PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da PTKM napravi koogeneracijsko postrojenje, jer za to ima resurs, te da postojeći biz restrukturira i onda je pripremi za prodaju strateškom partneru to bi bilo realno očekivat nagradu dioničarima.

Međutim, ispada da bi je država trebala dokapitilizirat i spasit od najgorega, netrebam pisat na čiju štetu!

Imamo, brodogradilišta, Croatia A…… jedina kolko tolko svijetla točka je DDJH kojem država može dat određene poslove i održavat kakvu takvu profitabilnost!

dokapitalizacijom ne bi se ništa napravilo (čitaj: sve bi ostalo po starom: loša i nesposobna uprava)…

problem je skupi plin koji se kupuje uz cijenu vezanu za naftu, višak radnika, niska produktivnost…

višak radnika ne mora biti ako se poveća proizvodnja…sa gradnjom LNG-a i Južnog toka ova firma postaje interesantna svima: što Rusima, što šeicima što Norvežanima….samo treba znati njome upravljati…a toga kod nas nema…

Nije da ljudi ne znaju upravljati, nego ne smiju znati dok god je državna teška i sindikalna šapa tu.

Tu je teško clash na potezu sindikat ( čitaj sadašnja vlast) kontra kapitala i razvoja.

tko je od vas bio u postrojenju PTKM i barem jedne konkurentske kompanije?

Kakva je potrošnja na CAPEX i isplativost istog u tom sektoru?

Ja nisam.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/ZJ6OlbqHFGFHd4i4TQCbUg==.pdf


http://zse.hr/userdocsimages/novosti/ZJ6OlbqHFGFHd4i4TQCbUg==.pdf

Bože, koji udarnici.
Kod njih što veći promet, veći manjak.
Ali ako ničim drugim budu se pohvalili tonažom.

”Ako nigdje drugdje, slomit ćete zube u Kutini”, završio je Klaus.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


"Ako nigdje drugdje, slomit ćete zube u Kutini", završio je Klaus.

Klaus možda ima neke informacije vezano za privatizaciju, pa evo već otvoreno prijeti…
a radnici koji žele reindustrijalizaciju…pa povećanjem kapaciteta ćete ju zasigurno i dobiti…eto više posla za vas….


problem je skupi plin koji se kupuje uz cijenu vezanu za naftu, višak radnika, niska produktivnost…

Koliko PTKM placa plin? Koliko je to skuplje nego sto placaju drugi proizvodjaci u Europi?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@Lebowski,
prvo kazes da i sam ne znaš što je problem, a pod dva kažeš podrugljivo da znaš da nije kao slučaj Dalekovod ili Dioki! OK , dalje:

Mi u ovom trenutku ni ne znamo službeno što je problem PTKM. Je li to višak zaposlenih, je li to neefikasno upravljanje, je li to skup plin, nelikvidnost, nedostatak novca za investicije ili kombinacija svega navedenog. Ovisno o tomu što su većinski vlasnici definirali kao glavni problem (jer gubitak od 140 mil. kn u prva tri kvartala je posljedica, problem je uzrok), tako će se i pristupiti rješavanju problema.
Ne znamo službeno?? mislim koje pitanje, kad ti to objave službeno iz uprave onda će već cigani početi rastavljati fabriku.
Pogledaj primjer Dalekovoda, firma u predstečajnoj nagodbi uprava daje priopćenje da su forumi krivi za pad cijene. Credo banka do zadnjeg dana je sve u redu, Dioki također, Varteksova uprava jos niti ne zna da su u problemima, Brodosplit također, IGH Jure Radić jos misli da je 2008, Konstruktor i Žderić odbijaju napustiti gradilišta ko netko drugi je kriv, Oppenhimer i Ingra isto im je sve ružićasto.

Odgovorsi i sam ponudio koji je problem; Kombinacija svega navedenog.


Odgovorsi i sam ponudio koji je problem; Kombinacija svega navedenog.

Poanta je bila da je rečeno samo da je PTKM u problemima koje treba riješiti. Dakako da su to cijena plina i nedostatak novca za investicije, samo, to kažem ja, a ne Linić. Rješenje tih problema također je vrlo jednostavno, bez obzira što to većina forumaša ovdje ne želi vidjeti.

BTW, i uprava i sindikati PTKM svjesni su problema, međutim, rješenje koji oni predlažu je neizvedivo.

Novi zakon o nafti i plinu u siječnju 2013….

Vlada ruši Inin monopol na domaću naftu


Ruši se Inin monopol.

marcello

neide preko 220 ha [emo_smijesak]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Sve manje poljoprivredno tržište sa sve višim cijenama plina i sve manjima subvencijama u poljoprivredi.

Ključ za uspjeh[emo_palacg]

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close