PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nadam se da se ovdje nece vise ponoviti neka muljaza kao prije. Bojim se koja je cijena dogovorena. Dogovorili nizu cijenu za 2013. i dogovorili za 2014??? Po meni bolja opcija bi bila pustiti ovu godinu da je prosla po ugovoru, a onda slijedecu dogovoriti po najboljem ponudjacu. Siguran sam da bi bolje prosli kada bi doslo do nadmetanja vise ponudjaca.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Nisu mogli bas do kraja godine, al do kraja ovog mjeseca su mogli. [emo_zloban]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Dobre vijesti se čuvaju za pred izbore. Rekao sam to iza ptkm i ddjh.

Ajde svaka čast, to je već promjena, svaki pomak je dobar.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ovo je pozitvno ali brate druka li ga ovaj druka:

Bilo bi dobro znati koliko je njegovih transkacija i s njim povezanim osobama danas!

To bi dalo pravu sliku!

Ciao!

LEAVE THE WORLD BEHINED

vjerojatno mnogo bolja prilika za PTKM da pokaže što može i da li može…
pravi dokaz da se je država ponašala maćehinski prema ovoj firmi sve ovo vrijeme..
detalji nisu poznati…današnji pad lož ulja i nafte onda ne bi trebao imati neko značenje….nego samo kretanja na europskom tržištu plina…

ono što sam napisao na početku dana svakako i dalje stoji!

Neznam zašto, al sve mi se čini da se diglo za iskcaj pred objavu vjerojatno katastrofalnih rzultata!!!! Al ajde ustimoda ržiš odadsvojjj….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Kada su na dionici PTKM rezultati imali utjecaja na cijenu?


Kada su na dionici PTKM rezultati imali utjecaja na cijenu?

Da ne kopam u arhivu, jedan od žešćih utjecaja rezultata na cijenu je bilo 2011 godine kad je cijena sa 188 – 190 pal na 130 kn i stabilizirala se na 150

Što ne znači da će biti i sada al uskoro ćemo znati!!!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Neznam zašto, al sve mi se čini da se diglo za iskcaj pred objavu vjerojatno katastrofalnih rzultata!!!! Al ajde ustimoda ržiš odadsvojjj….

ne kužim ove tematike…jasno je rečeno da su uvjeti odnosno cijena plina “mnogo bliži” onima na europskom tržištu, i da se odluka primjenjuje retroaktivno sa 1.1.2013. godine…znači bez ovoga imali bismo vjerojatno (moguće) dosta loš rezultat za 1Q 2013…sa ovime (detalje uopće ne znamo) može biti nula ili pozitiva…izvješće bude pokazalo…

vjerojatno ovo sprečava daljnje gubitke ali i dokapitalizaciju….a ako cijena plina bude toliko reducirana da bude 20 ili 40 milijuna kuna dobiti, osobno ne bih imao ništa protiv toga…

Burza je uvijek ispred analitičara i horizont je nekoliko mjeseci unaprijed.

drage kolege,
jako mi je drago d je izvršena revizija ugovora o plinu i potpisan novi.
Također sretan sam što isti retroaktivno djeluje od 01.01.2013.

To je generalno dobra vijest a koliko će pomoći tvrtki Petrokemija da ovako teškim okolnostima gdje ista ima sve manji plasman robe u RH a transportni troškovi značajno opterećuju izvoz u inozemstvo gdje kontinuirano cijena umjetnog gnojiva pada.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close