PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Špekulacije oko privatizacije i Petrokemije pogurale rast dionice

Špekulacije oko privatizacije i Petrokemije pogurale rast dionice


Ako naraste još koji postotak, ponovno će se aktivirati Stožer…

što znači ova najava (od 6:05)
Vaš link …[/url]

Opet u Privatizaciju?

Ajme, po koji puta.

A dobro ovo ili kladionica, ili u privatizaciju ili u stečaj ovim tempom.

Koeficijenti su valjda dobri pa se isplati “ulagati”.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


što znači ova najava (od 6:05)
Vaš link …[/url]

Ova najava znači da se dužnosnik u Vladi RH ne služi hrvatskim jezikom ili ga ne pozna – savremeno, virtuelno, nedozvoljivo, Holandija…

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

pucirep
O čemu su pričali?


pucirep
O čemu su pričali?


O upravljanju državnom imovinom, privatizacijama i prodajama… Sve u svemu-ništa nova i ništa konkretno…osim CO i HPB jer se na tu lovu računa u ovogodišnjem proračunu. Petrokemija samo spomenuta u kontekstu nabrajanja državnog portfelja odnosno onog dijela koji bi se trebao (mogao) restrukturirati, pa i prodati ali ništa konkretno i novo što do sada nismo znali… Uostalom poslušaj prvih desetak minuta…

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

http://fertilizerworks.com/sites/default/files/reports/StatsPage%203-29-13.pdf

Ovdje se lijepo može vijdeti kako se kroz povijest kretala cijena :
– žitarica
– plina
– i umjetnih gnojiva

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

jel i ovdi postoji oportunentni rizik?

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

NE SAMO HPB I CO
Linić: Bit će još privatizacije

ZAGREB – Ministar financija Slavko Linić rekao je da će biti još privatizacija, nakon HPB-a i Croatia osiguranja. Sve je, dodaje, u prijedlogu Strategije o upravljanju državnom imovinom, koja će se uskoro naći pred Vladom…
Tamo se jasno naznačuje što nam je bitno da ostane u državnom vlasništvu, a što treba u privatizaciju, pojašnjava ministar financija.
“U prijedlogu Strategije upravljanja državnom imovinom piše što su strateške tvrtke, tvrtke infrastrukture koje neće ići u privatizaciju, a koje su tvrtke u kojima država ima vlasništvo, ali su na tržištu i konkuriraju privatnom sektoru i koje mogu ići u privatizaciju”, rekao je Linić.
Nešto će ići ovu godinu, a nešto u idućim godinama, kaže Linić podsjećajući da dugovi koje Hrvatska ima nose jako velik teret kamata. Privatizacijom želimo, kaže, postići jaču snagu tih trgovačkih društava, a posebno ćemo utvrditi u kojima ćemo ostati prisutni s 25% + jednom dionicom.
“Važno je to i za, ne prihode proračuna jer nažalost privatizacijski prihodi nisu prihodi proračuna, oni se ipak računaju samo u računu financiranja i služe za smanjenje zaduženja”, zaključio je Linić.
Media servis¸
http://www.glas-slavonije.hr/195357/1/Linic-Bit-ce-jos-privatizacije

Mislim da uopće nije upitno hoće li PTKM u privatizaciju i da će cijena biti znatno iznad sadašnje.
Pitanje je samo kada.
Manji igrači hvataju neke prilike za koje misle da će ih prije realizirati a veći niti ne rasprodaju a niti ne kupuju, jer moje je mišljenje da bi i malo veća kupovina bitno podigla cijenu.

Ako bi se pogodovalo mirovincima išla bi cijena po nominali ( cca 270kn ) i to je ono najgore što bi moglo snaći i tvrtku i dioničare.

Najbolje za sve bi bio ulazak strateškog partnera koji bi znao voditi tvrtku.

Momci, a što kažete na ovakav sljed događaja

1. SManjenje temeljnog kapitala zbog prenesenih gubitaka…time pada i nominala ..neda mi se sad racunati no oko 137kn ako se ne varam (neka izracuna kome se da, svakako je ispod 150kn).

2.Nakon toga dokap po nominali od strane mirovinskih fondova.

3. Bez obzira kakav dokap bio ukoliko fondovi predju 50% , uvjeren sam kako nece morati dati nikakvu ponudu jer “sudjeluju zajednicki s drzavom”-> vidi slucaj Agrokor i BLJE

4. AKo fondovi odrade posao kako treba , PTKM bi mogla postati profitavibilna..Jedini problem u tome je što će u to doba broj dionica PTKM biti znatno veći nego što je danas (ovisi sve o načinu dokapa) i time dobit po dionici manja…KOliko će to bit ne možemo decidirano tvrditi pa neću u to ulaziti.

Ja mislim da će se situacija ovako odviti, jer zašto bi trošili novce na isplatu malih dioničara, kada im zakon dopušta da potpuno legalno to izbjegnu? Zapitajte se da ste na njihovom mjestu bi li vi isplatili male dioničare i po kojoj cijeni, ako vam zakon dopušta da potpuno elegantno i legalno izbjegete tu obavezu ?

Naravno lako moguće da sam ja u krivu i da će netko doći i kupiti ovu tvornicu za x kn po dionici, gdje je 0

...

New Report

Close