PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pitam se koliki bi gubitak bio da nije bilo retroaktivnog smanjenja cijene plina….vjeorjatno nekih 75 milja kuna samo u prvom kvartalu..

...


Lani su u tom istom periodu proizveli 237000 tona gnojiva a prodali 258000. Da su ove godine prodali samo ovo što su proizveli bilo bi to još 27000 x 3500 (prosječno) = 94,5 milijuna HRK-a

Tako je, ovo bi se trebalo vidjeti u idućem kvartalu, osim toga najavljuju restruktuiranje znači treba im lova za otpremnine tj.kreću u smanjivanje broja radnika i ulaganje u modernizaciju, znači treba im lova od dokapitalizacije, najvjerojatnije od mirovinaca, ostaje vidjeti po kojoj će cijeni dokap ići. Idući kvartal bi trebao biti plus,a napokon više spominju strateškog partnera čitaj privatizaciju.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Lani su u tom istom periodu proizveli 237000 tona gnojiva a prodali 258000. Da su ove godine prodali samo ovo što su proizveli bilo bi to još 27000 x 3500 (prosječno) = 94,5 milijuna HRK-a

Tako je, ovo bi se trebalo vidjeti u idućem kvartalu, osim toga najavljuju restruktuiranje znači treba im lova za otpremnine tj.kreću u smanjivanje broja radnika i ulaganje u modernizaciju, znači treba im lova od dokapitalizacije, najvjerojatnije od mirovinaca, ostaje vidjeti po kojoj će cijeni dokap ići. Idući kvartal bi trebao biti plus,a napokon više spominju strateškog partnera čitaj privatizaciju.
[/quote]

Rezultati su po meni puuuno puuno bolji od očekivanja, a budući rezultati (prihodi i dobit) za 2Q će vjerojatno biti u sukladno kretanju cijena umjetnih gnojiva na svjetskom tržištu, jer goleme količine gnojiva na lageru će biti prihod u 2Q i 3Q.

Zanimljivo je da je uprava javno priznala (a to je vidljivo iz dsz) da našoj Petrokemiji pada tržišni udio u RH a ovaj trend će se ulaskom u EU nastaviti.

Generalno tvrtka još uvijek radi dobro jer je stanje u RH gospodarstvu loše i predastavlja jednog od značajnih izvoznika u RH.

Čim prođu lokalni izbori vjerujem da će se značajnije pisati o Petrokemiji a do tada sumnjam da će se o eventualnim parnterima, privatizacijama i dokapitalizacijama javno pričati.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

ovdje je očito da slijedi dokapitalizacija od mirovinaca a sumljam da će platiti veću cijenu od knjigovodstvene
da su je kojom srićom udali kad je poslovala pozitivno

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


pada tržišni udio u RH a ovaj trend će se ulaskom u EU nastaviti.

Generalno tvrtka još uvijek radi dobro jer je stanje u RH gospodarstvu loše i predastavlja jednog od značajnih izvoznika u RH.

Pada trzisni udio kao sto je gore receno a ulaskom u EU vise bas i nema nekog izvoza a ovdje ce udio rapidno pasti. Mislim da se ovo nece spasavati nego pustiti da ide svojim smjerom a pretpostavljam da znate koji je to. Treba uzeti u obzir da ulaskom u EU se otvara i malo drugi pristup. Pustiti da se firma ugasi kako bi netko jaci iz EU mogao preuzeti trzisni udio. U “najboljem” slucaju ovo ce zavrsiti kao zeljezara u Sisku ili rafinerija u Bosanskom Brodu. Zastarijelo, gotovo slabo odrzavano ajmo postaviti realno pitanje – kome to zapravo treba nakon ulaska u EU???? Za sada samo politicarima da nam mazu oci. Nakon ulaska u EU to moze sluziti samo za skladiste umjetnih gnojiva nekog jaceg igraca iz vana.


I nije to toliko loše kako u prvi mah izgleda…ostalo im je neprodanih 27000 tona zbog kašnjenja proljetne sjetve ali će se ta količina vidjeti u slijedećem izvješću jer je sjetva obavljena pa makar i sa zakašnjenjem.

Pod uvjetom da to seljaci kupe i pod uvjetom da vec nisu nabavili znatno jeftinije i kvalitetnije gnojivo iz vana….


-55 milijuna kuna gubitak, strava! [emo_zacudjen]
da smo na nekoj EU burzi PTKM se ni u ludilu ne bi trgovala iznad 50 kn, svima je jasno da se ova cijena umjetno održava na ovim nebulozno visokim razinama!

Burza gotovo nikada ne odrazava pravo stanje ekonomije ili tvrtke. Treba uvijek imati na umu spekulativni faktor koji je, po meni, ovdje ekstremno izrazen.

zanima me samo jedno ..otkuda ovi iz ptkm pokrivaju ove dugogodisnje gubitke ..gdje nalaze te stotine miliona kuna zadnje godine ? hvala unaprijed na odgovoru ..

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial


ovdje je očito da slijedi dokapitalizacija od mirovinaca a sumljam da će platiti veću cijenu od knjigovodstvene
da su je kojom srićom udali kad je poslovala pozitivno

A kada je zadnji put poslovalo pozitivno…..Možda kada se preko AdriaOila trgovalo?

Ali stignu u 2. krug predstečajne nagodbe!
Ne mogu biti konkurentni s starim postrojenjem i višestruko više zaposlenih!



-55 milijuna kuna gubitak, strava! [emo_zacudjen]
da smo na nekoj EU burzi PTKM se ni u ludilu ne bi trgovala iznad 50 kn, svima je jasno da se ova cijena umjetno održava na ovim nebulozno visokim razinama!

Burza gotovo nikada ne odrazava pravo stanje ekonomije ili tvrtke. Treba uvijek imati na umu spekulativni faktor koji je, po meni, ovdje ekstremno izrazen.
[/quote]

špekulativni faktor je tu jako važno. Firma je zrela za privatizaciju, to pokazuje zadnji izvještaj…po meni treba samo sačekati završetak lokalnih izbora…od Klausovog vikanja (danas na Jelačić placu) nema ništa…vjerojatno je to svima jasno…



I nije to toliko loše kako u prvi mah izgleda…ostalo im je neprodanih 27000 tona zbog kašnjenja proljetne sjetve ali će se ta količina vidjeti u slijedećem izvješću jer je sjetva obavljena pa makar i sa zakašnjenjem.

Pod uvjetom da to seljaci kupe i pod uvjetom da vec nisu nabavili znatno jeftinije i kvalitetnije gnojivo iz vana….
[/quote]
Sva sjetva obavljena je tijekom travnja, dakle moja je pretpostavka da su upravo tada prodane znatne količine koje nisu ušle u ovo izviješće. Naravno da ja to ne mogu tvrditi sa nikakvom sigurnošću ali mi zdrav razum govori da bi tako trebalo biti…Osim toga usporedi količine koje su proizvedene i prodane lani u istom periodu…

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

…a što se tiče uvoznih gnojiva, toga me baš i nije strah…

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

New Report

Close