PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@quark
: “na što ode 100mrld godišnje” Bravo kolega, to se i ja pitam cijelo vrijeme ( otac mi veli da njemu stalo dolaze svi živi žicati novce za potrebe koje bi Država trebala rješavati ) Što se tiče Petrokemije – država joj ne plaća ništa već dug pretvara u udio ( čisto preciznosti radi ) ništa drugo.

država je mogla prodati ptkm i sa postojećim dugom jer su kupci bili spremni i to platiti. Ali naravno da je pametnije dug počistiti i na konto toga dobiti i veću cijenu u prodaji. Nakon skupštine dugoročne obaveze iznosti će 0 (nula) , a kratkoročne obaveze biti će pokrivene imovinom u aktivi (kratkoročnom).Malo je takvih bilanci u hrvata, a prodaja se povečava i još jednom podsječam da tvornica trenutno radi punim kapacitetima i da ima više narudžbi nego što mogu trenutno proizvesti.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Btw, kad već država povećava svoj udio u Petrokemiji. Da li se netko sjeća Linića i Riječke banke prije par godina?

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Evo što će se dogoditi, kakav prevrat na ovoj dionici…… Na sjednici otpisati će svi dugovi od PTKM, izglasati nova nominala, bilanca će biti čista (i kad ono čišćenje tj. gubitak u 3q poslužiti kao poluga kojom će PTKM završiti godinu pozitivno) jer svi dugovi su izbrisani i krenilo se iznova…. Dakle očekujem da će prikazati na kraju godine pozitivan rezultat.(jer svi dugovi biti će izbrisani). Stvarno koja strategija, za one koji su u PTKM držite dionice jer će to djelovati pozitivno…………. Pozdrav

Mislim da niste u pravu.
Neće se izbrisati svi dugovi , nego samo iz onih razdoblja od preije nekoliko godina , a ne i novonastali dugovi.
I nikako ne vidim da će poslovna godina završiti pozitivno , baš suprotno.
Gubici su sve veći i veći , situacija niti u jednoj stvari ne ide na ruku Petrokemiji.
Plin kao glavna sirovina , cijena?
Ina ide na burzu 01.12…..
Zbilja ne vidim ništa pozitivno.[smiley6]

Kako neće evo proučavaj
Nemoj misliti već znaj……………………………
Petrokemija – Poziv na Glavnu skupštinu društva
(2006-11-02)

Glavna skupština dioničara Petrokemije d.d. održat će se dana 07. prosinca 2006. godine s početkom u 12.00 sati u sjedištu društva u Kutini, Aleja Vukovar 4.

Dnevnim redom, između ostalog, predviđeno je i donošenje odluke o pojednostavljenom smanjenju temeljnog kapitala za iznos od 321.323.730,00 a radi pokrića gubitka kumuliranog u 2002., 2003., 2004., 2005. godini te u razdoblju 01.01. do 31.08.2006. godine. Smanjenje kapitala provelo bi se tako da se za taj iznos smanji nominalni iznos svih dionica, sa iznosa od 400,00 kn na iznos od 270,00 kn. Isto tako, predviđeno je i donošenje Odluke o povećanju temeljnog kapitala društva za iznos od 234.736.920,00 kn, na iznos 902.101.590,00 kn i to izdavanjem novih 869.396 nematerijaliziranih redovnih dionica koje glase na ime tako da ukupan broj dionica poslije povećanja temeljnog kapitala iznosi 3.341.117 nematerijaliziranih redovnih dionica koje glase na ime. Temeljni kapital Društva povećava se ulogom u pravima – tražbinama u novcu koje prema Društvu ima Republika Hrvatska – Ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva – Ravnateljstvo za robne zalihe u navedenom iznosu od 234.737.176,22 kuna, koji ulog u pravima – tražbinama u novcu se unosi u Društvo i pretvara u dionice Društva na temelju ove Odluke i Ugovora o unosu i pretvaranju tražbina u temeljni kapital društva. Postojećim dioničarima Društva potpuno se isključuje pravo prvenstva pri upisu novih dionica.

Izvor: Zse

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Po gore BigBossovom postu ja vam već sada sa sigurnošću mogu reći da će nakon saniranja dugova koji su navedeni do 31.08.2006. godine ova godina završiti s oko 40 milijuna gubitaka kao što je i planirano.

Istina Bigboss ja toliko ne pratim Petrokemiju i slične dionice , ali i iz ovoga se vidi da se smanjuje temeljni kapital i to smanjenjem nominalnog iznosa dionice sa 400 na 270 kuna, a država će zamjeniti dug sa upisom novih dionica.
Hm…da je dobro nije, inaće ne bi cijena tako pala zadnjih tjedana , zar ne?[smiley10]


Istina Bigboss ja toliko ne pratim Petrokemiju i slične dionice , ali i iz ovoga se vidi da se smanjuje temeljni kapital i to smanjenjem nominalnog iznosa dionice sa 400 na 270 kuna, a država će zamjeniti dug sa upisom novih dionica. Hm…da je dobro nije, inaće ne bi cijena tako pala zadnjih tjedana , zar ne?[smiley10]

Ne cijena je pala još prije zbog loše bilance( koja je frizirana negativno). A ovo su vijesti koje su uslijedile tjedan i po poslije. Što tržište nije reagiralo to je zbog gubitka ljudi su kupovali po 220-237 Kn stoga još su pod tim dojmom, što ako ja kupi a ona ode još dolje dakle treba još jakih informacija da se angažiraju u kupovinu….. Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Istina je jedna, da petrica ne može više puno niže, a ako su vijest sa skupštine pozitvne evo nas na povratku do već dostignutih razina.Puno se pljuva po toj dionici, a potencijal zarade u relativno kratkom roku je veliki.Ovih dan a mali su prometi sa padom cijene, ali preokret može doći veoma brzo i neočekivano.Pozdrav.[smiley2]

Kretanje cijene PTKM u razdoblju 15.8 ( kada je došlo do porasta cijene uslijed objavljivanja izvještaja AZTN-a)- 28.11

Prva , najniža, najviša, zadnja , promjena, količina, promet ,

PTKM-R-A 141,00 137,20 239,98 173,00 +22,70% 612.877 122.081.663,81

Prosječna cijena je 199 Kn.


Kretanje cijene PTKM u razdoblju 15.8 ( kada je došlo do porasta cijene uslijed objavljivanja izvještaja AZTN-a)- 28.11 Prva , najniža, najviša, zadnja , promjena, količina, promet , PTKM-R-A 141,00 137,20 239,98 173,00 +22,70% 612.877 122.081.663,81 Prosječna cijena je 199 Kn.

Može se i tako gledati i zvuči ok, ako nisi prodavao i ako sada želiš ući, ali ako si kupovao po 200, 210, 220, 230 ili više onda takva usporedba i nije dobra, za te kupce mislim.

Pierre:

Kretanje cijene PTKM u razdoblju 15.8 ( kada je došlo do porasta cijene uslijed objavljivanja izvještaja AZTN-a)- 28.11 Prva , najniža, najviša, zadnja , promjena, količina, promet , PTKM-R-A 141,00 137,20 239,98 173,00 +22,70% 612.877 122.081.663,81 Prosječna cijena je 199 Kn.

Pokušavam samo iznivelirati događaje na ovoj dionice u zadnja 3 mjeseca.

Može se i tako gledati i zvuči ok, ako nisi prodavao i ako sada želiš ući, ali ako si kupovao po 200, 210, 220, 230 ili više onda takva usporedba i nije dobra, za te kupce mislim.


Istina je jedna, da petrica ne može više puno niže, a ako su vijest sa skupštine pozitvne evo nas na povratku do već dostignutih razina.Puno se pljuva po toj dionici, a potencijal zarade u relativno kratkom roku je veliki.Ovih dan a mali su prometi sa padom cijene, ali preokret može doći veoma brzo i neočekivano.Pozdrav.[smiley2]

nije mi jasno čemu pitanja “ako vijesti sa skupštine budu pozitivne” kad je veća sad jasno da će vijesti biti itekako pozitivne.Skupština će samo blagosloviti ono što je dogovoreno na visokom nivou. Situacija je toliko jasno da motivi trenutnih prodavatelja nisu jasni odnosno nikog netrebaju brinuti jer je prodaja mala u odnosu kako se kupovalo prije mjesec dva. Plin neka nikoga ne brine jer ga ima i više nego dovoljno, a ina ga kupuje od rusa na takav način da ga nema gdje skladištiti u dane toplog vremena i zato im je ptkm prijeko potrebna, a tek domaći izvori…..

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close