PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Petrokemija snižava cijene gnojiva
business.hr
redakcija@business.hr

(objavljeno 30.11.06 14:55)

O autorima: business.hr

Kutinska Petrokemija od sutra s dovoljnim količinama mineralnih gnojiva počinje isporuke s nesezonskim cijenama u sklopu priprema za proljetnu sjetvu.

Gnojiva će se po važećem ovogodišnjem cjeniku, u odnosu na studeni u nesezoni, primjerice kod posebno traženih gnojiva NPK i ureje, iz Kutine isporučivati uz 7 posto nižu cijenu.

To je priopćeno na današnjem godišnjem susretu s oko 150 kupaca koji su bili gosti jedine hrvatske tvornice mineralnih gnojiva.

(Hina)

Evo ga još jedan u nizu negativnih vijesti (naručenih ?)
Možemo li ići dolje ?
Baš me zanima kakva će biti situacija za jedno 3 mjeseca na tržištu.


Evo ga još jedan u nizu negativnih vijesti (naručenih ?) Možemo li ići dolje ? Baš me zanima kakva će biti situacija za jedno 3 mjeseca na tržištu.

Uvijek u ovo vrijeme smanjuju cijene gnojiva, ništa novo.

Meni je to dobra vijest a ne loša. Rasprodat će proizvedene zalihe uz rabat u nesezoni, a novom proizvodnjom preko zime pokriti sve potrebe za proljeće a naročito za izvoz.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Meni je to dobra vijest a ne loša. Rasprodat će proizvedene zalihe uz rabat u nesezoni, a novom proizvodnjom preko zime pokriti sve potrebe za proljeće a naročito za izvoz.

Slažem se, i ja to to gledam kroz zelene naočale .. [smiley2]…

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

Slažem se, ovo je uvijek dobra vijest. Sada više nema bojazni od nestanka osnovnog repromaterijala pa ne moraju kalkulirati sa zalihama i cijenom preko zime. Ujedno dobar način “istiskivanja” konkurencije i osvajanja većeg dijela tržišta.
Kad neka tvrtka ovako nešto napravi, podiže joj se rentabilnost, a znamo što to znači…[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Ne znam po kojoj logici snizenje cijena, uz istovremeno povecanje ulazne cijene sirovine, moze biti dobra vijest.
NR

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]


Ne znam po kojoj logici snizenje cijena, uz istovremeno povecanje ulazne cijene sirovine, moze biti dobra vijest. NR

Prije su proizvodili na ložu, a sniženja je bilo…. Sada proizvode na plin i sniženje regularno.
A cijena ulazne sirovine nije rasla…..Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Može se to tumačiti i drugačije. Šapnuli im iz vlade da plin neće poskupiti ili da neće poskupiti koliko INA traži pa spuštaju cijene gnojiva. Moguće i da spuštanjem cijena rade dodatni pritisak na vladu jer ako oni daju jeftinije gnojivo, tražit će i stare cijene plina. Sve u svemu, za mene ova vijest spada u kategoriju pozitivnih.

Ignore: KressoM, delux

Dobro ste to primjetili kolega, odmah nakon najave da će plin poskupiti digli su se iz Petrokemije na stražnje noge i između ostalog najavili i poskupljenje gnojiva. A sad se sve nekako smirilo i ne samo da nema poskupljenje gnojiva nego će čak pojeftiniti. Vjerojatno je bilo nekakavih naznaka iz Vlade o manjem poskupljenju plina nego što je najavljeno.


Dobro ste to primjetili kolega, odmah nakon najave da će plin poskupiti digli su se iz Petrokemije na stražnje noge i između ostalog najavili i poskupljenje gnojiva. A sad se sve nekako smirilo i ne samo da nema poskupljenje gnojiva nego će čak pojeftiniti. Vjerojatno je bilo nekakavih naznaka iz Vlade o manjem poskupljenju plina nego što je najavljeno.

Slažem se kolega, možda poskupljenja i neće biti.A ako bude, biće minorno.Sve u svemu, dobra vijest.

ma bit će poskupljenja ali postepeno.neće PTKM propasti(vjerojatno) ali nemojmo se zavaravati

...pig slayer...


Dobro ste to primjetili kolega, odmah nakon najave da će plin poskupiti digli su se iz Petrokemije na stražnje noge i između ostalog najavili i poskupljenje gnojiva. A sad se sve nekako smirilo i ne samo da nema poskupljenje gnojiva nego će čak pojeftiniti. Vjerojatno je bilo nekakavih naznaka iz Vlade o manjem poskupljenju plina nego što je najavljeno.

Definitivno, ovo je priča 180 stupnjeva suprotna onoj na kojoj je cijena PTKM pala.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

New Report

Close