PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zanimljiv razvoj situacije na PTKM..Kada nije postojalo razloga za rast, dapace kad su bili svi argumenti za prodati dioncia je rasla..Sada kada ima naznaka za početak profitabilnog poslovanja, i kad situacija za PTKM postaje bolja, cijena pada 🙂

Kao da je unutra bilo puno špekulanata koji su se nadali privatizaciji po nebuloznih cijenama , a sad postaju svijesni da od privatizacije ništa, pogtovo ukoliko PTKM počne pozitivno poslovati…

Idalje nemam dionicu PTKM niti je nagovor na kupnju/prodaju

...

I dalje imaš potrebu pisati svoje mišljenje koje nikoga ne zanima.

Tome forum služi zar ne ? Slobodno napiši svoje mišljenje i viđenje situacije, ja ću ga prvi rado pročitati

...


I dalje imaš potrebu pisati svoje mišljenje koje nikoga ne zanima.

Mene zanima. I njegovo i tvoje.

Moje pisanje na forumu je samo iznošenje mojeg mišljenja i nije nagovor na nikakvo djelovanje na tržištu kapitala! .I.


Zanimljiv razvoj situacije na PTKM..Kada nije postojalo razloga za rast, dapace kad su bili svi argumenti za prodati dioncia je rasla..Sada kada ima naznaka za početak profitabilnog poslovanja, i kad situacija za PTKM postaje bolja, cijena pada 🙂

Kao da je unutra bilo puno špekulanata koji su se nadali privatizaciji po nebuloznih cijenama , a sad postaju svijesni da od privatizacije ništa, pogtovo ukoliko PTKM počne pozitivno poslovati…

Idalje nemam dionicu PTKM niti je nagovor na kupnju/prodaju

Rekel bih da je unutra puno insajdera koji su znali kako će PTKM još od početka nove godine dobiti mogućnost nabavke plina “cjenovno bliskog okruženju”, te stoga dionica nije padala, iako bi, revizorski rečeno, da se cijene plina nisu smanjele, “postalo upitno vremenski neograničeno poslovanje” (revizorski izraz za stečaj).

Isti ti insajderi sada znaju (pretpostavljam) da će izvješće za q1, bez obzira na smanjenje cijene plina, biti loše, prvenstveno zbog poplava i uobičajenog kašnjenja isplate poticaja.

Ukoliko je moja pretpostavka točna, dionica bi već ovih dana trebala početi padati, da bi pad kulminirao na dan izvješća.

Ukoliko se pak zna da će q1 biti dobar, ovih će dana cijena rasti. [emo_smijeh]

Mene ne zanimaju dnevne promjene cijene. Mislim da se mlada sprema za udaju. Čekamo da prođu lokalni izbori. Ići će to uskoro na bubanj.

Sve više nalazišta i iskoristivog plina u svijetu, pa i u hr, manja potražnja i potrošnja. Tako barem tvrdi g. Šunjić!

Plin dominira svjetskom energetikom, posebice u Americi

marcello

Mislim i da na temi ai kupnji i prodaji vlada veliko zasičenje zbog bezbroj toplo hladnih najava privatizacije od strane ovlaštenih osoba( premijeri i ministri). i uza sve to mislim da sa novim ugovorom dolazi i novi predsjednik i vlasnik i to bez dokapitalizacije. sve do sada se valjalo polagano ali sigurno pa če tako i to do kraja.


Zanimljiv razvoj situacije na PTKM..Kada nije postojalo razloga za rast, dapace kad su bili svi argumenti za prodati dioncia je rasla..Sada kada ima naznaka za početak profitabilnog poslovanja, i kad situacija za PTKM postaje bolja, cijena pada 🙂

Kao da je unutra bilo puno špekulanata koji su se nadali privatizaciji po nebuloznih cijenama , a sad postaju svijesni da od privatizacije ništa, pogtovo ukoliko PTKM počne pozitivno poslovati…

Idalje nemam dionicu PTKM niti je nagovor na kupnju/prodaju

cijena pada po mom mišljenju iz dva razloga:
1. kratkoročni špekulanti koji su ušli na dan objave revizije ugovora su unovčili dobiti isti ili idući dan
2. mirovinci ne kupuju jer ne mogu skupiti nikakvu količinu bez značajnog dizanja cijene-čekaju konačnu odluku privatizacije, tj. nešto konkretno.


Koji su kandidati za preuzimanje ?

preuzimanja nema ali ovi dole su zaineresirani za strateško partnerstvo.

BOREALIS.

Vaš link …

Kažu da će objaviti 30.04. rezultate za prvi kvartal, čim tako najavljuju miriši na dobar rezultat[emo_smijeh]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Vaš link …

Kažu da će objaviti 30.04. rezultate za prvi kvartal, čim tako najavljuju miriši na dobar rezultat[emo_smijeh]

Po meni nakon svega ne smiju omašiti.

New Report

Close