PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neću kupiti i mislim da ću saznati gdje će završiti, a već i pretpostavljam.Pozdrav.



cjena raste jer će Petrokemija konačno doći do povoljnije cijene plina, a time i boljeg rezultata poslovanja.

U zadnje vrijeme tema su bili Rusi, što sada je poslovanje.hehe.
[/quote]

HE HE HE čiji je Gazprom

ovo je jedna od najskupljih dionica na našem tržištu, evo i zašto:

kratkoročno su moguća razna pumpanja i drukanja, ali nažaolst na duži rok,
mr. Market uvijek pobijeđuje. Moguće je da cijena kratkoročno na ovom našem plitkom tržitu, sa par gurača na bidu i par čišćenja aska, ode na nove visine, ali dugoročno sam prilično pesimističan.

Kapital ove firme je 2007. bio 300kn/share a cijena u dioničkom “balonu” je bila tu oko 20% niža nego sad i 18.01.2007. je bila 200kn. Čak su i poslovali pozitivno.

Danas, 6 godina kasnije firma je izgubila skoro polovicu svog kapitala i on daans iznosi 187kn/share. Firma posluje s minusom.
U isto vrijeme dug firme se povećao x3!!

Otada smo imali, ja mislim 3 “privatizacije” ako ne i više.

ovo su gole činjenice, sve ostalo su puste želje i snovi, jedni te isti likovi već 6-7 godina gusle istu priču, žao mi je i njih, ali šta možemo…

Moje osobno mišljenje je da nema interesenata za ovu firmu, postrojenje je već pomalo zastarjelo, potrebne su nove investicije da bi se proizvodnja uopće održala. da je netko dao ponudu, smatram da bi ih ovi iz vlade to objeručke prihvatili. Također mislim da glavni krivac nije uprava/uprave (bilo ih je više) već Vlada/e koje su nauštrb Petrokemije pumpale bilancu INAe.

DIOKI je sličan i zanimljiv slučaj, također firma sa velikim potencijalom, ogromnih prihoda, najveći izvoznik, cijena je te 2007. bila blizu 1000kn, neslavno je završio ovih dana.

ostaje nam da pratimo.
nemam dionice i ovo je moj osobni pogled na stvari, ali nadam se koliko-toliko objektivan.
pozdrav i sretno svima!

INVESTICIJE SU PROBILE PLAFON, TROŠE SE KREDITI, SVUDA MNOGO PARANOJE, SVI SU DO GRLA U KRIZI

Znamo da su Britanci bliski sa Norvežanima i ostalim Anglosaksoncima. Kako je gospodin Jagušt i britanski državljanin možda ima nekakvih poveznica sa Yarom koji također odgovara ovakvo stanje. PTKM plaća skupi plin, prodaje njima, oni stave svoju ambalažu. Njima profit, PTKM gubitak, a oni je kao nisu preuzeli, a diktiraju dosta toga. Svi zadovoljni, a poreza na nekretnine nema, pogotovo onog u inozemstvu. Eto zašto ljudi mrze svaki kapital.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Nego, ti guraci, jesu oni rezervirani samo za bid ili ih se moze vidjeti i na asku?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Nego, ti guraci, jesu oni rezervirani samo za bid ili ih se moze vidjeti i na asku?

misliš moglo ih se vidjeti. Nekih više nema.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.



Nego, ti guraci, jesu oni rezervirani samo za bid ili ih se moze vidjeti i na asku?

misliš moglo ih se vidjeti. Nekih više nema.
[/quote]

…pojela maca !!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Šef Petrokemije pod istragom zbog stana u Londonu?

….kolki naslov, a ništa iza toga. Mogli ste barem smanjiti font. Senzanionalistički bez senzacije. Nije u redu !!!![emo_palacd]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

NO Dine: U petak konačna odluka o sudbini tvrtke

Pogledajte ovaj šalabajzerski uradak. U tekstu se govori o dini petrokemije, a fotografija Petrokemije Kutine.Ispod svake kritike.[emo_palacd]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Nije prvi put da u medijima pomijesaju njihove slike. Bar se nadam da samo slike pomijesaju.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Nije prvi put da u medijima pomijesaju njihove slike. Bar se nadam da samo slike pomijesaju.

Pa o tome govorim. “Obrađuju” istražuju ozbiljne teme, a ponašaju se neprofesionalno i nemoralno. Ja se mogu i ne moram slagati sa G. Jaguštom i njegovim postupcima, ali treba baratati isključivo argumentima. Veliki naslov da netko istražuje mene, Jagušta, Klausa ili bilo koga drugoga treba debelo prije provjeriti. Ovako ko u Bosni. Dok ti dokažeš da nisi zec, odoše j… !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Inače meni odokativno gospodin Jagušt izgleda OK.Pristojan, uljuđen. Ja ga ne mrzim zato što on ima veliki kapital, a ja nemam. Evo dok čovjek objeduje u radničkoj menzi, broje mu zalogaje i koliko dugo je objedovao – kažu 5-6 minuta. valjda je to u nadležnosti NO. Da su tako pazili kad su se kupovale sirovine i sklapao ugovor za plin gdje bi nam bio kraj. Ovako udbaški pratiš kolko netko dugo jede, a ne obavjestiš svekoliko pučanstvo što je čovjek jeo i inače što voli jesti. To bi bila puna informacija. Ako je klopa dobra možda na klopu navrati i susjed Haary kad mu gospođa bude u bolnici. Onako da od suhe hrane ne dobije katar na želucu. Nadamo se da mu neće brojiti zalogaje… bon apetit !!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

New Report

Close