PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Danas će se znati cijena novih dionica. Valjda po 170 kuna.

http://www.seebiz.eu/no-petrokemije-o-cijeni-dionica-i-iznosu-dokapitalizacije/ar-70066/

[b]http://david-udruga.hr/[/b] [b][/b] [b]Hrvatska - tamo gdje je more bistrije od naroda[/b]


Danas će se znati cijena novih dionica. Valjda po 170 kuna.

http://www.seebiz.eu/no-petrokemije-o-cijeni-dionica-i-iznosu-dokapitalizacije/ar-70066/

izašlo je na zse, dokapitalizacija je uspješno izvršena a zanimljivo je pogledati strukturu ulagača.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Konačna cijena 170kn, očekivano iako moram priznati da sam u jednom trneutku pomisli da mi se mozda moglo desiti cudo i da bude veca (sudeci po trgovibni na ZSE).

Struktura ulagaca koji su sudjelovali u dokapu je jos zanimljivija:

– obvezni mirovinski fondovi s 55,3%
-dobrovoljni mirovinski fondovi s 5,8%, AUDIO s 23,1%,
-inozemni ulagatelji s 3,1%,
-otvoreni investicijski fondovi s 2,5%
-ostali s 10,2%.

“Inozemni ulagatelji” koji se po nekima “tuku” za ulazak u PTKM sudjelovali su s 3.1% odnosno 33 955 dionica, odnosno ulozili su “vrtoglavih” 5.7 milijuna kuna !

Zanimljivo je pogledati tko su ovi “ostali”, je li to samo 1 ulagac (znamo tko= ili vi semanjih jer su “ostali” ulozili 3 puta vise od inozemnih

BTW Ima li netko volje izacunati koliki ce sada biti udio drzave u PTKM, mislim da joj pada udio ni na koliko tocno?

...

SAd sam na brzinu izracunao, moguce da sam fulao pa provjerite no novi udio drzave u PTKM bi trebao biti 43.8%…

Posto u dokapu nisu supjeli skupiti 100% kapitala koji su htijeli (skupili su 99.4%) to govori par stvari

-interes bas i nije bio neki

-OMFovi su morali po politickoj liniji spasiti dokap, jer da njih nije bilo dokap bi propao

-država ima manje love nego sam se i u najcrnijim mislima nadao, posto nisu uspjeli dokapitalizirati dovoljno da zadrze 50% (a ako nesto prodajes vazno je imas li ti 50% zar ne?), cak nisu uspjeli ni popuniti dokap do kraja

-dokap je napravljen po najnizoj mogucoj cijeni od 170kn sto znaci da nije bilo nikakve “tuce” niti “borbe” oko dionica u dokapu

-sretno im s nalazenjem strateskog partnera ako uopce postoji netko zainteresiran, a nakon ovog dokapa cini se da ne postoji

NA kraju..Nemam dionice PTKM nije nagovor na kupnju/prodaju

...

Nije bitno po kojoj cijeni kupuješ nego po kojoj ćeš cijeni prodati!

marcello


Konačna cijena 170kn, očekivano iako moram priznati da sam u jednom trneutku pomisli da mi se mozda moglo desiti cudo i da bude veca (sudeci po trgovibni na ZSE).

Struktura ulagaca koji su sudjelovali u dokapu je jos zanimljivija:

– obvezni mirovinski fondovi s 55,3%
-dobrovoljni mirovinski fondovi s 5,8%, AUDIO s 23,1%,
-inozemni ulagatelji s 3,1%,
-otvoreni investicijski fondovi s 2,5%

… i sad se “štopa” rast jedne druge dionice – KORFA !!!!
-ostali s 10,2%.

"Inozemni ulagatelji" koji se po nekima "tuku" za ulazak u PTKM sudjelovali su s 3.1% odnosno 33 955 dionica, odnosno ulozili su "vrtoglavih" 5.7 milijuna kuna !

Zanimljivo je pogledati tko su ovi "ostali", je li to samo 1 ulagac (znamo tko= ili vi semanjih jer su "ostali" ulozili 3 puta vise od inozemnih

BTW Ima li netko volje izacunati koliki ce sada biti udio drzave u PTKM, mislim da joj pada udio ni na koliko tocno?

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


Nije bitno po kojoj cijeni kupuješ nego po kojoj ćeš cijeni prodati!

S obzirom da znamo kako ulažu naši OMF-ovi strah me je da cijena kod eventualne prodaje bude i ispod nominale…
(Imam dionice PTKM)


Nije bitno po kojoj cijeni kupuješ nego po kojoj ćeš cijeni prodati!

A opce je poznato da ukoliko nesto zelis prodati, onda si smanjis udio u tvrtki s 50.63% na 43.(% jer tada dobivas i premiju na paket zar ne? ups cekaj, pa trebalo bi napraviti obrnuto 🙂

TU jedino moze se desiti novi dokap i tako ulazak “novog vlasnika” i to po puno manjoj cijeni od 170kn uz sudjelovanje s drzavom i ne davanje PZP.

Koliki je interes za ovom tvrtkom vidi se iz po mom misljenju neuspjesne dokapitalizaciju, jer su dokapitalizirali po najnizoj cijeni, a idalje nisu uspjeli dokapitalizirati u punom planiranom iznosu…piši kući propalo,..

nemam dionice ptkm-r-a nije nagovor na kupnju/prodaju.

...


Koliki je interes za ovom tvrtkom vidi se iz po mom misljenju neuspjesne dokapitalizaciju, jer su dokapitalizirali po najnizoj cijeni, a idalje nisu uspjeli dokapitalizirati u punom planiranom iznosu…piši kući propalo,..

nemam dionice ptkm-r-a nije nagovor na kupnju/prodaju.

Dokapitalizacija je toliko neuspješna da su je umjesto u tri, odradili u dva kruga.

Zadnji puta je dokapitalizacija bila po 270 kuna, ali ne kešom nego potraživanjima.
Tad je nominala skinuta sa 400 kuna na 270 tj 32,5%
Pa je dokapitalizirano sa 234 mil kuna
Sad je skinuto još 37% na 170
I dokapitalizirano sa još 186 mil kuna

Da ne kažem da je nominala 1998 bila 1000 kn, pa je prvo smanjena na 700 kuna 2000, pa onda 2002 na 400.

Gdje nestaju novci?

Nemoj misliti na m2!

ma rupa bez dna..kao i brodogradnja.

Trebalo jos davno prodati. Ovi novci koje su dobili ce planuti u godinu dvije, maximalno 3.

A onda nova dokapitalizacija.. nominala na 100… itd dok se tvrtka ne proda za kunu nekome…

Evo da ne kaze da pisem sve crno po ovoj temi , evo i jednog od mogucih ljepih scenarija za dionicare (necemo ulaziti u to kolikko je vijerojatnost za takav scenarij).

Trenutno je stanje vlasnistva u PTKM otprilike ovakvko: Drzava 43.8% , OMFovi 24.7, OIF 3%, “netko” 4% (pod uvijetom da taj netko ne rasprodaje, i da je sudjelovao u dokapu).

E sada posto drzava se obvezala ostaviti 25%+1, ostaje joj 18.8% dionica na prodaju.

18.8% od drzave+24.7% OMF+3% OIF+4% “necijih” = 50.5% koje “strani investitor” moze kupiti u paketu.

NAravno umjesto da tako kupuje strani investitor moze uletiti u PTKM i kroz novi dokap dogovoren u suradnji s drzavom pa izbjeci PZP, no to nitko ne moze predvidjeti. Zanimljivo je i primijetiti kako drzava sada moze prodati samo paket od 18.8% dioncia, dakle paket bez ikakvih posebnih beneficija i povlastica sto autommatski znaci da za taj paket ne moze dobiti bilokakvu premiju.

Mislim da je igra oko PTKM vec davno odlucena u politickim krugovima, a svi mi bili dionicari PTKM ili ne mozemo samo promatrati vec izreziranu predstavu.

...

New Report

Close