PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[emo_novac][emo_novac][emo_novac][emo_palacg].

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.


Nova Uprava Petrokemije koja bi uskoro trebala biti potvrđena dobit će zadatak da kompaniju pripremi za privatizaciju koja se može očekivati do kraja ove godine, doznaje SEEbiz.

do kraja godine?!? hahaha, to znači da ove godine opet ništa od privatizacije, a onda će biti loše doba za privatiz. zbog skorih izbora i opet ništa…ova PTKM već 10 godina vrti se u krug bez rezultata [emo_palacd]

Nadajmo se da će najbolje proči radnici – mali dijoničari Petrokemije…
mislim na one koji nisu prodali dionice . Stožar se sad želi vjerojatno uključiti u cjelu igru kako bi se za radnike postigla najbolja cijena dionica.[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

marcello


Nadajmo se da će najbolje proči radnici – mali dijoničari Petrokemije…
mislim na one koji nisu prodali dionice . Stožar se sad želi vjerojatno uključiti u cjelu igru kako bi se za radnike postigla najbolja cijena dionica.[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Samo prvo ćete morati slomiti ove heroje

od 8 minute vrijedi gledati do kraja

@Reismane, ovoga puta oni će sami sebe spotaknuti i pasti. Neće im trebati vanjski neprijatelj. [emo_namigusa]

od 2. minute valja gledati

http://www.vecernji.hr/biznis/vodeci-ljudi-gazproma-dolaze-rh-medu-njima-putinov-suradnik-clanak-496840

Добро пожаловать друзья !

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

ljudi moji pogledao sam linkove i samo mogu reci jednu stvar ZASTRASUJUCE[emo_palacd]


valjda drzava ima pravo prodati svoj dio ?????????????

Naravno ds ima, pravna smo država.

Radnici koji su kupovali po povlaštenim cijenama, kao i dioničari koji su kupovali po tržišnim cijenama, također mogu prodati ili ne prodati svoj dio.
Također radnici koji se ne slažu sa politikom koju vodi većinski vlasnik putem Uprave koju sam izabere, mogu promjeniti tvrtku u kojoj rade. Tržište rada je slobodno, nismo ni u feudalnom ni u robovlasničkom društvenom sistemu.
To vrijedi kako za mene tako i za radnike Petrokemije.

Ja zaista ne vidim razlog zašto bi država u ovom ekonomski teškom trenutku svoju imovinu dala šačici ljudi na iskorištavanje bez ikakve naknade.
To je kao da, recimo država meni i nekolicini ljudi isfinancira tvrtku od par stotina miliona eura i da nam na korištenje, mi ćemo galamit da je to državno i da nam se nitko nema pravo miješati u posao. Samo neka nas puste da radimo.
Sami ćemo sklapati poslove i samostalno raditi u “dobroj vjeri” a ako nam se godišnje i omakne koja stotica miliona kuna gubitka nije strašno, važno je da mi radimo i čuvamo zaposlenost.

nisi ti shvatio nimimada da su se ti ljudi toliko navukli na drzavne jasle da je njima prodaja ili bilo kakva promjena jednaka smrtnoj presudi, u njihovim glavama naravno, te ce se zbog toga i boriti do smrti ako treba da do promjene ne dodje i tu ti ne postoji prica koja ce ih ubijediti u suprotno.Pravna drzava [emo_smijeh] pa oni pojma nemaju sto je to i ne interesira ih sve dok rade u petrokemiji, za taj izraz na drugu stranu vrlo dobro zna 363000 nezaposlenih sa svojim obiteljima kao i jos milijun zaposlenih u realnom sektoru.ZASTRASUJUCE!!!

U samo godinu dana broj nezaposlenih povećan je za 43.000!

U samo godinu dana broj nezaposlenih povećan je za 43.000!

Također najave otpuštanja za 2013 g

1 Hrvatska elektroprivreda – 3300

Prema planu restrukturiranja HEP-a tu bi javnu tvrtku do 2014. godine trebalo napustiti oko 3300 radnika. Najvjerojatnije neće biti masovnih otpuštanja, većinom će to biti poticanje odlaska u mirovinu.

2 Hrvatske šume – 2000

Prema najavama Slavka Linića, od 15.000 otkaza u javnim poduzećima, 2000 njih odnosi se na višak radnika detektiran u Hrvatskim šumama. Oni bi trebali otići do kraja ove godine.

3 Hrvatska pošta – 1100

Nacionalni poštanski operater od prvog dana ove godine posluje na gotovo potpuno liberaliziranom tržištu, a uz prošlogodišnje gubitke jedini način uštede je, tvrdi Uprava, racionalizacija broja zaposlenih.

4 Hrvatski telekom – 500

Premda Ivica Mudrinić, predsjednik Uprave HT-a nije htio komentirati novi poslovni plan i neslužbene najave o 500-tinjak novih otkaza, sindikati u tvrtki sve glasnije protestiraju protiv najave novog smanjenja radne snage tvrdeći da Uprava svake godine dijeli otkaze radnicima kako bi osigurala visok profit HT-ovim dioničarima.

5 Podravka – 500

Novi otkazi u Podravki, što navodno čeka još 500-tinjak radnika, trebali bi restrukturirati poslovanje tvrtke i pridonijeti cilju prema kojem će Podravka do 2017. dosegnuti više od pet milijardi kuna prihoda, što je gotovo 40 posto više nego sad.

izvor poslovni.hr

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Goran 8@

Dodaj tome još najmanje 10 tisuća iz privatnog ugostiteljskog sektora koji će biti prijavljen u veljači na zavod za zapošljavanje jer su samo čekali fiskalizaciju da imaju još jedan dodatni razlog za zatvaranje obrta. Nova “horda” gladnih usta stiže na zavod u veljači! Eto to je Hrvatska stvarnost!

New Report

Close