PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

špekulativni faktor je tu jako važno. Firma je zrela za privatizaciju, to pokazuje zadnji izvještaj…po meni treba samo sačekati završetak lokalnih izbora…od Klausovog vikanja (danas na Jelačić placu) nema ništa…vjerojatno je to svima jasno…

Da, od vikanja nema ništa. Po meni prosvjed je jučer ukazao na slabost a ne na snagu u društvu. Tresla se gora nije se rodio niti miš. To znači da je još uvijek ljudima “better than expected”.

Što se špekulacija tiče – one obično završe loše. U javnosti se priča samo o onih 0.001% koje završe dobro za pojedince. Po meni ova firma sa zastarjelim tehnološkim procesom i gotovo nikakvim održavanjem, relativno starim ljudskim potencijalom nema baš neku budućnost. Polako će “fade in darkness of EU”….

Ovo čudo od dionica se trži na ovoj cijeni samo iz razloga “moguće” privatizacije, prodaje, iako iskreno sumnjam da bi netko ovakvog kroničnog gubitaša koji je već debelo napumpan privatizacijskom pričom, kupio po ovako astronomskoj cijeni.
Bez uvrede dioničarima, ali da nemate tu “anđela čuvara” koji je i na bidu i na asku, tržilo bi se ovo ispod 100 kuna. U svakom slučaju čestitam na “čvrstoći” ulagačke strukture koja još uvijek ovo drži na “okupu”! LP![emo_ooooo]

yara je nešto skuplja, ali ima paletu “specijaliziranih” gnojiva koji sve češće pronalaze kupce kod sofiticiranih kupaca sa ciljanom gnojidbom…zasad ih je relativno malo, ali…

ostala uvozna gnojiva (vukovarsko, rusko, austrijsko, nizozemsko, talijansko i tko zna čija sve rinfuza) redom nemaju barem granulacijsku kvalitetu ptkm-ije, no prosječno su jeftinija za par postotaka pa se i tu nađe sve više kupaca

mi poljoprivrednici cijenimo ptkm zbog stabilnosti kvalitete, ali isto tako ju znamo po (puvalo-padalo) redovnom rastu cijena već 15-tak godina…dok su poljoprivredne subvencije rasle, to se moglo i progutati…vremena se mijenjaju i taj socijalistički mastadont će morati promijeniti tu ružnu naviku…

meni osobno je čudno što tako “velika i moćna” firma žestoko zakašlje na svaku prehladu boležljive hr poljoprivrede


Ovo čudo od dionica se trži na ovoj cijeni samo iz razloga "moguće" privatizacije, prodaje, iako iskreno sumnjam da bi netko ovakvog kroničnog gubitaša koji je već debelo napumpan privatizacijskom pričom, kupio po ovako astronomskoj cijeni.
Bez uvrede dioničarima, ali da nemate tu "anđela čuvara" koji je i na bidu i na asku, tržilo bi se ovo ispod 100 kuna. U svakom slučaju čestitam na "čvrstoći" ulagačke strukture koja još uvijek ovo drži na "okupu"! LP![emo_ooooo]

Ovako kada te slušam doimaš se kao čudo od investitora. Svaka čast!!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ma jeste vidjeli vi ovo na Podravci???
Izgleda da su mirovinci odustali od toga da uvijek budu šarani i da ih muzu ko krave…
Eno smanjuju nominalu, sto znaci da i ovdje sad moze ici dokap na koji mnogi drukaju!
E sad, koliko bi to moglo biti obzirom da je PTKM kronični gubitas koji je pojeo dosta svog booka koji sada iznosi oko 150kn/share???

PODR ipak nesto i zaradi tu i tamo.

Mogli bi mirovinci ispasti pametni sto nisu kupovali necije pakete po 200+?

Sto vi mislite?
Kako ce to vama pomoci?

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

Aproksimen
Evo šta je NB napisao na svom blogu.
Vidite, meni se čini da je fama o vrijednosti Podravke preko sadašnje cijene zaista samo fama, ako sam dobro razumio ni nema stvarnog zanimanja za Podravku danas osim mirovinaca. Također, u Podravci mirovinci kolo vode jer država ima samo 26%.

U Petrokemiji je situacija drugačija. Mislim da ona vrijedi puno više od sadašnje cijene, a također je i država glavna, ne mirovinci. Državi bi bilo vrlo neoportuno povlađivati mirovincima po niskoj cijeni, ako postoji stvarni interes trećih strana, a prema višestrukim najavama vidjeli sto da postoji. S druge strane, mirovinci će vjerojatno probati progurati svoju tezu, ali sam uvjeren da im to neće proći. Da se toga bojim ponudio bih svoj paket na tržištu, a siguran sam da bi bilo zainteresiranih, ali ga nisam nudio.

Ako mirovinci sklope pakt sa sindikalcima, proći će im što god žele. [emo_namigusa]

Ima ovo kakve veze sa PTKM?

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/259216/I-Katarani-odustali-od-posla-u-Hrvatskoj.html

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Ima ovo kakve veze sa PTKM?

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/259216/I-Katarani-odustali-od-posla-u-Hrvatskoj.html


ti na dijonicama određenim ne čitaš baš s razumijevanjem dok pročitaš na nekima šta i ne piše… interesantno to je

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Ovaj scenarij koji se desava an PODR opisao sam prije koji tjedan ovdje na PTKM kao moje misljenje sto ce se dogoditi na PTKM..Idalje se nadam da nisam bio u pravu no sve smrdi nat o

TKo misli da ce HR vlada postpupiti drugacije nego na PODR taj ocito ne zivi u HR i ne pozna HR vladu.

...

odlično bi bilo da naši mirovinci dokapitaliziraju našu Petrokemiju po što nižoj cijeni.Vlada, ako je pametna, treba dati mirovincima da to dokapitaliziraju po 50-60kn. to bi bilo najbolje za sve!!
za našu Petricu da prodiše i dalje radi i stvara, za naše radnike i obitelji, za cijeli Kutinski kraj, za naše mirovine u budućnosti, za cijelu zemlju!!
naravno, nakon toga se treba razračunati sa svim onim koji su insajderski trgovali i koji su imali bilo kakve nečiste rabote. HANFA valjda nešto radi, organi gonjenja također. A onda će biti lakše i privatnim tužiteljima doći do svoje zadovoljštine!

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!

http://www.seebiz.eu/petrokemija-oprez-oko-predvidanja-buducih-rezultata/ar-63108/

POKRET OTPORA[emo_palacg] Alfon korisnik od 11.02.2007.[emo_smijesak][emo_smijesak][emo_smijesak]

New Report

Close