PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zato je jedini izlaz da sindikati i radnici na čelu sa gospodinom Klausom preuzmu tvornicu. Oni su pokazali da znaju i mogu i što je najvažnije žele raditi!
neka se petrokemiji omogući kupnja plina po tržišnim uvjetima i neka se maknu šape beskrupuloznih mešetarakoji žele prodaju u bescjenje po svaku cijenu ovog ponosa hrvatkse industrije, pa ćemo onda vidjeti kolika je vrijednost!
Željka Klausa za direktora!!!!

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!


zato je jedini izlaz da sindikati i radnici na čelu sa gospodinom Klausom preuzmu tvornicu. Oni su pokazali da znaju i mogu i što je najvažnije žele raditi!
neka se petrokemiji omogući kupnja plina po tržišnim uvjetima i neka se maknu šape beskrupuloznih mešetarakoji žele prodaju u bescjenje po svaku cijenu ovog ponosa hrvatkse industrije, pa ćemo onda vidjeti kolika je vrijednost!
Željka Klausa za direktora!!!!

[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]


Željka Klausa za direktora!!!!

Wake up man [emo_smijesak]

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

Gandalf drago mi je da se nas dvojica napokon slažemo u nećemu. naime meni je isto dosta beskrupoloznih mešetara koji bi prodali petricu u bescjenje. nek daju soma kuna po dionici i svi zadovoljni. a nakon toga i ja sam za to da g.Klaus bude direktor.
pozdrav i ne sekiraj se sve če biti ok na kraju

Ja predlažem da se proda po 2000 kn i da se uvjetuje podjela dionica radnicima minimalno 51 posto. Naravno, kako je kolega naveo, Klausa obavezno za PU a u upravu tri člana sindikata.


A koliku zamjensku vrijednost ima ona tvornica glinice u Obrovcu?
Ili Dioki recimo?
Ili tekstilna industrija u HR?
Ne razumijem se u to pa pitam, a vidim da to vama dobro ide…ako ste slucajno preposali od nekog mozete tamo postaviti isto potanje, ako vam prodje post, naravno.

nikad čuo za tvornicu glinice u obrovcu, sorry….
dioki je spržio oko milijardu kuna kapitala u posjednje dvije godine…jaki pad…također i on je plaćao plin više nego PTKM….(pretpostavljam, ne pratim tu firmu)
tekstilna sva industrija ide u kinu ili točnije Vijetnam, ali i u Srbiju zbog poticaja od 10000 EUR po novozaposlenom radniku, plus da su plaće mnogo manje…s druge pak strane imaš i dalje tvornice gnojiva u Europi koje normalno rade i ostvaruju dobiti…svaka firma i svako društvo u cjelini mora ostvarivati dobiti..ako to ne ostvaruje, propada…to je logika stavari..kome to nije jasno, živi u nekim krivim vremenima…

dakle, nismo (mi Hrvati, političari, ovakvih onakvi) sposobni upravljati poduzećima…

Ina smanjuje plaće zaposlenicima na crpkama za čak 2000 kuna
Autor/izvor: SEEbiz / Večernji list
Datum objave: 04.03.2013. – 15:48:41
ZAGREB – Unatoč činjenici da Ina zarađuje milijarde kuna, ta je naftna kompanija odlučila svojim zaposlenicima na benzinskim crpkama smanjiti plaće i do 2000 kuna.
Spomenuto drastično smanjenje dio je ušteda u okviru ”Novog operativnog modela upravljanja poslovanjem BP-a”, kojima će uprava Ine svojim radnicima u maloprodaji ukinuti i ostala materijalna prava i to na način da se poslovi i aktivnosti upravljanja, rada i usklađivanja rada na benzinskim postajama povjere trećoj strani – trgovačkom društvu u okviru Ina Grupe.

– Poslodavac je dao novi model upravljanja benzinskim postajama, no taj model nije pravno utemeljen. Kompanija po njemu nema namjeru izdvojiti djelatnost maloprodaje, već samo radnike koji bi ”prešli” u novu tvrtku. Ona bi u okviru Ine pružala isključivo kadrovske usluge, odnosno pod svoje okrilje preuzela radnike zaposlene na benzinskim crpkama. Tako strukturirana bila bi orijentirana isključivo na uslužnu, a ne profitabilnu djelatnost – objasnila je Večernjem listu predsjednica sindikata “Inaš” Maja Rilović.

Rilović podsjeća da su sva tri sindikata unutar Ine ranije negativno odgovorila na planove kompanije koja tim potezom planira smanjiti plaće zaposlenima do 30 posto.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Jučer prolazio kroz Kutinu i prvi put vidio sam unutar tvornice dosta paleta sa gnojivom, naslagan popriličan broj. Također vide se i one velike vreće sa gnojivom. Prvi put sam vidio da gnojivo stoji, inače se bas ne zadržava puno u krugu tvornice, bar gledano iz vana. ?????

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

http://www.seebiz.eu/potpisan-gasni-ugovor-sa-rusijom-399-dolara-za-1000-kubika/ar-58798/

PTKM- nema više nisko [emo_smijeh]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


PTKM- nema više nisko [emo_smijeh]

imaš pravo, ova gubitaška balončina napumpana je enormno visoko [emo_palacd]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.

Mislim da nije, a vrijeme će pokazati svoje.[emo_smijeh]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close