PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


što se tiče cijene u privatizaciji, nerealno je očekivati da će ovaj gubitaš dobiti preko 1,0BV. Država će vjerojatno tražiti i lock up na otpuštanje radnika neko vrijeme, pa je moguće da će cijena biti manja.

A što velite na ovu moju fantazmagoriju:

Država prodaje PTKM do kraja ove godine, ali ne gubitaša, već dobitaša. Što mislite, kolika bi se cijena u takvom raspletu mogla postići? Pola buka, jedan buk, dva buka, jedna kuna? [emo_namigusa]

cijena će znatno ovisiti o tome koju djelatnost kupac namjerava tamo obavljati i .



što se tiče cijene u privatizaciji, nerealno je očekivati da će ovaj gubitaš dobiti preko 1,0BV. Država će vjerojatno tražiti i lock up na otpuštanje radnika neko vrijeme, pa je moguće da će cijena biti manja.

A što velite na ovu moju fantazmagoriju:

Država prodaje PTKM do kraja ove godine, ali ne gubitaša, već dobitaša. Što mislite, kolika bi se cijena u takvom raspletu mogla postići? Pola buka, jedan buk, dva buka, jedna kuna? [emo_namigusa]
[/quote]

Dobitaš?

Temeljem čega?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Cijena PTKM je već sad 1,5BV odnosno 50% iznad te cijene.Mašala!

Nemam ptkm, ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju već čisto moje osobno razmišljanje

Bogami si dobar ako ti je za ovo trebalo razmišljanje. Kako je tek kad ne razmišljaš? BV?! Očito si izabrao “najbitniji” pokazatelj u slučaju ove firme i dionice.

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

A što bi trebalo gledati u kapitalno-intenzivnoj industriji kao mjeritelj vrijednosti nego dugotrajnu imovinu koja im jede dobit i slobodni tok novca za održavanje rada i konkurentnosti?

Možda know-how, znanje?

Mislim da su to ipak postorjenja pa u tom slučaju BV ima smisla ako je ugl equity deriviran iz dugotrajne imovine.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Dobitaš?

Temeljem čega?

Temeljem onoga što nas nekoliko ovdje tupi već više godina.


cijena će znatno ovisiti o tome koju djelatnost kupac namjerava tamo obavljati i .

Ja kontam da ako Rusi kupe Petricu sigurno mijenjaju djelatnost. Npr. u skladišni prostor kako je negdje netko već spomenuo.
To je strateški potez da zeznu one iz Katara kako nebi imali kome prodati plin.
Nebi vi vjerovali što Rusu ne padne sve na pamet.

@lebowski

ja vam želim sve najbolje, ali u takvoj konstelaciji zvijezda, Hrvatska nema vanjski dug i ima punu zaposlenost, pa vjerojatno opet ništa od privatizacije. 🙂
realnost je bolnija i stvarnija:)
očekujem da će ovdje opet biti onih što su ostali s fenjerom u ruci i ***obrisano***, pa će opet po forumu jaukati, prizivati HANFE i sudove 🙂


@nimimada

kolega, BV vam je jedino što vam koliko toliko ide u prilog na ovoj dionici.
čega bi vi da se uhvatim?DCF, dobiti koje nema?profitnih marži?FCF?ROE?ROA?
na cca 100kn ovo je bio OK play ako ide privatizacija, sad je to bigger fool aproach.
usput, naredno razdoblje vjerojatno će donijeti još negativnog equityja, što znači niži BV, pa i nižu cijenu.
ni Todorić nije nikome uspio uvaliti Ledo, nego jedino mirovincima. Ovdje očekujem sličan rasplet, ako ne razumijete o čemu govorim proučite slučaj Dalekovod.:)
pozdrav i sretno, dok ima bida dobro je!:)

PS-ja nisam nikakv investicijski savjetnik, samo manje ili više uspješan špekulantić-investitor kao i većina ovdje i ovo je samo moje razmišljanje, moguće pogrešno, a moguće ispravno.

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو



cijena će znatno ovisiti o tome koju djelatnost kupac namjerava tamo obavljati i .

Ja kontam da ako Rusi kupe Petricu sigurno mijenjaju djelatnost. Npr. u skladišni prostor kako je negdje netko već spomenuo.
To je strateški potez da zeznu one iz Katara kako nebi imali kome prodati plin.
Nebi vi vjerovali što Rusu ne padne sve na pamet.
[/quote]
dovoljno se provozati do Sl.Broda

nevjerovatno mi je da netko tko nema ovu dionicu toliko vremena troši na pisanje o istoj

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA


nevjerovatno mi je da netko tko nema ovu dionicu toliko vremena troši na pisanje o istoj

Da troše vrijeme na dionicu, odnosno na poslovanje PTKM, za nekakve, barem i površne analize, dušebrižnici ne bi pisali gluposti po forumu.

Tako da se ne slažem s tom tezom da troše puno vremena na dionicu koju nemaju. Upravo suprotno – troše premalo vremena.[emo_smijeh]

Istresa se polako prije FI-a, i to na začuđujuće visokoj cijeni i prometu. Dobro odrađeno!

New Report

Close