PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Pad ne ide naglo! Treba se potiho "išuljati" iz ovog komunističkog mastadonta.
Što je "mačak" veći to treba biti tiši, da miševi ne osjete![emo_smijesak]
pad ide naglo kad su vani oni koji trebaju bit [emo_smijesak]
[/quote]

Da smo uređeno tržište sad bi HANFA uzela pod povećalo, tko se kome mora iskrcat!

[emo_palacd]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

bid postaje još jači…nalozi sa 1000 komada na kupnji…!


bid postaje još jači…nalozi sa 1000 komada na kupnji…!

Upravo kad su takvi nalozi, postavlja se pitanje čemu takva potpora, neko ima namjeru uć ili izać!
Nadam se da je svima jasno!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



bid postaje još jači…nalozi sa 1000 komada na kupnji…!

Upravo kad su takvi nalozi, postavlja se pitanje čemu takva potpora, neko ima namjeru uć ili izać!
Nadam se da je svima jasno!
[/quote]

Po meni kupci za 1000 komada su obično mirovinci…ali to ne isključuje i druge naravno…vidjeti ćemo nakon 3 dana, vjerojatno tko je kupovao a tko prodavao….

ma…mirovinci bi ostali na kupnji sa tim 1000kom..šta je to njima…a ne varijanta sad ga vidiš sad ga nema..[emo_smijeh]


Da smo uređeno tržište sad bi HANFA uzela pod povećalo, tko se kome mora iskrcat!
[emo_palacd]

naravno da bi HANFA i državne službe morali reagirati, ali neka, ja još vjerujuem u pravnu državu i organe gonjenja. I Sanader je vedrio i oblaćio, pa je dolijao, ja sam skupio gomilu screenshotova i sve ih spremam po datumima, jednom kad se lavina pokrene, sve će izaći na vidjelo!

Zakon o tržištu kapitala je jasan i država mora zaštiti nas male ulagače od velikih beskrupuloznih špekulanata koji propagiraju nehumani ljudožderski neoliberalni kapitalizam.

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!

Pročitao sam zadnje dvije strane i nisam vidio ni jedan post koji govori pozitivno o dokapu.
Pa nije valjda da nema ni jednog pozitivnog argumenta?
Po meni je sam čin dokapitalizacije pozitivan.
Cijena u dokapu, ako bude niska – ulazim i ja, a ako bude visoka, super za nas dioničare [emo_dolar]
Istina da dokap znači razvodnjavanje postojećih, ali povečanje udjela mirovinaca trebalo bi značiti da će oni imati aktivniju ulogu (ulazak u NO, možda smjena uprave…)

Otvoren sam za komentare i kritike.
Imam PTKM

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

@Zlatek

Po čemu je točno dobro za male dioničare ako cijena bude “viša”, mislite li da će onda i cijena na burzi rasti? Evo sada imaju OMFovi dionica koliko zele po 220 -240kn, imali su ih koliko im je srce zeljelo i po 160-180kn prije 1.5g no nisu kupili skoro nista..Zasto bi sada davali 270kn (nominalu) ili vise u SPOu, ako nisu htjeli dati niti 180kn na burzi? S druge strane ako će biti niža gotovo je siguran pad trzisne cijene na dokapitalizacijsku cijenu jer se stvara cista arbitraza..Napravis dokap po naprimjer 150kn, a cijena na burzi je 220, čim ti uknjiže dionice kupljene po 150kn ti ih prodaš na burzi po 220 instant zaradiš 46% ..to bib io sweet deal zar ne? Pogledajte sto se desilo dionici ADPL, cijena na burzi je bila 130kn kada su banke prodale Preventov paket na drazbi po 112kn , cijena je vrlo brzo pala na tu cijenu od 112kn.

...

Nastavno na prethodno post..

Cijena dokapitalizacije toliko i nije problem, koliko je problem relativno mali iznos dokapa koji se spominje (100 -200 milijuna za PTKM je prakticno ništa) i još veči problem što nisu rekli za što im točno dokap treba.

Ovaj dokap jedino ima smisla ukoliko je potreban za investicije , modernizaciju i proširenje kapacitetea te izgradnju kongerencije međutim iznos do 100-200 milijuna koji spominje Uprava je premali iznos za bilo kakvu ozbiljnu investiciju. Takoder iznos od 200 milijuna je iznos koliko je PTKM izgubila od 01.01.2012 do danas. Dakle dokapom PTKM dosli bi na istu poziciju u kojoj smo bili 1.1.2012..ZAsto tada nisu napravili te investicije , zato cu cekali sada da voda dode do grla pa da se sada dokapitaliziraju? Totalna nonšalantnost Uprave.

Ukoliko ovaj dokap ima smisla samo zbog najavljenog rekonstruiranja, a to onda znači da im če se novci iz dokapa trošiti na otpremnine i slične stvari, a ne za investicije i razvoj ih je bolje odma stjerati u stečaj i ne dokapitalizirati jer je u tom slučaju stečaj neminovan.. Pogledajte si primjer dionicu LKPC gdje je išao dokap po 800 (cijena na burzi je tada bila 1300 ako se ne varam), Uprava novac iz dokapa troši na otpremnine umijesto na razvoj i cijena na burzi sada iznosi 500kn/dionica.

...

Nije ovdje čak toliko ni problem po koliko će biti dokap, već je problem što se ne zna što će bit s novcem od dokapa. Eno, u PODR vele ide u akvizicije. I to je u redu – onaj dio koji vjeruje da će iduće akvizicije proći kao prethodne, neće dat lovu, a onaj dio koji vjeruje da će biti razlike, dat će pare.

Ali, ovaj dokap nije razjašnjen. I baš se zato čini kao dokapa dokapa radi, odnosno spašavanje(prologniranje) stečaja.

Novinski urednici nisu blesavi, a mislim da je naslov u večernjaku bio Mirovinci spašavaju PTKM od stečaja.

Što ako je u tome poanta? Ako u PODR država s ispod 50% glasova imenuje CEO-a, nauštrb mirovinaca, zašto ne bi mirovince prisilila da utuku love u PTKM da se stečaj odgodi do jeseni? Što je njima 200 milja kuna?

Ako mirovinci idu u dokap, a država ne ide, zašto država ne ide, pogotovo nakon obraćanja AZTN-a?

Ovdje se nije razradio najcrnji scenarij. Nije se ni spomenuo.

Možda je uprava, vidjevši 1q rezultate, rekla: Daj da nešto pustimo u javnost tek tolko da si kupimo malo vremena.

Što ako je uprava, kada je rekla da je priča o strateškom partneru napuhana, upravo to i mislila? Dakle, što ako ne postoji strateški partner?

Zaključno:

Dokap i promjena vlasničke strukture PTKM je nužno potrebna stvar za samu tvornicu, no moje osobno mišljenje je da to sve ide na teret malih dioničara i da će oni tu biti največi gubitnici.

...

@Hao & leb
Hvala za komentare. S večinom se slažem.
Npr jako se slažem s ovim što je Hao napisao zaključno: “Dokap i promjena vlasničke strukture PTKM je nužno potrebna stvar za samu tvornicu,…”
Međutim, nije mi jasna tvrdnja u drugom dijelu rečenice “…da to sve ide na teret malih dioničara i da će oni tu biti največi gubitnici.”
To mi je malo kontradiktorno: kako će oni biti gubitnici, ako je svima jasno da je dokap nužan?
Što je alternativa?
Stečaj? Status quo?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close