PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bude li dokapitalizacija za170 kuna po dionici, ne znam što će sprijećiti postojeće a pogotovo male da sad trenutno prodaju po višim cijenama ipak je to laganih 20-25%
a znamo već na nekim primjerima kako cijena reagira na dokaptalizaciju i razvodnjavanje dionica

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

bude li dokapitalizacija po 229 kuna po dionici ne znam što će spriječiti postojeće dioničare a pogotovo one koji to nisu da navale na kupnju po postojećim cijenama. Ipak ulazom svježek kapitala a što je i bitnije privatizacijom i vrlo izglednim ulazom strateškog partnera vrijednost tvrtke bitno raste, a znamo kako cijena reagira u takvim situacijama.

savršena izvedba

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


bude li dokapitalizacija po 229 kuna po dionici ne znam što će spriječiti postojeće dioničare a pogotovo one koji to nisu da navale na kupnju po postojećim cijenama. Ipak ulazom svježek kapitala a što je i bitnije privatizacijom i vrlo izglednim ulazom strateškog partnera vrijednost tvrtke bitno raste, a znamo kako cijena reagira u takvim situacijama.

Šanse za strateškog kvlaitetnog partnera su jako male. Prodaja je velika boljka PTKM a parceliranost zemljišta područja prodaje(Balkan) je prepreka za isplativost poljoprivrede.

Ovaj dokap samo krpa jednu godinu, što slijedeće?
Kako se dosadašnja vlast pokazala kao “magnet” za strane investicije?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

1.Sljedeći korak je ulazak strateškog partnera.
2.Nikako. Zato nam je voda došla do grla i zaokret od 180 stupnjeva nema alternative. Svima je jasno da i uz ovu zakrpu godinu ili dvije bez strateškog partnera – adio Petrokemija. Ne spašava ih ni predstečajna nagodba.


bude li dokapitalizacija po 229 kuna po dionici ne znam što će spriječiti postojeće dioničare a pogotovo one koji to nisu da navale na kupnju po postojećim cijenama. Ipak ulazom svježek kapitala a što je i bitnije privatizacijom i vrlo izglednim ulazom strateškog partnera vrijednost tvrtke bitno raste, a znamo kako cijena reagira u takvim situacijama.

Pa sprijeciti ce to sto ova dokapitalizacija nece izbrisati prijasnje gubitke, ova dokapitalizacija je samo mogucnost da ne dode do novih gubitaka, iako ne vidim kako bi to moglo ici s ovim ljudima na celu firme….

Ne bi bili ni prvi ni zadnji koji nisu iskoristili novi svijezi kapital na nacin da si omoguce rast…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

a šta ako i ove godine budu gubitci k

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Stvar je u tome, a to ovdje neki i ne razumiju, sto ova tvrtka u ovom trenutku proizvodi i gnojivo i gubitke, i ne vidim razloga zasto bi netko kupovao PTKM po vecoj cijeni, svatko ce u ovom slucaju pokusati uzeti sto veci kolac po sto vecem diskontu, tako da se uopce nebi iznenadio da dokapitalizacija bude po minimalnoj cijeni…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



bude li dokapitalizacija po 229 kuna po dionici ne znam što će spriječiti postojeće dioničare a pogotovo one koji to nisu da navale na kupnju po postojećim cijenama. Ipak ulazom svježek kapitala a što je i bitnije privatizacijom i vrlo izglednim ulazom strateškog partnera vrijednost tvrtke bitno raste, a znamo kako cijena reagira u takvim situacijama.

Šanse za strateškog kvlaitetnog partnera su jako male. Prodaja je velika boljka PTKM a parceliranost zemljišta područja prodaje(Balkan) je prepreka za isplativost poljoprivrede.

Ovaj dokap samo krpa jednu godinu, što slijedeće?
Kako se dosadašnja vlast pokazala kao "magnet" za strane investicije?

evo i stručnjaka za parcelizaciju zemljišta….pojavili se odniokuda…:)
ne bih se složio….ta ista parcelizacija nije spriječila firmu da ostvaruje dobiti u nekim drugim godinama….

[/quote]


Stvar je u tome, a to ovdje neki i ne razumiju, sto ova tvrtka u ovom trenutku proizvodi i gnojivo i gubitke, i ne vidim razloga zasto bi netko kupovao PTKM po vecoj cijeni, svatko ce u ovom slucaju pokusati uzeti sto veci kolac po sto vecem diskontu, tako da se uopce nebi iznenadio da dokapitalizacija bude po minimalnoj cijeni…

ako ROMFovi ponude više od 170kn znači da ne rade u interesu svojih udjelničara i treba ih prijaviti HANFI
nemam PTKM nije nagovor na kupnju i prodaju

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

Ulaganje mirovinskih fondova u ovakve firme (propale) bez ikakve vizije o resturkturiranju i planu koji bi trebao reviitalizirati ili promijeniti cijelu tu firmu i način poslovanja – JE KRAĐA.

Dokap od 200 milijuna kuna bez nekih promjena je ravno krađi 50 kn iz djepa svakog građana RH.

Istu glupost rade i sa Croatia Airlinesom.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Neće biti ponuda, nego će svako pojedinačno dati ponudu u apsolutnom iznosu novca s koliko želi sudjelovati u dokapitalizaciji, a onda će naknadno Uprava odrediti cijenu dokapa i broj dionica koje će svaki pojedinačni dioničar moći upisati.

U trenutku davanja ponude za dokap, ti ne znaš hoćeš li dionice upisati po 170 ili 228..mislim teoretski..realno mislim da su se Uprava i fondovi već međusobno dogovorili oko cijene, ili će se ovih dana dogovoriti, međutim zbog legalnih razloga moraju glumiti transparentnost.

...

New Report

Close