PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znači ipak ništa od Rusa.

200M iznosi 60kn po dionici… omjer 2/1, eventualno 3/1 ako će visina dokap biti bliže 150M, dakle, shodno raćunici, dokap bi mogao biti oko 150kn

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

ništa od Rusa, Nijemaca i Engleza!!

naša Petrica ostaje u našim hrvatskim rukama, a sada treba skupiti novce, naravno po što nižoj cijeni radi budućnosti naše djece i naših mirovina!
ako se mirovinci poigraju, pa plate iznad cijene BVa od 150kn/ dionica, smatram da ih treba tužiti jer rasipaju NAŠ novac!!

ako su PODR žele dokapitalizirati po 200 dok je cijena bila 280, onda može i ovdje isti ključ!
sve za bolje mirovine i za svjetliju budućnost!

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!

Pa jel ovo znači da država više neće biti većinski vlasnik PTKM?[emo_namigusa]


ništa od Rusa, Nijemaca i Engleza!!

naša Petrica ostaje u našim hrvatskim rukama, a sada treba skupiti novce, naravno po što nižoj cijeni radi budućnosti naše djece i naših mirovina!
ako se mirovinci poigraju, pa plate iznad cijene BVa od 150kn/ dionica, smatram da ih treba tužiti jer rasipaju NAŠ novac!!

ako su PODR žele dokapitalizirati po 200 dok je cijena bila 280, onda može i ovdje isti ključ!
sve za bolje mirovine i za svjetliju budućnost!

Možda će se dokapitalizirati i po deset kuna? Tipa, da postojeći dioničari na jednu dionicu steknu pravo na 100 novih dionica po deset kuna?

Hm, hm, hm… Koliko onda vrijedi jedna dionica? [emo_namigusa]

Sjetite se Vrdoljaka: privatizacija Petrokemije ni u kuloarima. Valjda je imao vatu u ušima.


Pa jel ovo znači da država više neće biti većinski vlasnik PTKM?[emo_namigusa]

Ovo znaći :Pušing rođo,što bi rekao pokojni Spajki.
Dokapitalizacija po 300 ne dolazi u obzir to nitko nebi kupio.
Dakle,najprije denomonacija na BV ili niže i pokrivanje gubitaka.
I imamo poduzeće koje je do sada pojilo 50% vlastite imovine i nakon dokapitalizacije slijedi dugoročno čudo i kronični gubitaš postaje visoko profitabilan.
Vrijeme je za tutanj malih burek investitora.A za veće igrače nema druge nego čekati,nadam se da neće biti klasični nock-out,već samo nock-down.
Za tržište kapitala ovo je kastastrofa,jer Linić sa tržišta kapitala želi male
investitore potaknuti na investicije i dokapitalizaciju,a istovremeno ih proziva da su špekulanti i nedovoljno ih štiti.
Ako dobro spusti gaće možda će vnešto i skupiti.Pa tko ima novaca za ulaganje u ovakvu Petrokemiju.Možda mirovinci,ono jedino mogu pomoći.Može i neki strateški partner koji bi se mogao uključiti tek kada ovo ne prođe.Ali imat će i skužu da su ponudili malima,a oni nisu dokapitalizirali.
A da li će država i dalje biti većinski.Hoće jer nitko dokapitalizante i male
dionilčare ne može udružiti.
Sve u svemu,nije dobro!!!

Pa pošto je ponuda bez obaveze, mislim da ću ponudit nekih 120mil kn, u najmanju ruku bi mogao svatko po 10mil kn…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Crni scenarij se ostvaruje….Toliko se stranaca interesira za PTKM da ih mooraju tjerati iz Kutine i pitaju vlastite dionicare “koliko vi mislite da mi vrijedimo?”….TOliko o navali stranih investitora za “divom iz Kutine”…sumnjam da ce mirovinci ponuditi vise od 150kn, ali jedan dionicar ce sigurno ponuditi 500+ ..a mozda i nece..

Nikako ne likujem zbog oovoga, dapace ovo je jako losa vjest za TK jer bi privatizacija donjela puno novog svjezeg novca za kojim ZSE žudi.

BTW ako dokapitaliziraju po 100milijuna to je taman da pokriju ovogodisnji gubitak..

...

Iskreno bez ikakvog navijanja za ili protiv , meni se ovo čini kao da Uprava PTKM pere ruke ovim potezom i to moguće u prešutnom dogovoru s OMFovima (što je btw ilegalno)

Mirovinci imaju najvise u PTKM, zajedno imaju oko 18%+ tko zna koliko imaju OIFovi koji s njima surađuju..Mislim da ce se oni “dogovoriti” i zajedno ponuditi cijenu koja se njima svida oko 100 do max 150kn /dionica… Jedini koji im moze donekle parirati je XY s svojih 5% dionica i on ako ce se drzati onoga sto pise ce im ponuditi 500kn/dionica no u to jako jako sumnjam. Takoder sumnjam da ce se XY i OMFOovi nesto dogovarati jer koliko znam oni se medusobno pogotovo manageri OMFova ne podnose XY zbog njegovog bahatog pljuvanja po OMFovima i njihovim managerima pogotovo po PBZu ( ja btw to pljuvanje smatram opravdanim, no trebao je misliti da ce kad tad s njima morati nesto suradivati)…Ovo je samo glasina zasada.

Posto mirovinci imaju puno veci udio Uprava ce reci “ok evo ide dokap po 150kn, pitali smo trziste i toliko nam daju najveci ulagaci..mi smo čisti”..Stvarno ovo daje dojam kao takvo tipično pranje ruku.

Inace u TOP 10 ukoliko izuzmemo AUDIO ima točno 872 872 dionica. Hajde jos cemo oduzeti i dionice koje ima Kapitalni fond, ostaje 777 599. Dionice izvan top10 ne borjim jer je to sve puno malih ulagaca od kojih tek nekoliko ima vise od 1000dionica i sumnjam da ce se puno njih odluciti na ponudu za dokap.

Ako svi gore navedeni iz top10 ponude kupiti jednako dionica koliko vec imaju, a dokap ide po 100milijuna to ispada 128.6kn/dionica . Uz dokap od 200 milijuna ispada 257kn/dionica . Moje osobno misljenje je da ce konacna cijena dokapa biti negdje izmedu ove dvije cijene , no puno blize doljnjoj granici.

Ovo je samo moje osobno mišljenje , nemam dionice PTKM niti je nagovor na kupnju(/prodaju.

...

Dokap ne mora ici jedna nova za jednu staru.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Znam ima milijun variacija na temu…Ovo gore sam izracunao nabrzinu tako da je lako moguce da sam nesto fulao….Za znati kako ce se ovo zapravo odigrati trebalo bi znati “pozadinske igre” koje se igraju na relaciji drzava-uprava-omfovi . Osobno mislim da ce dokap biti po cijeni 150 do mx 200kn no to je jednako pogadnaju na lottu.

BIlo kako bilo nikako dobro za postojece manjinske dionicare.

...

New Report

Close