PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

molio bi da mi neko napiše točan podatak od povjesno MAX -ma cjene

odnosnoATH i datm mjesec i god

HVALA

http://danas.net.hr/novac/uzivo-vlada-predlaze-proracun-za-iducu-godinu

“Osim štednje i jačanja gospodarske aktivnosti u sljedećoj godini, u Vladi računaju i na oko 3 milijarde privatizacijskih prihoda kojima bi se smanjio dug. Uz Croatia osiguranja i HPB-a, na prodaju će i neka trgovačka društva u kojima država ima udio u vlasništvu.”

S obzirom na navedeno, mislim da je privatizacija Petrice samo pusti sanak u srcima našim…….pogotova u kontekstu “izvrsne privatizacijske priče vrijedne milijardu eura” publish by ex first Rad&Mir…

moram reći – na žalost…..


molio bi da mi neko napiše točan podatak od povjesno MAX -ma cjene

odnosnoATH i datm mjesec i god

HVALA

4.4.2012…..380 kn..a moga si ubit minutu vrimena pa sam pronac tu veoma nedostupnu inf..he…

ne od ove god već od prije krize tamo pred kraj 2007 god recimo to me znima kužiš to je ATH ne od zadnjeg rasta

povjesni maxmum cjena petrokemije

god i mjesec


S obzirom na navedeno, mislim da je privatizacija Petrice samo pusti sanak u srcima našim…….pogotova u kontekstu "izvrsne privatizacijske priče vrijedne milijardu eura" publish by ex first Rad&Mir…

moram reći – na žalost…..

Milijardu eura? Toliko je čak ni Čačić nije cijenio. Vjerujem da bi čak i BigBoss razmislio dvaput prije nego bi izlanuo takvu cifru.

Ali evo, kad već drukamo, a drukanje ništa ne košta, meni je dovoljno sto milijuna eura. Za 25% dionica. Plus 150 milijuna eura ulaganja, 100-injak milja za kogeneraciju, 50-ak za ekološke standarde. Tu dođeno do onih Čačićevih 250 milijuna eura koliko je izlanuo da će se uložit u PTKM.

Kažem, ovo je samo druk. Imam dionice PTKM.


ne od ove god već od prije krize tamo pred kraj 2007 god recimo to me znima kužiš to je ATH ne od zadnjeg rasta

povjesni maxmum cjena petrokemije

god i mjesec


Pa povjesni maximum je od 4.4.2012. 380 kuna………..


http://danas.net.hr/novac/uzivo-vlada-predlaze-proracun-za-iducu-godinu

S obzirom na navedeno, mislim da je privatizacija Petrice samo pusti sanak u srcima našim…….pogotova u kontekstu "izvrsne privatizacijske priče vrijedne milijardu eura" publish by ex first Rad&Mir…

moram reći – na žalost…..

Petrokemija vrijedi jako jako puno ali kolega, milajarda eura je nebuloza!!!! pogotovo jer država ima 51%???

Međutim Petrokemija će jednog dana sigurno ići u privatizaciju ali slijedeće godine kako stvari stoje politički ne bi bilo mudro ići u prodaju pošto poto.
Generalno slijedeće godine su ponovno izbori a nakon emisije “Otovoreno” jasno je da narod nije za raspordaju obiteljskog srebra (čak 80% je bio protiv)
Trenutna nezaposlenost iznosi malo iznad 342.000 a da li će se netko iz CO ili HPB nakon privatizacije pridružiti ekipi na burzi ostaje da vidimo.

Država je po meni napravila veliku i stratešku grešku što Petrokemiju ili barem 25% nije prodala strateškom partneru koji ima menadžment ili plin davne 2006 ili bar 2008g , jer danas ne bi bili u ovakoj situaciji i plinovod “Južni tok” vjerojatno ne bi išao ovom trasom.

Ovo je moje mišljenje i nije nagovor na kupnju ili prodaju bilo čeka na ZSE.
Imam interes da cijena dionice ptkm-r-a cjenovno naraste.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

promašio sam valutu…

da se razumijemo, apsolutno sam za stateškog partnera. bilo putem klasićne privatizacije (puno bolje) bilo putem dokapitalizacije (manje bolje).
nekog tko će dogurati plin do kutine.

ali mislim na temelju današnjeg nacrta proračuna da uz mnoge nepopularne poteze koje milanović mopra povući..petrica mu nije u fokusu…

bdw.
dal je netko slušao vrdoljaka u dnevniku nove tv.
dosta odmjeren početak, teška srca priznajem da mi se onak na prvu…zdopal


ne od ove god već od prije krize tamo pred kraj 2007 god recimo to me znima kužiš to je ATH ne od zadnjeg rasta

povjesni maxmum cjena petrokemije

god i mjesec

ne, ne kužim….ATH je ATH bilo prije krize il po krizi il sad…i to ti je 380kn..
za dodatni info… cca.kraj 2004 je počela rast..sa 40kn…pa na kraj 2005..100kn..kraj 2006..160kn…7.2007…cca.300kn..kraj 2008..110kn….itd…

oOK dečki hvala zanimala me je 2007 god

a ovih 380kn od ove godine nisam smatrao da je to bakić podigao na povjesni max a eto je i on je kao naši mirovinci

dečki hvala još jednom

15.01.2008 je dosegnula 358 kn nakon sto je dan ranije u dnevniku Sanader najavio privatizaciju. To je bio ATH sve do Caciceve najave privatizacije kad je otisla na 380 04.04.2012.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Upravo sam čuo da je danas na jednom izlaganju Linić spomenuo konkretno i privatizaciju Petrokemije u 2013 g.! Po mom predviđanju jesen 2013 (malo poslje lokalnih izbora).

AFAIK 3 milijarde privatizacijskih prihoda = HPB + CZO + 25% PTKM (ostavit će 25% + 1 dionicu) …

Imam dionice PTKM i interes da joj cijena raste.

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

New Report

Close