PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad se sjetim razine 369 kn sav se stresem , kad sam kupoval i vjeroval sadašnjoj vladi na privatizaciji.
Od toga je prošlo više 6 mj.od prodaje ništa.
Prošla je godina bila fantastična ostvarenoj dobiti.
A sada smo izmaku ove god ,a firma stvara velike gubitke i ne vidi se kraj……….
Jedino je rešenje privatizirat dali budu Evropljani,Arapi ili treći.
Nama malima sve jedno je, samo da si vratimo uloženo i koliko treba da se čeka.
Na ovim razinama treba kupovat tako da se smanji prosjek[emo_beztona].



Danas bi trebala biti repriza Linicevog gostovanja u 13:45 2u9 (R) na JabukaTV.

Čudim se da ga XY nema na blogu i da ga vrti non stop.

Ajme majko mila, držite se za reprize Linića.

to je stvarno grdno smiješno (ne ide direktno autoru članka nego općenito smiješno).
slažem se s obzirom na fi , ova dionica je preskupa , niti dividende,niti ićega, a trži se po knjigovodstvenoj !!! wtf
a većina njih ne na da xy ima i skrbničke raćune pa se s njima istrese ovim naivcima koji su kupovali po 370 kuna

[/quote]

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

http://www.index.hr/vijesti/clanak/treci-uzastopni-pad-bdpa-u-hrvatskoj-ovo-je-konacno-zbogom-iluziji-zivota-od-turizma/649996.aspx

Ovo postaje potpuno suludo i mislim da smo korak od totalnog kaosa. Ovo je .ebanje kompletne nacije u glavu. Linić proziva nesposobnu upravu Petrokemije (između još nekih)da ništa ne rade, a ovi mu se smiju u lice i kupuju najskuplje moguće aute. I sad su poslodavci krivi za to. Ovaj čovjek živi u nekom nestvarnom vremenu jer da je imalo pri sebi Uprava ptkm bi već bila na zavodu za zapošljavanje u Kutini, a autobus agenata DORH-a češljao bi ovu firmu od podruma do krova. Na žalost Slavko je samo jedan od autističnih predstavnika vlasti koji su zreli za kompletnu ostavku. Ovakvo leglo nesposobnjakovića teško se može više ikada skupiti na jednom mjestu.
Gospodine Liniću smjenite te geliptere u Kutini koji vam se smiju i ne žele pokrenuti investiciju u kogeneraciju jer im je život i bez toga bezbrižan i svim njihovim nasljednicima.

Propast ptkm biti će završna scena 20-godišnjeg ludila u ovoj jadnoj zemlji.
Ja mogu otići i u Kanadu, a baš me zanima gdje će otići sindikalci i 2000 radnika iz Kutine.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Svakodnevno su ti puna usta ptkm.
Čudi me da te nijedan drugi slučaj ne živcira, i ne brine, nego baš ptkm.
Naravno, jer gledaš svoju korist a lošu situaciju u državi pokušavaš iskoristiti za ostvarivanje vlastite materijalne koristi. Da nemaš dionica ptkm, vjerojatno nikada nebi spomenuo niti ptkm niti krizu niti bi pisao plahte o tobožnjoj tvojoj dobroj namjeri i brizi za budućnost ove zemlje

NHF, al ovo je prozirno, iako malo finije nego kod Big Bossa

Svako malo dođe neki dušebrižnik koji nam spočitava što želimo da nam dionica raste. Sve odreda altruisti kojima je hrvatski boljitak imperativ a osobni interes prljav. Imamo dionice, dakle to je naša tvrtka i imamo pravo predlagati što treba napraviti. Prije svega radi našeg interesa da dionica raste. Zar je to nekom problem?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Kad se sjetim razine 369 kn sav se stresem , kad sam kupoval i vjeroval sadašnjoj vladi na privatizaciji.
Od toga je prošlo više 6 mj.od prodaje ništa.
Prošla je godina bila fantastična ostvarenoj dobiti.
A sada smo izmaku ove god ,a firma stvara velike gubitke i ne vidi se kraj……….
Jedino je rešenje privatizirat dali budu Evropljani,Arapi ili treći.
Nama malima sve jedno je, samo da si vratimo uloženo i koliko treba da se čeka.
Na ovim razinama treba kupovat tako da se smanji prosjek[emo_beztona].

Da, pošto je u cijeloj priči oko budžeta Republike, zapošljavanja radnika i utjecaja na Kutinu, cijene plina i potencijala tržišta – najbitnija cijena dionice.

Hrvatskaje poznata po tome da su cijene dionica vrlo bitne a dioničari zaštičeni pošto imamo kapitalo centrično tržište a ne bankocentrično.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.




Danas bi trebala biti repriza Linicevog gostovanja u 13:45 2u9 (R) na JabukaTV.

Čudim se da ga XY nema na blogu i da ga vrti non stop.

Ajme majko mila, držite se za reprize Linića.

to je stvarno grdno smiješno (ne ide direktno autoru članka nego općenito smiješno).
slažem se s obzirom na fi , ova dionica je preskupa , niti dividende,niti ićega, a trži se po knjigovodstvenoj !!! wtf
a većina njih ne na da xy ima i skrbničke raćune pa se s njima istrese ovim naivcima koji su kupovali po 370 kuna

[/quote]

Ok je Buffetov citat, ali vrijedi za odlične firme koje su nepopularne ili je general trend takav pa ih povuče ili sl – uglavnom a nemaju loše poslovanje.

140 milijuna kuna gubitka sumnjam da je dobro poslovanje nevezano na uzroke.

Nadjite mi jednu firmu u Buffet portfelju koja nema free cash flow, I dare U, uključujući one kapitalno intenzivne.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

“Nažalost, u našoj zemlji ne postoji dovoljna svijest da moramo ulaziti u određene promjene i gdje god krećemo u neke izmjene tu su užasno veliki otpori. Morat će ljudi shvatiti da ne može više ovako”, kazala je Opačić.

Kolega Mika vi ste kao kap u moru ili ja ili pojedini drugi kolege forumaši ali ako malo pogledate u medije sve češće se javljaju ministri koji također apeliraju na stvari koje mi “trubimo”već dosta dugo tako da će se desiti u vladi “kritična većina”gdje se dalje neće moći ići na način kao do sada.Mišljenja sam da će vlada krenuti u daljnje smanjivanje dodataka na plaću i smanjivanje samih plaća ali u smanjivanje radne snage tako reći svojih službenika neće biti volje i zajedništva.Socijalizam je ušao u sve pore društva i neće se moći tako skoro isprati,tek sa novom generacijom koji će se obrazovati u EU.Ali… uvijek postoji taj prokleti ali i mmf!

Reismane ne brini ti za sokolića, moj ulaz u ptkm je oko 150 kn, tako da za mene još nema problema. Volio bih vidjeti gdje rade svi ti dušebrižnici i zašto im je ptkm draga tema ako nemaju dionice. Naravno hrvatski boljitak i briga za radničku klasu…

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


"Nažalost, u našoj zemlji ne postoji dovoljna svijest da moramo ulaziti u određene promjene i gdje god krećemo u neke izmjene tu su užasno veliki otpori. Morat će ljudi shvatiti da ne može više ovako", kazala je Opačić.

Kolega Mika vi ste kao kap u moru ili ja ili pojedini drugi kolege forumaši ali ako malo pogledate u medije sve češće se javljaju ministri koji također apeliraju na stvari koje mi "trubimo"već dosta dugo tako da će se desiti u vladi "kritična većina"gdje se dalje neće moći ići na način kao do sada.Mišljenja sam da će vlada krenuti u daljnje smanjivanje dodataka na plaću i smanjivanje samih plaća ali u smanjivanje radne snage tako reći svojih službenika neće biti volje i zajedništva.Socijalizam je ušao u sve pore društva i neće se moći tako skoro isprati,tek sa novom generacijom koji će se obrazovati u EU.Ali… uvijek postoji taj prokleti ali i mmf!

Pazite apsurdnost ove situacije. Čitava Kutina govori da se Uprava ptkm smije Vladi RH i da namjerno ne žele pokrenuti investiciju u kogeneraciju. Ta investicija je jedina koja je spremna za izvođenje u ovom trenutku i ovi automobilisti to ne žele namjerno pokrenuti. Kako je moguće da vlasnici to trpe jednostavno je neshvatljivo. Ili su svi ludi ili su svi u suludom lopovskom dogovoru da unište i zatru ovu zemlju. Petrokemija radi gubitke veće od amortizacije i uskoro će morati zaustaviti svoje poslovanje jer će im INA blokirati isporuku plina. Svi u Upravi ptkm su toga svjesni ali namjerno tjeraju firmu u propast jer su oni dovoljno napunili svoje kese.
Treći kvartal je pokazao veliki pad i to u vrijeme najbolje moguće turističke sezone tako da u zadnjem kvartalu slijedi opći potop. Ptkm, Dalekovod, NEXE, Gredelj, DIOKI uskoro će otići u povijest, a onda laku noć Hrvatska.
MMF TREBA POZVATI PRIJE NEGO ŠTO IZBIJU NEREDI KAO U SLOVENIJI JER U SLUČAJU NEREDA SLIJEDI NEZAMISLIV SCENARIJ.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

ovo me podjeća na titanik, firma izvana lipo izgleda, samo šta je vodi bahata uprava i sindikati

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


Svakodnevno su ti puna usta ptkm.
Čudi me da te nijedan drugi slučaj ne živcira, i ne brine, nego baš ptkm.
Naravno, jer gledaš svoju korist a lošu situaciju u državi pokušavaš iskoristiti za ostvarivanje vlastite materijalne koristi. Da nemaš dionica ptkm, vjerojatno nikada nebi spomenuo niti ptkm niti krizu niti bi pisao plahte o tobožnjoj tvojoj dobroj namjeri i brizi za budućnost ove zemlje

NHF, al ovo je prozirno, iako malo finije nego kod Big Bossa

… ti si neki jako pametan lik kad si konačno zaključio da je interes nas dioničara da zaradimo na dionicama.

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

New Report

Close