PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nema teoretske sanse, vjerujte mi, 1.nema novih oranica u funkciji(zakon o poljoprivredi), 2.cijena plina se nije smanjila 3.kasne sa prodajom zaliha(to smo svi vidjeli, 4.ne razmisljaju racionalno, 5.ovaj plin nece doci prije 2014, 6. pa nece ina samo tako pustiti takav ugovor(prvo ce oni spustiti cijenu al ne prije 2014), 7.privatizacije nece biti ohoho, jer mi nesmijemo dopustiti ruskom kapitalu mjesanje zbog SAD-a

Gdine Orešković, na dionicama teško zarađuju i oni koji prate poslovanje i okolnosti, a mnogo je teže zaraditi, odnosno ne izgubiti, ako ništa ne pratite, kao što je u vašem slučaju primjer. Krenite od poslovnih izvješća PTKM, to neka vam bude prvi izvor. Sljedeći izvor može vam biti http://www.petrokemija.hr, imate jednu zanimljivu izjavu vezanu uz gnojenje u Hrvatskoj.
Nakon toga trebali biste doznati koliko PTKM prodaje na domaćem, a koliko na stranom tržištu, a onda i koje su to zemlje u kojima PTKM većinom prodaje.
Kad to malo proučite, javite se pa se sami demantirajte u svih sedam točaka.
Trenutno, vi ste na razini čovjeka koji kupuje Ledo ljeti, neovisno o poslovanju i cijeni dionice, jer se ljeti jede više sladoleda.

Raspisali ste se svi uzduž i poprijeko.Nije loše,stoga se pridružujem u revijalnom tonu.

Ono što je pokušao Čačić na početku godine, urodilo je igrankom u stilu predkriznih godina. Vidim da nitko od vas nije poslovao s Rusima, stoga izvodite parcijalne zaključke, želje i tople pozdrave.

Tko će kupiti PTKM, čiji je input vezan sa više od dvije zavisne varijable?
Gazprom, Yara, Potash,Adriatica Spa,Arvi Irko, ili Agrokor?

Nik(ak)o, barem ne u periodu svježeg pada kreditnog rejtinga, (do)nedavno potpisanim ugovorom dobavljača plina i nadasve velikim aparatom (re)presije u slučaju ikakvih zaokreta u poslovanju.

Vjerujem da Gazprom po ovom pitanju nije dao nikakve izjave, stoga si dajem za pravo prognozirati kako se ispituje teren za druge potencijalne inv.,no ne i slučaj preuzimanja Petrokemije. Bila bi to nepotrebna “sila” u njihovoj vitrini.

Siguran sam da im je lakše slijediti projekte Arvi Irka ili Adiratica Spa, koji su trebali i još uvijek jesu najkvalitetnija alternativa Petrokemiji.

Mladac, ako je tako čestitam, ali iz osobnog iskustva savjetujem ti da takve stvari zadržiš za sebe. Zbog toga i sličnih razloga, pred svoju ribu, “podastri tepih”.


Siguran sam da im je lakše slijediti projekte Arvi Irka ili Adiratica Spa, koji su trebali i još uvijek jesu najkvalitetnija alternativa Petrokemiji.

Za Arvi Irka nisam čuo, a ako pod Adriatica Spa misliš na vukovarsku mješaonicu gnjojiva, onda bi trebao znati da ti ne treba plin za mješanje, ak me razmeš.

Koliko još vrijedi ugovor PTKM s INOM ?

. brisati

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Plan je da u privatizaciju idu i autoceste, Petrokemija,…

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Vaš link …

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

Vaš link …

da li ima kakvih dodirnih točaka, pa ako je ko voljan prekometirati!?

fond mislim da je ovo srpski dioki a njihova tvornica umjetnih gnojiva je azotara
pančevo i sprema se isto u privatizaciju.

danasnja azotar pancevo trenutno nije ni do koljena petrokemiji iz Kutine dva razloga njihovi pogoni su u puno gorem stanju nego Petrokemijini i drugo potrosnja plina za proizvodnju gnoja je za 25pct veca u Azotari nego u Kutinskoj petrokemiji

Ministar Vrdoljak jučer u razgovoru na “24 sata”:

– delegacija Gazproma sa Medvedjevom pozvana i dolazi u drugoj polovici sječnja 2013-
– prema sadašnjem stanju ponuda cijena plina bi mogla odmah pasti sa 2,82 kn na 2,43 kn
– treba riješiti komplicirane ugovorne odnose između Ine (Mola) i Prirodnog plina
– Plin iz Gazproma već sada kola hrvatskim plinovodima na neki način…..
– planira posjet Kataru početkom iduće godine i još toga.
—————-
Ispada po najnovijim dogadjanjima da je Gazpromu zasmetao plan LNG i dobava plina iz Katara, radi se ukupno o cca 5 mlrdi m3 (1 za potrebe Hrvatske i 4 u prolazu za ostale kupce u EU). Zato će ubrzano poduzimati korake da što prije ubace “kamenčiće” radi sprječavanja tog projekta makar i pod cijenu bitnog snižavanja cijene plina.
Nije nemoguće niti da se u budućnosti malo “modificira” Južni tok ili da se dogradi kakav “outlet”…….
Ovo je moje razmišljanje, nije nagovor na nikakve trasakcije s ovom dionicom.

marcello

Stanje u RH gospodarstvu je alarmantno i skoro da nema značajnijeg analitičara iz EU ili RH koji je optimističan u svezi oporavka našeg gospodarstva.
Kad pogledamo kroz povijest kako su Španjolska, Italija i Grčka reagirale u zadnje tri-četiri godine zaključak je da RH sigurno neće bolje proći u narednom periodu.
S druge strane jedini optimistični su političari koji najavljuju uzlet za slijedeću godinu od 1,8% rasta BDP. Također treba podsjetiti da je Vlada najavljivala i ove godine rast od sličnih 1,8 a kako stvari stoje pad će biti od 1,8-2%. Zamislite stručnjaci na vlasti su pogriješili za 3,5 postotnih bodova !!!!!!!!
Također slijedeće godine su lokalni izbori a jučer na Novoj TV gledam anketu gdje 56% građana RH smatra (prema anketama) da Vlada ne radi dobro svoj posao.
Evidentan je pad popularnosti vladajuće stranke i u ovakoj situaciji naš Premijer nije u mogućnosti vući radiklanije poteze jer će izgubiti lokalne izbore i samim time otežati svoju poziciju za Parlamentarne.
U svakom slučaju u Kutini će biti par opcija na lokalnim izborima a sve će imati interesa da radnici Petrokemije i njihove obitelji baš za njih glasaju.
Baš me zanima da li će opcija ZA privatizaciju ili opcija NE privatizaciji pobjediti?
U svakom slučaju osobno u Državi i stim u vezi u Kutini ne očekujem ništa bitnoga osim pada standarda RH građana u slijedećoj godini,

To je moje mišljenje i nije nagovor za kupnju ili prodaju dionica PTKM za koje imam interes da cjenovno narastu.

p.s.
Po meni ovaj članak o Gazpromu je samo početak rasprave o bespotrebnoj visokoj cijeni RH plina koju Ina prodaje Petrokemiji.
O tome bruje već godinama sindikalci i Klaus, bivši i sadašni šef Mesarić i Jagušt, o tome već pišu forumaši na forumimima i o tome pišu i to vrlo glasno manjinski dioničari na internetu i sl.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close