PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

još jedan najbolji primjer nesposobnosti države kao vlasnika ali i postavljenih menadžera:
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/206284/Drzava-prodaje-Tvornicu-ulja-cepin.html

http://www.glas-slavonije.hr/181566/1/Za-jednu-recenicu-o-cepinskoj-uljari-Cacicu-trebalo-40-dana

…”od emira do nemira”[emo_zacudjen]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Netko je danas fino okitio
Dokle će ovaj put?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/index-objavljuje-popis-svih-projekata-koji-ce-biti-ponudjeni-katarcima/646253.aspx

Evo , popis svih projekata
Niti rijeci o ptkm

No gradnjom lng terminala se nadajmo da ce ptkm dobiti jeftiniji plin za koju godinu, te i izbjeci nekakve strane partnere i sta ti ja znam.
Svi sretni i zadovoljni, Kutina zadovoljna, radnici zadovoljni, ptkm ostane NAŠA DRŽAVNA tvrtka, a jedan bijesan i ljut hhihih

Može li bolje?

NEMAM ptkm i ovaj post nije nagovor na njihovu kupnju ili prodaju

[emo_smijesak][emo_smijesak][emo_smijesak]

POKRET OTPORA[emo_palacg] Alfon korisnik od 11.02.2007.[emo_smijesak][emo_smijesak][emo_smijesak]

uh kako su razvalili PTKM, ružno za gledat.
da nije neki veći prodavač?
tko prodaje zna li se?

Ozren, đe' kombo?

Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
14.11.2012
1. AUDIO (75666130770)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 1.691.742 50,63 Zast. račun
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND (37688683890) 184.883 5,53 Skrb. račun
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND (99318944138) 160.549 4,81 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND (59318506371) 148.064 4,43 Skrb. račun
5. BAKIĆ NENAD (13987237540) 111.040 3,32 Osnovni račun
6. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. (87939104217)/KAPITALNI FOND D.D. (08269700991) 95.273 2,85 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND (22134623145) 72.462 2,17 Skrb. račun
8. PBZ D.D. (02535697732) 58.607 1,75 Skrb. račun
9. PBZ D.D. (02535697732) 26.179 0,78 Skrb. račun
10. PBZ D.D. (02535697732) 22.338 0,67 Skrb. račun
Ukupno: 2.571.137 76,95


uh kako su razvalili PTKM, ružno za gledat.
da nije neki veći prodavač?
tko prodaje zna li se?

Primjećujem da moderator ima vrlo oštre škare i tanke živce.

Pa čemu čuđenje, PTKM u zadnjim kvartalima proizvodi takv minuse da je ružno za gledati….već sam od 270 pisao da se želi silno neko iskrcat al kupnja je škrta..dok su evropska tržišta bila u + nije bio problem prodat 3000 komada i sa 100 komada vratit cjenu u +….al došlo je vrijeme za naplatu

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


http://www.index.hr/vijesti/clanak/index-objavljuje-popis-svih-projekata-koji-ce-biti-ponudjeni-katarcima/646253.aspx

Evo , popis svih projekata
Niti rijeci o ptkm

No gradnjom lng terminala se nadajmo da ce ptkm dobiti jeftiniji plin za koju godinu, te i izbjeci nekakve strane partnere i sta ti ja znam.
Svi sretni i zadovoljni, Kutina zadovoljna, radnici zadovoljni, ptkm ostane NAŠA DRŽAVNA tvrtka, a jedan bijesan i ljut hhihih

Može li bolje?

NEMAM ptkm i ovaj post nije nagovor na njihovu kupnju ili prodaju


Neznam što je smiješno u vezi oko trenutnog stanja oko Petrokemije, jer nije pitanje hoće li imati minusa već koliko, a sve zbog nemogućnosti da se nabavi jeftiniji plin. Što je najgore neće ga još dugo godina ni moći nabaviti jeftinije!!!!
Umjesto da se odmah izabere strateški partner i zaustave gubitci (koje će do zadnje lipe da plate građani hrvatske)i krene u profitabilnu proizvodnju, država čačka na mjestu, a vrijednost komanije svakim je danom sve manja. Na žalost, državi se svakim novim danom smanjuje pregovaračka pozicija, a strateškog partnera ionako će morati odabrati, samo bojim se kao i brodogradilišta,tražit će spasitelja na koljenima i poklanjati ovaj dragulj za jednu kunu, samo da sačuva radna mjesta.
Eh, to vam tako i nikako drugačije.
Business na hrvatski način, ono što vrijedi stotine miliona, uništi, pa prodaj za kunu!!!!
Prekrasno.

Da se sutra krene graditi LNG terminal on nebi bio gotov u roku od 2 godine a gdje smo mi još od početka gradnje…

Nema potrebe da spominjete više LNG jer on može funkcionirati tek za minimalno 5 godina PTKM u međuvremenu može navući toliko duga da će joj jeftiniji plin tada biti najmanji problem… Ovdje je potrebno neko brže riješenje…

P.s. vremenski period je preuzet iz novina…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.




Ima li netko tko zaista poznaje tu situaciju s plinom? Zašto samo INA? Zašto je plin toliko skup?

Povijesno gledano plin i nije toliko skup, bio je i puno skuplji. Medutim, problem je sto su amerikanci nasli ogromne kolicine plina pa je plin u Sjevernoj Amarerici sada 3x jeftiniji nego u Europi. U takvoj situaciji jako se tesko takmiciti s njima. Da stvar bude gora Ruske rezerve se ubrzano prazne pa cijena plina u Europi stalno raste.

Vaš link …

PTKM dobiva plin cak ispod ove cijene od $11.58, negdje oko $9 (Zato se i drze INA-e). Medutim to je jos uvijek puno vise od $3.7 u US ili $3.00 u Alberti gdje operira Agrium.

Dodaj tome da je PTKM vrlo neefikasna operacija i da je povrh toga drzava koristi za kupovanje glasova seljaka i imas vrlo tesku situaciju.

Gdje je nestao Lynx?
[/quote]
nije problem cijena plina u Americi, po toj logici trebao bi ključ u bravu odmah staviti i njemački K+S koji je u trećem kvartalu imaju rast prihoda od 7%…(a 60% poslovanja mu otpada na gnojiva)….pazite što tamo piše na
str.8. http://www.k-plus-s.com/en/pdf/2012/quartalsfinanzbericht_1-9.pdf
zbog curreny poslova i volumena (a vjerujem da su pod currency tečajne razlike) imaju rast
[/quote]

Procitao sam i tamo na pocetku pise da su prodali sav nitrogenski business. Kakve veze proizvodnja Potasha i Magnesiuma ima sa cijenom plina ? Oni se ne proizvode iz plina nego se vade iz rudnika.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



uh kako su razvalili PTKM, ružno za gledat.
da nije neki veći prodavač?
tko prodaje zna li se?

Primjećujem da moderator ima vrlo oštre škare i tanke živce.

Pa čemu čuđenje, PTKM u zadnjim kvartalima proizvodi takv minuse da je ružno za gledati….već sam od 270 pisao da se želi silno neko iskrcat al kupnja je škrta..dok su evropska tržišta bila u + nije bio problem prodat 3000 komada i sa 100 komada vratit cjenu u +….al došlo je vrijeme za naplatu
[/quote]

Potpisujem![emo_palacg]
Pa nećemo ovdje pisat o cvijeću ili životu na karibima !Ovo je više od cenzure
sve se briše,dođe mi da uopće ne pišem …
Ovaj dijalog se svodi na pjesme po željama ,odnosno piši što meni odgovara !
Itd.itd.[emo_ljut]
Samo mala napomena -ovaj forum je itekako posječen upravo jer je svatko mogao pisat što je htio(naravno u granicama dozvoljenog) ,a da ga čitaju i s drugih foruma -čitaju ,upravo zato jer je kao takav originalan…
PO ČETVRTI PUTA ĆU PONOVIT
1.PTKM po TA klizi na dolje!
2. Na PTKM se ispuhuje balon,htjeli vi to priznat ,ili ne .Balon nepostojeće privatizacije (opa.),pa će zdravo seljački koliko je skočila gore,sada roknut toliko prema dolje…
3.PTKM trenutno štanca minuse,s tendencijom nastavka loših rezultata …
4.PTKM odnosno cijena dionice nije i ne može biti izolirana od tržišta ,a na kojemu je sad negativan trend…(sjetimo se 2008.)

Kad zbrojimo sve činjenice i buduće događaje u EU,pa moguće ponovno rušenje kreditnog reitinga kod Amera …zaključak je da čovjek mora imati ogromna jaja da bi sada držao ovo dionicu(inače moju miljenicu)

Ovo je samo moje mišljenje i nije nagovor na kupnju ,ili prodaju diuonica !
[emo_palacg]

POKRET OTPORA[emo_palacg] Alfon korisnik od 11.02.2007.[emo_smijesak][emo_smijesak][emo_smijesak]

New Report

Close