PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Samo mali link za sve one koji misle da cijena gnojiva pada.

http://www.indexmundi.com/commodities/?commodity=urea&months=60

Kao što vidite u prosijeku je nešto veća nego u prva tri mjeseca 2012.

Isto tako tečaj dolara je u prosijeku u prva tri mjeseca ove
godine nešto viši od tečaja dolara u prva tri mjeseca prošle godine, ako me oko ne vara.

@ hrca01

Kolega uz dužno poštovanje cijena umjetnih gnojiva trenutno nije dobra i posebno povoljna za Petrokemiju kao izvoznika a kako stvari stoje predviđanja su da će cijene umjetnih gnojiva i dalje padati.

Izvrsna vijest jest revizija cijene plina ali puno toga ne ide u prilogu našem Kutinskom divu i po meni teško je očekivati dobre rezultate u situaciji :
– kad imamo pad plasmana na domoćem tržištu koje nije značajnije podložno flukutacijama cijene gnojiva
– imamo olakšanu distribuciju stranog gnojiva i lagan pristup uvoznom gnojivu nakon 01.07
– imamo vrlo izazovnu budućnost i plasman u zemlje CEFTE nakon 01.07
– imamo lošu infrakstrukturu da bi jeftino izvozili umjetana gnojiva jer je Petrokemija konstruirana da zadovoljava potrebe ex YU a ne da bi izvozila u daleke zemlje, jer da je to bio plan onda bi bila smještena blizu npr Šibenika odnosno ove ili bilo koje druge luke.
-imamo sindikat i menadžement koji koristi sve pravne mogućnosti kako bi osigurali što veću zaposlenost ljudi iz Kutinskog kraja u tvornici bez obzira na krizu i sl.
– imamo takvu politiku HNB-a i politiku Habora koja do sada nije zanačajnije pogodovala Petrokemiji

Što se tiče dionice Petrokemije ona će ići putem kojim odluče veliki igrači a na Yahoo finance možete vidjeti kretanje dionica tvrtki koje proizvode umjetna gnojiva te isto usporediti sa Ptkm-r-a

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Goran8, nije mi jasno kako govorite o ‘našoj’ petrokemiji. Zar je moguće da imate dionice tvrtke o kojima pišete isključivo negativno. Ako doista mislite sve što pišete koji je razlog da držite Petrokemiji u portfelju?

Čini mi se da bi s obzirom na te revidirane uvjete Q1 lako mogao biti pozitivan. Podsjećam da je plin oko 50% cijelog troška Petrokemije.

nbakic | 14.04.2013. 13:35 u 13:35 | Odgovori
Vidite, P/B je samo najgrublji pokazatelj, koristim ga sam kad trebam objasniti neke očite stvari. Inače koristim prilično složenije kriterije. A propos, u Petrokemiju sam ušao kad je P/B bio prilično nizak, a zbog raznih razloga smatram da vrijedi od 500 kn na više.

Ljudi pa sa čim se vi zamarate ,pa dali vi gledate televiziju poplave na sve strane ,seljacima kasne poticaji a usto nisu ni kupovali umjetni đubar (jesu ali puno manje količine)jer problem je ulaziti u polja,voda,kasnit će sjetva a tim i kupovina umjetnog đubra(ono što su i mislili kupit sad će u manjim količinama)

“Purica” leti dok ne dostigne svoj maximum, potom ateriranje po svim zakonima fizike!

Slijedi lagani rast 1-2 % slijedećih dana

Koji su kandidati za preuzimanje ?


Goran8, nije mi jasno kako govorite o 'našoj' petrokemiji. Zar je moguće da imate dionice tvrtke o kojima pišete isključivo negativno. Ako doista mislite sve što pišete koji je razlog da držite Petrokemiji u portfelju?

Jedno je tvrtka i poslovanje a drugo dionica.
Što mislite kolega koliko bi danas vrijedila dionica PTKM-R-A da se gledaju rezultati poslovanja ili možda čak bućnost.
Generalno mislim da dionica ptkm-r-a ima jednu od najboljih struktura ulagača jer predstavlja stratešku firmu i mirovinci su najviše zato unutra i dok oni ne prodaju dionice ptkm-r-a ja se neću brinuti za rast ili pad iste. .

Također Kolega ja ne pišem negativno već iznosim činjenica a činjenica je i ovo.
http://www.hrt.hr/arhiv/98/08/27/stranke.html [hrt.hr]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

a kad je potpisan ugovor?
meni se cini da imamo sve ocitije i ludje ispade insajderstva na burzi…to vjerojatno pretkazuje njihov masovniji odlazak u zatvor

Proizvodnja: 28.3.2013.
Pokretanje postrojenja Dušična kiselina 2

Tijekom sutrašnjeg dana (29.3.2013.) započeti će s radom Postrojenje za proizvodnju dušične kiseline 2 (Dušična kiselina 2) u PC Proizvodnja gnojiva. U vrijeme odvijanja ovih aktivnosti moguća je pojava kratkotrajnog povećanja emisija otpadnih plinova u zrak. Iako se ne očekuje prekoračenje graničnih vrijednosti kvaliteta zraka intenzivno će se nadzirati mjerenjima na postajama lokalne mreže, kao i na državnoj mjernoj postaji Kutina 1.
Više…

New Report

Close