PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po meni na prvu onako bez neke detaljnije analize, izvješće je iznenađujuće dobro. Gubitak kvartala je samo 14 mil kn što bi moglo značiti (iako ne mora) da su se neke stvari počele mijenjati.

samo 14.5 milijuna kuna gubitka u 2Q!!!!
pa to je super, ja osobno sam očekivao mnogo više….

sada idemo lijepo udati mladu….vrijeme je konačno došlo…

Mislim da je trenutno ova dionica najveći “napuhanac” na cijelom ZSE-u. Uz ovolike gubitke ona se trži na 1,5 BV. Neki su ovdje već toliko navikli na gubitak u poslovanju da se i ovome raduju. Nevjerovatno!


Gubitak kvartala je samo 14 mil kn što bi moglo značiti (iako ne mora) da su se neke stvari počele mijenjati.

A možda su radili puno manje nego inače, pa su “proizveli” puno manji gubitak? Što manje proizvode, to manje gube! Najmanji gubitak bit će im kad ne budu radili ništa [emo_palacg]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

A možda su u šumi!

Kutinska Petrokemija u prvom je polugodištu ove godine povećala gubitak 43 posto, pa je na kraju razdoblja iznosio 68,1 milijun kuna, pokazuju podaci iz financijskoga izvješća.


Spušteno na 195 kn, dokupljivano na tim razinama, pa čak i rušenje kad je u nekoliko navrata počišćeno do 198 kn. Sad kad je izašla kvazi dobra nekakva vjest o smjeni Jaguša I o privatizaciji o kojoj se već piše 15 godina podigli cjenu za 10 %, i sad će vam se pokušat iskrcavat do rezultata.

O rezultatima nebi, to vama prepuštam na maštu, pogotovo ako je ista bogata!

[emo_plazi]

Kad sam ovo napisao prije dva tjedna, ocjenjen sam mahom kuljama!

Bit će da sam slučajno bio u pravu!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



Spušteno na 195 kn, dokupljivano na tim razinama, pa čak i rušenje kad je u nekoliko navrata počišćeno do 198 kn. Sad kad je izašla kvazi dobra nekakva vjest o smjeni Jaguša I o privatizaciji o kojoj se već piše 15 godina podigli cjenu za 10 %, i sad će vam se pokušat iskrcavat do rezultata.

O rezultatima nebi, to vama prepuštam na maštu, pogotovo ako je ista bogata!

[emo_plazi]

Kad sam ovo napisao prije dva tjedna, ocjenjen sam mahom kuljama!

Bit će da sam slučajno bio u pravu!

samo kratkoročno je sada cijena 10% gore, ali ovo je mnogo veća priča od jedne najave privatizacije….oni dugoročni ulagači čekaju ne samo odmotavanje ove priče (privatizacija), nego i učinke same privatizacije (300 kn milijuna godišnje dobiti)….a tad bu cijena dosta drugačija nego sada….mnogo, mnogo veća

[/quote]

Kada će se znati po kojoj cijeni će biti dokapitalizacija?

Vlada AUDIO-u odobrila stjecanje dionica Petrokemije

Po ovome izgleda da je počelo ono što je trebalo biti još prije 10 godina. Ako ja ovo dobro shvaćam danas je dan i formalni nalog za privatizaciju ptkm.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Eto moralo se sve raspasti pa da netko u ovoj državi odluči napraviti pravi potez. Da je ovakva odluka donesena prije godinu i pol možda bi za ovu državu i bilo neke šanse. Ovo je jedna od zadnjih proizvodnih firmi koja ima neku šansu u današnje vrijeme. Ono što je hrpa hrabrih i poštenih ljudi godinama čekala danas se dogodilo.

KRENULA JE PRIVATIZACIJA PETROKEMIJE.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Eto moralo se sve raspasti pa da netko u ovoj državi odluči napraviti pravi potez. Da je ovakva odluka donesena prije godinu i pol možda bi za ovu državu i bilo neke šanse. Ovo je jedna od zadnjih proizvodnih firmi koja ima neku šansu u današnje vrijeme. Ono što je hrpa hrabrih i poštenih ljudi godinama čekala danas se dogodilo.

KRENULA JE PRIVATIZACIJA PETROKEMIJE.


… krenula je kad je sakijeva Vlada privatizirala 12% firme radnicima i bivšim radnicima, ovo je samo jedan dobar korak ka tom cilju… već vidim “oporbu”, HDZ, seljake – Pokrovca koji viču nedamo to je naše … traje to dugo, dugo, dugo…

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

New Report

Close