PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Sada pitanje je da li uopce postoji netko zainteresiran za preuzimanje PTKM? Koliko ja znam jos ne nitko nije javio.
[/quote]

javlja se na natječaj. Koliko ja znam njega nije bilo.
[/quote]

Ne mora postojati natjecaj da bi netko iskazao interes za kupnju udjela u firmi. Na kraju krajeva kada je Cacic objavio da su Rusi zainteresirani nije bilo nikakve reakcije od drugih potencijalnih kupaca, sto je indikativno.

Mislim da su sanse vrlo malo da se proda drzavni udio. Mozda se taj udio moze smanjiti kroz dokapitalizaciju.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@Twixer….ja pak mislim da su male šanse za dokapitalizaciju jer a) država nema puno novaca b) stanje u firmi nije dramatično c) ako si predložio da država izgubi većinski dio tako da ne sudjeluje u dokapitalizaciji mislim da bi to bio najlošiji potez jednog većinskog vlasništva koji nitko neće napraviti….

interes se iskazuje, a to moze biti u 4 oka….a ne javno…Čačo to najbolje zna:)

d) dokapitalizacija po jednakim udijelima nema smisla jer država lupa novce za koje zna da će lošim upravljanjem opet biti izgubljeni….

Imaju mirovinci gomilu para pa zasto nebi oni napravili dokap? Ionako im fali kvalitetnih firmi za ulaganje. To bi bilo super, kada bi napravili dokap, oni bi dobili veliki paket dionica, firma bi i dalje bila pod državom, a ne bi bili ni u obvezi davanja javne ponude. FANTASTICNO.
Vama kojima se ne sviđa država, zovite Ruse, Rusine,Gruzine,pa im ponudite svoje dionice. Ili kako bi tu jedan kolega napisao, dodjite na skupstinu, pa tamo glasujete i masite svojim glasovima kao zastavicama, ako budete imali vecinu, moci cete provoditi svoju mastu u zbilju[emo_zloban][emo_zloban]

Reisman: ako drzava ne sudjeluje u privatizaciji onda ona gubi većinski udio (što je jednako privatizaciji – tada većinu imaju privatni vlasnici)…..

ako se dokapitalizira od strane svih, znači i države, to je moguće, ali dokapitalizacije se radi kada se kapital smanji na tako nisu razinu da je u pitanju opstanak poduzeća ili kada se kreće u neke velike investicije…niti jedno niti drugo nije slučaj….

ja znam da si ti naučio da uslijed dokapitalizacije cijena pada, ali vidim te na bidu sutra…..izgleda da hoćeš što niži ulaz???? pa kupi onda i ako bude dokapitalizacija dokapilizaraj….ja znam da bi ti želio da bude više radnih mjesta za radnike, jer se za njih brineš koliko vidim….

veoma benevolentno od tebe…ovako u 10 navečer za radnike i za državu da se brineš….domovina treba takve kao što si ti!


Imaju mirovinci gomilu para pa zasto nebi oni napravili dokap? Ionako im fali kvalitetnih firmi za ulaganje. To bi bilo super, kada bi napravili dokap, oni bi dobili veliki paket dionica, firma bi i dalje bila pod državom, a ne bi bili ni u obvezi davanja javne ponude. FANTASTICNO.

Mirovinci su zainteresirani da uđu u PTKM putem dokapitalizacije, a vele i da bi PTKM radila samo onda kada je cijena plina takva da mogu poslovati s plusem. Dakle, zadnjih godinu dana PTKM bi bila zatvorena.

Ne bi to ni bilo tako loše. Naprotiv. Onda bi sindikati prvi vapili za privatnim partnerom.

Gospodine Bolder

Kao što znate ,nominala ptkm je 270 kn. Ja se nadam da bi eventualna dokapitalizacija išla po nominali, tako da ne znam kako bi u tom slucaju cijena pala.

Mene uopce ne zanima kolika je cijena ove dionice, iskreno kuri me bolac.
neka padne i na 10 kn , neka vi svi izgubite samo neka radnici ostanu na poslu. Tamo se brine o radnicima, , tamo ako vam je bolesno dijete mozete dobiti slobodan dan, tamo postoji socijalni kodeks.

A svi vi skupa samnom koji ulazemo u dionice, znaci da imamo visak novca, pa ako nam se ne svidja koje drustvo u njega ne moramo ulagati, a radnik mora raditi da bi dobio svoj kruh.
U ptkm danas radi 1000 branitelja i nece njihovu sudbinu krojiti nekakvi špekulanti. Jer cilj spekulanata je da njima bude sve bolje a radnicima sve gore. Interes rada i interes kapitala nikada nije na istoj strani, upamtite sto vam KLAUS prica. To je tocno
Koga boli tuki sto ht ima ogromnu dobit, kad otpusta radnike. Bilo bi bolje da zaposli 2000 ljudi a da mu dobit padne upola, jer te firme postoje zbog ljudi a ne ljudi zbog firme.

Svaka čast za ovaj video. Podsjetio me da se u Hrvatskoj nešto stvarno dogodi tek kad se sastavi barem jedna formacija veličine brigade, pa zvali se tigrovi, vukovi, torcida, stožer ovaj ili onaj. Što se tiče nezaposlenih tu imamo već puste divizije, ali oni se nisu adekvatno organizirali, što naprimjer jesu umirovljenici kojih su cijele armije.
No, šalu na stranu s Petrokemijom ovako dalje ne ide pri čemu su radnici najmanje krivi. Privatizacija je dobra stvar ali nikako na način da upadne vanjski igrač koji uzima tržišta, gasi proizvodnju itd.
Mislim da na što bezobrazniji način treba iz igre izbaciti sav špekulantski (lešinarski) kapital koji se nada premiji i sad diže paniku: prodati, prodati, prodati. (po nekom modelu sličnom što su napravili u Jadranskoj banci).
Najbolje bi bilo da upravljanje preuzmu hrvatski mirovinski fondovi u dogovoru s državom, oni ipak nisu stranačko-interesno organizirani kao država i sigurno bi našli sposobnu upravu.
Ipak je sve u rukama hrvatske vlade, jedan potez perom u smislu primjerenog vrednovanja rudnih renti okrene sve naglavačke.
Nisam dioničar, ali bi mi bilo žao da ova industrija završi loše, kako je krenula već davno.


Imaju mirovinci gomilu para pa zasto nebi oni napravili dokap? Ionako im fali kvalitetnih firmi za ulaganje. To bi bilo super, kada bi napravili dokap, oni bi dobili veliki paket dionica, firma bi i dalje bila pod državom, a ne bi bili ni u obvezi davanja javne ponude. FANTASTICNO.

Niti je ovo kvalitetna firma, niti ima perspektivu dok god je plin 3x jeftiniji u Sjevernoj Americi nego u Europi. Njihova proizvodnja plina raste, Ruska pada.

CF je upravo ulozio 1B dollara u prosirenje u Donaldsvilleu samo je pitanje dana kada se US iz velikog uvoznika gnojiva pretvoriti u velikog izvoznika.

Jedini izlaz za PTKM je da razvijaju retail business, a to ne mogu jer drzava koristi PTKM da kupuje socijalni mir i subvencionira Todorica. Ako ovako nastave za 5 godina nece postojati, a radnici ce biti na ulici.

Ja se slazem s tobom da osnovni cilj drzave treba biti ocuvanje radnih mjesta i prosperitet Kutine. Medutim, to je moguce samo ako se PTKM razvija i jaca, ne ako se novac iz PTKM isisava.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Imaju mirovinci gomilu para pa zasto nebi oni napravili dokap? Ionako im fali kvalitetnih firmi za ulaganje. To bi bilo super, kada bi napravili dokap, oni bi dobili veliki paket dionica, firma bi i dalje bila pod državom, a ne bi bili ni u obvezi davanja javne ponude. FANTASTICNO.

.

Ja se slazem s tobom da osnovni cilj drzave treba biti ocuvanje radnih mjesta i prosperitet Kutine.
[/quote]

BRAVO
Bitna je Kutina radnici u njoj i branitelji

Nemam dionice PTKM i post nije poziv na kupnju ili prodaju


Niti je ovo kvalitetna firma, niti ima perspektivu dok god je plin 3x jeftiniji u Sjevernoj Americi nego u Europi. Njihova proizvodnja plina raste, Ruska pada.

Gospon Twixer, jel vi možete vjerovati da je PTKM jedina preostala tvornica gnojiva u Europi?


Gospon Twixer, jel vi možete vjerovati da je PTKM jedina preostala tvornica gnojiva u Europi?

Valjda postoji razlog sto se ne grade tvornice gnojiva u Europi. Pretostavljam da je to zbog nekonkurentne cijene plina.

Pratim Agrium pa znam da oni imaju tvornicu u Rumunjskoj koja povremeno radi ovisno o tome kakva je cijena gnojiva. Agrium takodjer ima velike proizvodne kapacitete u Egiptu. Proslo ljeto su pustili u pogon nove. A to nije tako daleko od Europe.

CF znam da nema nista u Europi.

Ostale ne pratim.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Imaju mirovinci gomilu para pa zasto nebi oni napravili dokap? Ionako im fali kvalitetnih firmi za ulaganje. To bi bilo super, kada bi napravili dokap, oni bi dobili veliki paket dionica, firma bi i dalje bila pod državom, a ne bi bili ni u obvezi davanja javne ponude. FANTASTICNO.

Mirovinci su zainteresirani da uđu u PTKM putem dokapitalizacije, a vele i da bi PTKM radila samo onda kada je cijena plina takva da mogu poslovati s plusem. Dakle, zadnjih godinu dana PTKM bi bila zatvorena.

Ne bi to ni bilo tako loše. Naprotiv. Onda bi sindikati prvi vapili za privatnim partnerom.
[/quote]

Danas kada je pdv 25% porez na dobit 20% porez na dizanje profita dodatnih 10% + prirez koji ovisi o regiji (cca 15%).
Ovakvom poreznom politikom gosp. Linić je u želji da sačuva proračun (a ni to nije mogao) zakucao zadnji čavao u lijes investicijama jer da je drugačije investitori bi kampirali na na grančnim prijelazima u nadi da što prije krenu u Bogom dane projekte.
Investicija nigdje, već nasuprot prema službenim podacima
http://m.nezavisne.com/posao/Najvise-novca-povuceno-iz-Madjarske-Hrvatske-i-Srbije-166625.html novac se povlači iz Države.

Moje je mišljenje da ukoliko želimo privući investitore moramo promijeniti puuuuno toga a najviše poreznu politiku.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close