PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

OVo bi moglo biti odlično za sve
Ptkm dobije jeftiniji plin, ne treba puštati nikoga u vlasničku strukturu i još nema nikakvog preuzimanja i onaj tamo ne može prodati svoje dionice nikome.
Pa ne može bolje!


Ti si prodao sve svoje dionice i sad može potop? Zaboravi! [emo_zacudjen]

Da prodao sam (napisao sam tu kada- 240), ali nebi htio potop…pratim sitauciju ovdje i nadam se privatizaciji za dobro PTKM iako sam nemam dionice.

...


OVo bi moglo biti odlično za sve
Ptkm dobije jeftiniji plin, ne treba puštati nikoga u vlasničku strukturu i još nema nikakvog preuzimanja i onaj tamo ne može prodati svoje dionice nikome.
Pa ne može bolje!

Ne razumiješ baš puno. To i je situacija za koju se on i mi godinama zalažemo. Normalan ugovor za plin, prestanak pljačke i eto dobiti od najmanje 250 milja kuna svake godine. Onda ide i dividenda i dionica ide automatski na 100 eura. Tko želi proda tko ne bere dividendu. Takva je trebala biti i čitava Hrvatska no na žalost rulja je imala i ima druge planove.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ima li netko tko zaista poznaje tu situaciju s plinom? Zašto samo INA? Zašto je plin toliko skup?

Priča se o zasićenu tržišta plina u europi, o sve manjim profitima, evo u Sloveniji došao novi dobavljač plina odmah cijene padaju drastično.

Uprava bi zaista trebala svima objasniti nešto više o tom plinu i o tom ugovoru s Inom.

A drugo pitanje je u kakvom su stanju postrojenja i treba li tu dodatnih ulaganja (i kolikih) u sama postrojenja? Jer onda tu treba dodatnog kapitala bez obzira na plin.


@Reisman
sve što ti govoriš je lijepo divno i krasno, samo što za kutinu je bolje da PTKM posluje sa što više dobiti i akumulira tu dobit i ulaže je u lokalnu zajednicu (vidi npr. Adris), a ne da posluje s gubitkom i da je država spašava. Ovo što pričaš su čiste floskule jer s ovakvim poslovanjem će izgubiti i Kutina i radnici i država i dioničari. To ti je valjda jasno.

p.s. nemam dionice ptkm

@ Reisman
razumijem ja jako dobro i predobro, ali ti ne razumijš. Meni kao građaninu ove zemlje je u interesu da ptkm ostan NAŠA tvornica u NAŠEM vlasništvu, Da ne bude nikakve javne ponude, nikakvih “stranih kapitala” i da kutina opstane kao kraj te da radnik i branitelj u ptkm ima puno veća prava i place
A Špekulantima, za njih me kuri bolac, Što manje i što ih manje ima bit ce bolje radnicima. Interesi radnika i kapitalista nisu nikada isti. A ti si Mika pametan čovjek, samo nemoj ni mene praviti budalom, jer realno j ebe se tebi za kutinu, bitno ti je da naraste dionica ptkm. Nemojte prodavat demagogiju o kutini i ostale bulšitove, jer vas nije briga za radnike vec iskljucivo gledate svoj djep. A onima kojima je jedan milijun uvijek premalo, od srca zelim da barem godinu dana rintaju kao radnici ptkm, onda bi malo više cijenili njihov rad i malo manje vrijeđali njihovu inteligenciju s floskulama o “fantasticnim uvijetima nakon privatizacije”

Pravi se javio. Na temi Croatia osiguranje dnevno si pisao hrpu postova kako to vrijedi i navlačio ljude, a bolio te tuki za radnike koji će dobiti otkaz, samo si gledao svoju dobit. U međuvremenu si prodao CO i sada si se prebacio na ovu temu. Pozdrav!

Gospodine koc

Ja sam i tada pisao da sam protiv privatizacije. Ali ako vec ide , onda treba iskoristiti šansu. I sad se nadam da nece biti ništa od toga, a pogotovo na ptkm.

Druga stvar na svakome mome postu gdje pišem o dionici imate discleimer gdje vam jasno i glasno pišem da li posjedujem dionice te da “NE pozivan na kupnju ili prodaju!

@ gosp. Reisman
Samo mi pokažite jednog investitora koji ulaže u dionice, a da ne želi zaraditi. I ovdje ako će biti privatizacije mnogi žele iskoristiti šansu. Koga ionako zanima da li je netko za ili protiv privatizacije. Svi znamo koji je jedini način da PTKM opstane, da proširi kapacitete i zaposli nove ljude koliko god se neki protivili tome.

Ptkm će uskoro ako se ništa ne promjeni staviti ključ u bravu, radnici na ulicu, a Kutina će postati grad duhova. Svi znamo što je neminovno.


Ima li netko tko zaista poznaje tu situaciju s plinom? Zašto samo INA? Zašto je plin toliko skup?

Povijesno gledano plin i nije toliko skup, bio je i puno skuplji. Medutim, problem je sto su amerikanci nasli ogromne kolicine plina pa je plin u Sjevernoj Amarerici sada 3x jeftiniji nego u Europi. U takvoj situaciji jako se tesko takmiciti s njima. Da stvar bude gora Ruske rezerve se ubrzano prazne pa cijena plina u Europi stalno raste.

Vaš link …

PTKM dobiva plin cak ispod ove cijene od $11.58, negdje oko $9 (Zato se i drze INA-e). Medutim to je jos uvijek puno vise od $3.7 u US ili $3.00 u Alberti gdje operira Agrium.

Dodaj tome da je PTKM vrlo neefikasna operacija i da je povrh toga drzava koristi za kupovanje glasova seljaka i imas vrlo tesku situaciju.

Gdje je nestao Lynx?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


PTKM dobiva plin cak ispod ove cijene od $11.58, negdje oko $9 (Zato se i drze INA-e). Medutim to je jos uvijek puno vise od $3.7 u US ili $3.00 u Alberti gdje operira Agrium.

Dodaj tome da je PTKM vrlo neefikasna operacija i da je povrh toga drzava koristi za kupovanje glasova seljaka i imas vrlo tesku situaciju.

Po tom tečaju, 13.62 američka dolara su više od 11.58 američkih dolara. Možda griješim…



Ima li netko tko zaista poznaje tu situaciju s plinom? Zašto samo INA? Zašto je plin toliko skup?

Gdje je nestao Lynx?

[/quote]

Lynx zbraja minuse



Ima li netko tko zaista poznaje tu situaciju s plinom? Zašto samo INA? Zašto je plin toliko skup?

Povijesno gledano plin i nije toliko skup, bio je i puno skuplji. Medutim, problem je sto su amerikanci nasli ogromne kolicine plina pa je plin u Sjevernoj Amarerici sada 3x jeftiniji nego u Europi. U takvoj situaciji jako se tesko takmiciti s njima. Da stvar bude gora Ruske rezerve se ubrzano prazne pa cijena plina u Europi stalno raste.

Vaš link …

PTKM dobiva plin cak ispod ove cijene od $11.58, negdje oko $9 (Zato se i drze INA-e). Medutim to je jos uvijek puno vise od $3.7 u US ili $3.00 u Alberti gdje operira Agrium.

Dodaj tome da je PTKM vrlo neefikasna operacija i da je povrh toga drzava koristi za kupovanje glasova seljaka i imas vrlo tesku situaciju.

Gdje je nestao Lynx?
[/quote]

nije problem cijena plina u Americi, po toj logici trebao bi ključ u bravu odmah staviti i njemački K+S koji je u trećem kvartalu imaju rast prihoda od 7%…(a 60% poslovanja mu otpada na gnojiva)….pazite što tamo piše na
str.8. http://www.k-plus-s.com/en/pdf/2012/quartalsfinanzbericht_1-9.pdf
zbog curreny poslova i volumena (a vjerujem da su pod currency tečajne razlike) imaju rast

thIrd Quar t er re venueS rISe by 7 %
At € 916.6 million, third quarter revenues were up € 63.1
million or 7 % in comparison to the previous year. This
can be attributed to a currency­ and volume ­related
increase in revenues in the Potash and Magnesium
Products business segment as well as a currency­ related[/b]
increase in revenues in the Salt business segment. In
the first nine months, revenues of the K+S Group rose
slightly by 1 % to € 2,993.7 million despite lower revenues
in the Salt business segment in the first quarter due to
weather conditions. / ta B: 1 . 4 .

In the first nine months of the year, 60 % of revenues
were generated in the Potash and Magnesium Products
business segment, followed by Salt (36 %) and Comple­
mentary business segments (4 %). In Europe, we gener­
ated a share in revenues of approximately 40 %, followed
by North America (25 %),

New Report

Close