PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sumnjam da je kao Dalekovod. No, to je samo moje mišljenje.[emo_smijeh]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Sumnjam da je kao Dalekovod. No, to je samo moje mišljenje.[emo_smijeh]

Ma i gore je proporcionalno.

Ali ok, briga me za PTKM i mislim da je bolje da firma uspije opstati kako god i na koji god način.

Ali ne volim da neki pojedinci dižu larmu opet i opet zarađuju možda i milijun kuna danas i rade se svakojake akcije, dok mali investitori koji slijede takve poteze danas na dugi rok gube novce. E to ne volim.

Iskreno, neka cijena PTKM ide na 500 kna li to su tako male minimalne šanse da su smješne.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


…Što je news, kupnja AUDIA?

Ma ima se,moze se zato danas samo up,up,up.A da su bar uzeli Q7 islo bi ovo gore i 15%.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Polako kolega, pa treba se iskrcat na *20 %

Ajde imate istovarivača na 216 kn!

Vrlo profi to radi, kad cijena dođe u pitanje pada makne svoje naloge sa prodaje pobere male trejdere i nastavak slijedi, jučer danas sutra..

[emo_plazi]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

@ING, što je s onim marginom koji je pukao, gdje ono, negdje na 190? Da pitamo indijanca kako vas prijaviti Hanfu za taj loš druk na kojemu su ljudi izgubiti cca 20% u tri dana? [emo_vrtimise]

Pravi pokazatelj ove nase drzave je PTKM. Propada polako, a imala je toliki potencijal. Da je samo netko smogao hrabrosti i prije 10 god rekao, privatizirat cemo je! Sada ne bi bilo upitno koliko ljudi ce ostati bez posla, hoce li firma prezivjeti… Ocito svi idu laksim putem, dokle ide ide. Privatizacija je moguca tek kada se dodje do ruba propadanja i kada se ulagacima treba jos i platiti da je kupe.
Hoce li PTKM docekati sudbinu Badela, Dalmacijavina, brodogradilista…

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!


Pravi pokazatelj ove nase drzave je PTKM. Propada polako, a imala je toliki potencijal. Da je samo netko smogao hrabrosti i prije 10 god rekao, privatizirat cemo je! Sada ne bi bilo upitno koliko ljudi ce ostati bez posla, hoce li firma prezivjeti… Ocito svi idu laksim putem, dokle ide ide. Privatizacija je moguca tek kada se dodje do ruba propadanja i kada se ulagacima treba jos i platiti da je kupe.
Hoce li PTKM docekati sudbinu Badela, Dalmacijavina, brodogradilista…

upravo se na ovome temelji i ulaganje u PTKM…da će političari i stakeholderi u PTKM biti racionalni i izabrati bolje rješenje, tj. privatizaciju…odnosno da se nešto naučilo iz povijesti…ako ne, onda firma ide prema dolje, biti će potrebno da je država opet dokapitalizira, imati će sve manje i manje zaposlenika a kutinski kraj će samo stagnirati….

1. Sell on the news.

2. Ovo Vam je isti Dalekovod samo usporena priča.

1. Već je netko priupitao što je ovdje njuz. Jer, ovo što je kao Linić, a rekao da je potrebno riješiti problem Petrokemije, to je više rumer nego njuz.
Mi u ovom trenutku ni ne znamo službeno što je problem PTKM. Je li to višak zaposlenih, je li to neefikasno upravljanje, je li to skup plin, nelikvidnost, nedostatak novca za investicije ili kombinacija svega navedenog. Ovisno o tomu što su većinski vlasnici definirali kao glavni problem (jer gubitak od 140 mil. kn u prva tri kvartala je posljedica, problem je uzrok), tako će se i pristupiti rješavanju problema.

Medicinskim rječnikom, mi još nemamo ni dijagnozu, a kamoli terapiju. Vijest će biti kada se odredi terapija nakon što se postavi dijagnoza.

2. Ako se ne razumijete u problematiku, onda je ovo i Magma i Dalekovod i što god želite. [emo_smijeh]

Da PTKM napravi koogeneracijsko postrojenje, jer za to ima resurs, te da postojeći biz restrukturira i onda je pripremi za prodaju strateškom partneru to bi bilo realno očekivat nagradu dioničarima.

Međutim, ispada da bi je država trebala dokapitilizirat i spasit od najgorega, netrebam pisat na čiju štetu!

Imamo, brodogradilišta, Croatia A…… jedina kolko tolko svijetla točka je DDJH kojem država može dat određene poslove i održavat kakvu takvu profitabilnost!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


1. Sell on the news.

2. Ovo Vam je isti Dalekovod samo usporena priča.

1. Već je netko priupitao što je ovdje njuz. Jer, ovo što je kao Linić, a rekao da je potrebno riješiti problem Petrokemije, to je više rumer nego njuz.
Mi u ovom trenutku ni ne znamo službeno što je problem PTKM. Je li to višak zaposlenih, je li to neefikasno upravljanje, je li to skup plin, nelikvidnost, nedostatak novca za investicije ili kombinacija svega navedenog. Ovisno o tomu što su većinski vlasnici definirali kao glavni problem (jer gubitak od 140 mil. kn u prva tri kvartala je posljedica, problem je uzrok), tako će se i pristupiti rješavanju problema.

Medicinskim rječnikom, mi još nemamo ni dijagnozu, a kamoli terapiju. Vijest će biti kada se odredi terapija nakon što se postavi dijagnoza.

2. Ako se ne razumijete u problematiku, onda je ovo i Magma i Dalekovod i što god želite. [emo_smijeh]
[/quote]

[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Cijenim trud, samo niti kad je Magma bila Magma – nije bila Magma kako je sada vidimo.

Ahead of the curve gosn. Lebowski a ne na vrhu ili iza curve-a.

Pa i nije Dalekovod, on ima puno manju konkurenciju u svom sektoru a o volatilnost inputa bi se dalo:)

Tako da, molim samo sa umjensim komentarima[emo_palacg]

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



1. Sell on the news.

2. Ovo Vam je isti Dalekovod samo usporena priča.

1. Već je netko priupitao što je ovdje njuz. Jer, ovo što je kao Linić, a rekao da je potrebno riješiti problem Petrokemije, to je više rumer nego njuz.
Mi u ovom trenutku ni ne znamo službeno što je problem PTKM. Je li to višak zaposlenih, je li to neefikasno upravljanje, je li to skup plin, nelikvidnost, nedostatak novca za investicije ili kombinacija svega navedenog. Ovisno o tomu što su većinski vlasnici definirali kao glavni problem (jer gubitak od 140 mil. kn u prva tri kvartala je posljedica, problem je uzrok), tako će se i pristupiti rješavanju problema.

Medicinskim rječnikom, mi još nemamo ni dijagnozu, a kamoli terapiju. Vijest će biti kada se odredi terapija nakon što se postavi dijagnoza.

2. Ako se ne razumijete u problematiku, onda je ovo i Magma i Dalekovod i što god želite. [emo_smijeh]
[/quote]

[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Cijenim trud, samo niti kad je Magma bila Magma – nije bila Magma kako je sada vidimo.

Ahead of the curve gosn. Lebowski a ne na vrhu ili iza curve-a.

Pa i nije Dalekovod, on ima puno manju konkurenciju u svom sektoru a o volatilnost inputa bi se dalo:)

Tako da, molim samo sa umjensim komentarima[emo_palacg]
[/quote]

Tvrtke su kao ziva bica. Imaju pono slicnosti, ali imaju i puno razlika.

Na primjer Dlkv i Ptkm imaju potpuno drugaciju vlasnicku strukturu pa su i interesi glavnh dionicara razliciti.
Sa druge strane kod oboje imamo (ili smo imali) uzrpaciju upravljanja od strane osoba koji ne predstavljaju vlasnike. U Ptkm vodju sindikata, a u Dlkv-u Ekipu kojoj je Hanfa Rjesenjem oduzela pravo glasa. I tu su vrlo slicni.

itd…

New Report

Close