PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Cijena na burzi biti ce onolika koliko ce ljudi biti spremni platiti .ako strateski kupi po ma i 5000 to nena veze s cijenom na hurzi jer on nece doci u obvezu preuzimanja odnosno nece morati isplatiti manjinske dionicare

Druga stvar bi bila da eventualni kupac mora odmah dati ponudu za preuzimanje onda bi cijeba na burzi odma skocila na minimalnu cijenu u ponudi.

Posto vlada trazi strateskog partnera ukoliko ga nade taj partner ce pasti u kategoriuu *suraduje s drzavom* dakle po novom zpddu ne mora dati ponudi

Svi koji zele dionice ptkm imaju sada i vise nego dobru priliku kupiti ih kroz dokap, a kasnije i direktno od RH+mirovinci u paketu dakle nema potrebe za kupnju dionice ptkm na burzi kad je i van burze ponuda i vise nego obilna.

Vlada igra igru da spasi vlastiti novac od paljenja u ptkm, a za male dionicare i xya ih boli briga tako da se ja ovdje nebi nadao medu i mlijeku za male

…možda spašava samu sebe. Ako pošalje neku gospođu na skupštinu koja nema blage veze…, ako ostavi JJ predsjednikom uprave, ako ŽK pristane bez i jedne riječi za strateškog partnera, onda se možda može i isčitati nakon slučaja Perković da je uvijek bitno sve zataškati. Jer ako krene lavina… malima će biti možda malo bolje, a veliki će izgubiti ugled, moć i novac, a to im svakako ne odgovara…

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Nekako mi se čini da je nervoznija ova ekipa koja nema dionice nego oni koji imaju. Kakve veze uopće ima dali če novi strateški dati ponudu za preuzimanje pa bitno je da dolazi novi vlasnik s kojim če se sve promjeniti( game changer kako bi rekli na bloombergu) na bolje u firmi.


to: zez
cit."Ljuti me jako jer se PTKM, da me se poslušalo prošle godine, mogla spasiti"

Pod kojim si nikom to pisao prošle godine, reci, možda još uspiješ spasiti ponekog ulagača?
S obzirom da se na ovoj temi sada (od 30.07.13) od jučer, javljaš pod nekim od drugih nikova, iz sadržaja se vidi da oko tebe sve pliva u suzama….zakasnio si? L.p.

Neću o Niku jer mi ga je poslovni blokirao, a i dalje ne znam razlog.

Baš ću ih lijepo zamoliti da mi ga odblokiraju.[emo_smijesak]

Prije 120 kn ovo ne bih kupovao, makar bi čekao da padne na 100 kn.

Inače ja sam onaj koji je predvidio pad cijene plina, i katastrofalne rezultate PTKM zbog nesposobnosti Uprave da se prilagodi novim uvjetima na tržištu.

Rekao sam da mi je žao što se nije reagiralo prošle godine u 4-5 mjesecu, jer se moglo. Rezovi bi bili manji i bezbolniji, da se tada našao strateški partner.

Ja sam predlagao gospodu iz Turske jer oni imaju veeeeeeeeliko tržište gdje se Vaš proizvod može prodavati.

Uglavnom se slažem s većinom što je domaći napisao osim u jednoj stvari.
Nije važan dobavljač plina i ne treba Vam partner koji ima plin.

Zahvaljujući strateškom položaju za plinovod kroz HRvatsku kao i LNG terminal će forsirati prodavači plina (svi osim Rusa) kao i EU jer im treba stabilan drugi strateški pravac koji će smanjiti troškove proizvodnje.

Samim time PTKM će profitirati zbog cijene plina.

Da su se s gradom Kutinom dogovorili za kongloameracijom bilo bi im još bolje.

Domaći Amerikancima se isplati Škriljevac zbog strateško energetske neovisnosti, smanjuje im se cijena plina jer ga ne moraju dopremati, proizvodnja ime se razvija, znači ponuda i potražnja.

Kod EU je malo drugačije. Još uvijek im je najjeftinije da gurnu cijev u Jadransko more, a Katar, SA i druge zemlje čiji je potencijal nalazišta plina su puno bliži.

S druge strane Usa sad kad su krenuli moraju negdje prodati svoj višak, a EU im je jedina mogućnost.

Što se tiče cijene, koja je bila maksimalna cijena dionice PTKM kad se je normalno poslovalo? Bez preuzimanja i privatizacija?

ne zaboravimo da se zadnjih godina nije ulagalo u to postrojenje, a vrijeme sve pojede.

Kad zbrojiš ponovna ulaganja u zastarjelo postrojenje, otpremnine za polovicu radnika (optimistična varijanta) onda se stvarno više isplati izgraditi nova tvornica s EU fondovima.

Zaključak: Mogla je to biti lijepa hrvatska priča još prošle godine.
Ovak imamo još jedan Obrovac.[emo_vrtimise]

lp[emo_cool]

[b]black HuRTs[/b]

To: zez
Trošiš puno energije…uzalud.
Reci koji su ti bili raniji nickovi pa ćemo sve znati [emo_namigusa]
lp

marcello


To dali je kupovina preko 300kn bila dobra ili loša čemo saznati kroz sljedečih par mjeseci i bogami jedva čekam da nakon tolikih godina prepucavanja na ovom forumu(a i svim drugim forumima i medijima) dobijemo cijenu oko koje čemo se svi složiti htjeli ili ne htjeli.Odbrojavanje je počelo…

To što se planira nači strateški partner ne znaći da će ga i biti.

Do sada nisam vidio niti JEDNU JEDINU realizaciju IKAKVOG plana ove Vlade.

Da, toliko su nesposobni.

Mislim da će teško to napraviti za HPB i CO a a kamoli za ovog gubitaša.

To što imate recept ne znaći da imate i jelo, pošto ovdje nema kuhara.

Jedina buka i fama se diže na ovom forumu, nigdje drugdje ozbiljno nije još napravljeno i to je deja vu već na ovoj PTKM.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



grgas12
Gadno je pala. Prošlo je čak 5 komada po 218. Kakva navlakuša? Da li si pročitao koliki dio Ptkm država prodaje? Šta ti nije jasno???

evo sad ide po 208,xx kn [emo_palacg]
ali nije još panika, sačekajmo da ode na novu nominalu (170 kn) [emo_palacg]
[/quote]

Pa tko je ušao na vrijeme ni 170 nije loša cijena[emo_smijeh], ali bit će tu bolja cijena…..

Mladi revolveraši u potrazi za slavom … XY vam je malo vaći zalogaj



Cijena na burzi biti ce onolika koliko ce ljudi biti spremni platiti .ako strateski kupi po ma i 5000 to nena veze s cijenom na hurzi jer on nece doci u obvezu preuzimanja odnosno nece morati isplatiti manjinske dionicare

Druga stvar bi bila da eventualni kupac mora odmah dati ponudu za preuzimanje onda bi cijeba na burzi odma skocila na minimalnu cijenu u ponudi.

Posto vlada trazi strateskog partnera ukoliko ga nade taj partner ce pasti u kategoriuu *suraduje s drzavom* dakle po novom zpddu ne mora dati ponudi

Svi koji zele dionice ptkm imaju sada i vise nego dobru priliku kupiti ih kroz dokap, a kasnije i direktno od RH+mirovinci u paketu dakle nema potrebe za kupnju dionice ptkm na burzi kad je i van burze ponuda i vise nego obilna.

Vlada igra igru da spasi vlastiti novac od paljenja u ptkm, a za male dionicare i xya ih boli briga tako da se ja ovdje nebi nadao medu i mlijeku za male

…možda spašava samu sebe. Ako pošalje neku gospođu na skupštinu koja nema blage veze…, ako ostavi JJ predsjednikom uprave, ako ŽK pristane bez i jedne riječi za strateškog partnera, onda se možda može i isčitati nakon slučaja Perković da je uvijek bitno sve zataškati. Jer ako krene lavina… malima će biti možda malo bolje, a veliki će izgubiti ugled, moć i novac, a to im svakako ne odgovara…
[/quote]
http://www.index.hr/vijesti/clanak/uhiceni-celni-ljudi-policije-u-vukovaru/692418.aspx
http://www.index.hr/vijesti/clanak/tajnica-linicevog-prijatelja-otkriva-za-index-podmitili-smo-linica-za-pogodovanje-u-privatizaciji/692270.aspx
http://www.index.hr/vijesti/clanak/linic-izbjegava-odgovor-na-pitanje-o-racunu-iz-trsta-nema-potrebe-trositi-vrijeme/692380.aspx

Iz filma Priče iz Hrvatske i serije Naši i vaši…. kako će završiti ova priča???? JJ i ŽK i dalje u sedlu,ali ne goli?????

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Izvjesce o dokapitalizaciji I krug

Tko to ne sudjeluje u dokapu?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Petrokemija zaključila novi ugovor za opskrbu plinom
Autor/izvor: SEEbiz / H
Datum objave: 01.08.2013. – 17:13:06
ZAGREB – Petrokemija je putem Zagrebačke burze izvijestila da je temeljem provedenog međunarodnog pozivnog tendera zaključila novi ugovor za opskrbu plinom u 2014. godini.
Ugovor je zaključen s Prvim plinarskim društvom d.o.o. iz Vukovara, kao najpovoljnijim ponuđačem.

Uz prethodno ugovorene količine s Prirodnim plinom d.o.o. iz Zagreba, Petrokemija je zaključenjem ovog ugovora osigurala minimalnu potrebnu količinu plina za stabilnu planiranu prizvodnju u 2014., navodi se u objavi Petrokemije na Zagrebačkoj burzi.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Tko to ne sudjeluje u dokapu?
Izgleda da se ipak ostvario scenarij koji sam predvidjao.
worlock, 02.08.2013. u 11:00
…Moguce je da drzava uopce nije isla u prvom grugu, a da ce se u drugom krugu favorizirati Mirovinci pa ce oni de facto isplatiti drzavu. Drzavni udio ce pasti pa ce onda jos prodati razliku do 25%+1, a u prodaji im se mozda pridruze i Mirovinci u odredjenom postotku…
Upisana je samo trecina ukupnog broja dionica, a drzava je trebala/ mogla upisati dvije trecine. Jedino logicno objasnjenje je da drzava nije sudjelovala u dokap.
Na taj nacin drzava pada na nekih 38%, a mirovinci mogu dici svoj udio na nekih 27%.

Poslije, pronalaskom strateskog partnera, drzava moze prodati nekih 13% i mirovinci jos 12% tako da strateski dobije barem 25%. Onda bi omjeri bili 25% strateski, 25% drzava, 15% mirovinci…

Naravno, ovo je jos uvijek na razini teorije.


Mladi revolveraši u potrazi za slavom … XY vam je malo vaći zalogaj

Uz dužno poštovanje gosp XY on je možda veći zalogaj bio na ZSE, sad to više sigurno nije.
DA će gospodin dobro unovčiti dionice koje ima, hoće.

Zašto?

Pa već sam bio napomenuo prošle godine da će se sve promjeniti na ZSE.

početi će ulaziti veliki igrači, strani investicijski i mirovinski fondovi.

Štoviše biti će moguća preuzimanja.

Gospodin XY ima velike pakete dionica u mnogim firmama.
veliki paket donosi i posebnu cijenu (veću).

Ali ne bi gospodinu dalje radio reklamu, ima on svoj BLOg za reklamiranje.

Po meni XY je dobro uložio u PTKM jer je kupovao na 80-100 kn.

Znači ne vidim tu nikakav problem.

Drugo nije ON kriv što su sve Uprave do sada uspjele samo upropoštavati firmu.

Ono što se ne slažem s njim je max cijena.

da sve bude super uz mogućnost preuzimanja cijena neće iznad 400 kn (jako sumnjam da će i ovo dostići)

Ako želite povrat novaca po većoj stopi imate puno bolje prilike.

Po meni ovo ide na 100 kn ali nikad ne znaš. Možda me HNS ovaj put iznenadi s genijem na čelu Uprave[emo_smijeh]

[b]black HuRTs[/b]

New Report

Close