PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@ Reisman
Da li ste vi kupili kompaniju jer vrijedi ili zato što je bakić tako rekao? Pa taj čovjek neće moći prodati jednu dionicu kad bude htio jer čim proda mali dioničari mu spuštaju cijenu za 20% jer misle da firma propada. Valjda mu je to križ jel je toliko malih navukao na dionice. Mislite više svojim glavama, a ne na temelju onoga što netko piše. To što netko piše može vam biti osnova da bolje proučite neku kompaniju, a ne da ulazite glavom bez obzira. Pa čovjek si je kupio dionice u vrijednosti 26 mil kuna. Pa sigurno neće loše pisati o njoj. Ako mislite da vrijedi držite, a ako mislite da ne vrijedi prodajte. Vrlo jednostavno

Ja da kupujem nešto zato što je on kupio?
Vama izgleda nije dobro.
Šta mene briga što je on kupio. Ne mislim da nešto mogu naučiti od njega što već ne znam, tako da me ne zanima previše ni šta piše.
vidim promjenu na skdd i stavio sam je na forum.
U ćemu je vaš problem ako se smije znati?

Spomenuti dioničar u promjeni top10 je i ranije znao protrejdati 1000 dionica, npr. prodati da bih ih kasnije ponovno kupio….
valjda mu je dosadno…:)

Naslagalo se nešto bida, jel pravi ili lažni vidjet će se ako cijenas krene dolje

da ,to je tisuca koja se vidi ,a gdje su one druge tisucice sa skrbnickog ,uz isti sistem ,,lazna kupnja i istresanje …na puno vecim nivoima

Kakvi interesi Rusa, kakvi intetresi ikoga osim Blogera i Foruma?!

Rezultati uzasni, poljoprivreda na niskim granam(nema subvencija države bas zbog toga jer nema poslovne aktivnosti) – a šire se price o nekim future date – wannabe radnjama.

Nemate(kao niti ja) pojma što će biti sutra u ovoj firmi ali ono sto ostaje su loši rezultati.

Dajte se držite financijskih izvještaja i analiza a ne bloga i svih mogućih ostalih špekulacija (odličnih za gubljenje novca – kao što vidite)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Spomenuti dioničar u promjeni top10 je i ranije znao protrejdati 1000 dionica, npr. prodati da bih ih kasnije ponovno kupio….
valjda mu je dosadno…:)

On ima fini problem ako želi izaći ne može nego preko mirovinskih – koje blati.
Dok bude izlazio preko njih (neće moći u komadu jer će malo tko naći opravdanje da kupuje ovakvu firmu trenutno) onda će mu i cijena padati vani jer će se vidjeti da izlazi

Može i preko burze izlaziti – to bi tek show bio.

Može ostati i čekati bolje sutra, pričati/pisati o vanjskim partnerima iz Asgarda

Može svakave moguće opcije, ali niti jedna od njih ne mijenja činjenicu da firma posluje loše i da je veliki dio ulagača išao unutra zbog drugih osoba i zbog naklapanja na TV-u.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Kakvi interesi Rusa, kakvi intetresi ikoga osim Blogera i Foruma?!

Rezultati uzasni, poljoprivreda na niskim granam(nema subvencija države bas zbog toga jer nema poslovne aktivnosti) – a šire se price o nekim future date – wannabe radnjama.

Nemate(kao niti ja) pojma što će biti sutra u ovoj firmi ali ono sto ostaje su loši rezultati.

Dajte se držite financijskih izvještaja i analiza a ne bloga i svih mogućih ostalih špekulacija (odličnih za gubljenje novca – kao što vidite)

pa da je u ovoj godini poslovanje loše to svi znaju…glavni razlog je preskupi plin i ugovor na 2 godine koji je firma potpisala. Kada bi se znala cijena ili formula koju plaća PTKM i druge firme u inozemstvu koje kupuju plin na tržištu jednostavno je napraviti računicu da li će firma opstati ili ne…činjenica je da Yara i razne druge firme plaćaju tržišnu cijenu plina i sasvim im dobro ide…kod nas ne ide znači nešto očigledno nije u redu..
drugi razlog zašto je kupnja ove dionice dobra jest moguća privatizacija..podvlačim moguća…sa privatizacijom nema više audija, nerada, krađe i loših nabavki sirovina…to su milijunske uštede….i zato će cijena otići gore ako dođe do Odlake Vlade RH da se ide u tom smjeru.

Moje misljenje je ako se ova kriza nastavi da bi se ovi koji su pratili bakica mogli debelo opeci jer bi vrlo brzo moglo doci da on nece moci drzati cijene na sadasnjim razinama,a tada bi se mogao dogoditi scenarij kao i na dalekovodu.

bit će bolje................

Katar će sljedećih 25 godina biti dobavljač plina za LNG terminal

Katar će sljedećih 25 godina biti dobavljač plina za LNG terminal


Jel to znaci da nece ni trebati nikakav kapital u ptkm?

Dok se taj terminal izgradu PTKM ce odavno vec biti napustena propala tvornica..ovim tempom imaju “goriva” za jos 1.5 godinu i to je to, nakon toga radnici na cestu i stečaj

...


Dok se taj terminal izgradu PTKM ce odavno vec biti napustena propala tvornica..ovim tempom imaju "goriva" za jos 1.5 godinu i to je to, nakon toga radnici na cestu i stečaj

Ti si prodao sve svoje dionice i sad može potop? Zaboravi! [emo_zacudjen]

marcello

New Report

Close