PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@Domach1984

Tko se zadnji smije, najsladje se smije. Tebi je stvarno dosadno u zivotu kad pises na temi cije dionice ne posjedujes ili ipak imas neku skrivenu namjeru kao i ostali dusebriznici. Svi znamo da je privatizacija neminovna, a takodjer ce to lansirati dionicu. Pisem sa mobitela.. Pozdrav!

Ja se ne smijem.

Simje Vam se Guru koji Vam je na 350 govorio o super cijeni i maksmalno korektnoj kupnji. Onda su svi napali na njega i navlakaču.

Poanta je da je to loša firma sa lošom perspektivom i vrlo vjerojatno nižom cijenom uskoro. Mislim, ide Vam annualni a to ce show biti.

Ja sam potreban da bar 1% ljudi koji misle kupiti ovu dionicu malo potaknem da prije razmisle.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@domach1984
Cudno je sto ne pisete na temi firmi u blokadi, stecaju ili s losim poslovanjem nego ste se uhvatili samo ptkm! Izgleda da ste gadno popusili na burzi i sada se na ovaj nacin mislite osvetit gosp. xy. Pa nije Vam on kriv ako ste kupili na temelju njegovog pisanja. Mozda u konacnici cijena jako poraste, sta onda??? Pozz..

@Koc

Ma kakvi, niti izgubio a sa XY dijelim samo jednu firmu i radije bih da ne dijelim.

Ma nikada ja ne kupujem na temelju nečijeg pisanja, htio bi da i ostali tako rade.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

A zašto ne bi dijelili ADPL sa xy?


A zašto ne bi dijelili ADPL sa xy?

Jedna nerealna varijabla poput XY u dobroj firmi samo je doza rizika.

Financijsko izvješće govori sve i ne treba nitko da ga interpretira ili tumači na svakojake načine.

Dakle, FI je bit a ne nečija predviđanja, analize(makar mogu biti poučne) već samo vlastita.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

ako se PTKM u 2013 ne privatizira i ne poraste duplo, bit će to nabod svih naboda. šanse su pola-pola


ako se PTKM u 2013 ne privatizira i ne poraste duplo, bit će to nabod svih naboda. šanse su pola-pola

S saznanjem da je Sanader prodao INU,MOL-u i uzeo proviziju, tko ima politički kredit sada prodati Petrokemiju a da ga se ne optuži a ”veleizdaju’?

jučer u HRT dnevniku je rečeno mislim da je u idući utorak izglasavanje proračuna za iduću godinu. dakle, tada bi trebao biti dokument u kojem će pisati iznosi privatizacije u idućoj godini…

ne piše ovdje to, ali evo malo o proračunu…
http://www.hrt.hr/index.php?id=vijesti-clanak&tx_ttnews%5Btt_news%5D=191171&tx_ttnews%5BbackPid%5D=850&cHash=9dbb7d2d7b


S saznanjem da je Sanader prodao INU,MOL-u i uzeo proviziju, tko ima politički kredit sada prodati Petrokemiju a da ga se ne optuži a ''veleizdaju'?

Sanader sigurno ne.

Bolder
Nitko sretniji kada bi oni već sada znali koliko i pod kojim uvjetima mogu dobiti za svoj dio u Petrokemiji. Neće to baš tako skoro. Daj Bože da nisam u pravu.


Bolder
Nitko sretniji kada bi oni već sada znali koliko i pod kojim uvjetima mogu dobiti za svoj dio u Petrokemiji. Neće to baš tako skoro. Daj Bože da nisam u pravu.

glavni razlog nije krpanje proračuna (jer se on ne može pokrpati niti prodajom CO, HPB-a ili PTKM), nego loše državno upravljanje i upitna budućnosti firme….

U proračunu je samo projektcija, valjda neki temelj na temelju kojega se nešto radi…ali i ako toga ne bude, naravno da se može i bez prikaza u proračunu, samo je potrebna Odluka Vlade RH.

@tramell: Sanader je prodavao firmu sa velikim potencijalom koja prodaje skupu sirovinu PTKM i ostalima, a PTKM je samo potrošač….to su dvije velike razlike, a tvoja konotacija da bi prodaja PTKM bila veleizdaja je vic dana…ako je proširenje kapaciteta, jačanje firme, povećanje proizvodnje, sinkroniziranje i stavljanje u optimalnu funkciju do sada napravljene plinske infrstrukture-u koju su uložene milijarde kuna- (ali i one koja je planirana za budućnost) veleizdaja, onda nam se loše piše!

neko je fino lupio po asku sa 110.000 kn [emo_smijesak]

New Report

Close