijesti/clanak/ministar-vrdoljak-odlucan-prodaje-se-petrokemija-hitno-/699412.aspx

…. Hoće li u pregovore biti uključena i ona teta sa Skupštine gdje je predstavljala i zastupala “interese2 države kao što ju je apostrofirao kolega dandy sa jednog drugog foruma Ili se čekalo da gospodin Jagušt napravi od krasne udavače, bolesnu i iscrpljenu staricu pogodnu za ženidbu ? Vjerovatno je “smjenjen” kada je napravio “dobar” posao. Sad može i nakrštenje mladom susjedu. Valja nešto i staviti malom princu pod glavu !!!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

cijena raste!

to što bi trebala biti privatizirana je jedna stvar a to tko će kupiti oronulog diva je druga.

Dam se kladiti da neće kupiti nitko.

Loša uprava, loš poslovni model, socijalna infrastruktura, prejaki sindikati, premalo tržište i prevelika konkurencija.

Vrlo vrlo male šanse za ikakvog kupca.

To je jedna velika floskula ove Vlasti – misle da pošto nešto stave na prodaju da automatski imaju i kupca – što je smiješno.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


cijena raste!

kad ulagači imaju jako kratko pamčenje pa zaborave kako ih svaki put nasanjkaju lažnim “privatizacijama”

elijah…

vi biste kupovali dionice, a tesko vam je otici na stranicu ZSE i pogledati izvjesce o dokaptalizaciji? DOkap je bio po najnizoj mogucoj cijeni 170kn, glavninu su kupili OMFovi i drzava, dok neku sicu od <5% inozemni ulagaci.

...


elijah…

vi biste kupovali dionice, a tesko vam je otici na stranicu ZSE i pogledati izvjesce o dokaptalizaciji? DOkap je bio po najnizoj mogucoj cijeni 170kn, glavninu su kupili OMFovi i drzava, dok neku sicu od <5% inozemni ulagaci.

Kako ne razumiješ?

Pa Yara ne bi htjela kupovati po 170 kn. Ne ne. Ona čeka “veliku vijest” o privatizaciji i onda će plačati cijenu>300 kn.

Takve velike firme sa uspješnim modelom su također socijalne i vole platiti barem 3x realne cijene. Da ne govorimo da je njima područje Srbije, Hrvatske i BIH strašno bitno i čini ogromni dio poljoprivrednih kapaciteta koji snabdijevaju.

Nije mi jasna ova “novinarska” pompa oko ničega. Sve svjetske firme su imale priliku kupovati PTKM nedavno, niti jedna nije. Zbog čega mislimo da će se to promijeniti? Da sam stranac i imama firmu u toj branši zašto bi kupovao PTKM?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Uz obvezne mirovinske fondove koji su upisali 55 posto novih dionica tu su i dobrovoljni mirovinski fondovi s 5,8 posto, inozemni ulagatelji s 3,1 posto te investicijski fondovi s 2,5 posto i mali dioničari koji uložili oko 18 milijuna kuna.

to su dobre vijesti..
dakle interesa ima..kupili jeftinije da prodaju skuplje..


elijah…

vi biste kupovali dionice, a tesko vam je otici na stranicu ZSE i pogledati izvjesce o dokaptalizaciji? DOkap je bio po najnizoj mogucoj cijeni 170kn, glavninu su kupili OMFovi i drzava, dok neku sicu od <5% inozemni ulagaci.

ma neee..blokao mi trejder..propustio na 200 a cidio da raste pa pitao dok ne nadjem neke info..pa sto prije stigne…

New Report

Close