PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gradonacelnik nije rekao koja je njegova vizija PTKM. Stanje kakvo je sada je neodrzivo. Nek iznese kakvi su mu planovi a ne pricati treba ovo ono a ne ciniti nista.

A ove price sa braniteljima meni nemoj prodavati.Kao klinac sam prosao Vukovar ’91. i bio tamo do pada kad su me cetnici i tzv. JNA deportirali prvo u Srem. Mitrovici pa onda preko Bosne na slobodni teritorij RH. Otac bio u logoru 9 mjeseci. Stric i jedan ujak 3 mjeseca. Jednog mi tetka ubili cetnici u Tovarniku nakon pada sela. Zato mi nemoj pricati o braniteljima i tko je sto branio. (Iako je ovaj dio izvan teme povukao si me za jezik.)

Brane neki danas u ime nase ali samo da bi zadrzali za sebe a mozda jos ugrabili od nas ostalih za neku novu dokapitlizaciju iz proracuna.

I moji novci u PTKM su zanemarivi u odnosu sta se sve ovdje dovodi u pitanje. Znam da tebi to zvuci nemoguce ali meni je doista stalo da PTKM proizvodi, raste i razvija se. Da zaposljava. Pa cak i da prodam a jednog dana cu prodati dionice koje imam i dalje cu navijati da se PTKM razvija. Gledajte malo dalje od danas-sutra i svojih vlastitih guzica i hrvatskog jala. Imam osjecaj da je veca sreca kad susjedu crkne krava nego kad ti se tvoja oteli.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ajmo nesto razjasniti. Jel ste svi vi majke tereze pa vas je sve toliko zabrinula buducnost kutine, ili vlastitog đepa. Jel tebi jasno da prodajom ptkm ostajes bez GNOJIVA pod drzavnom kontrolom , a bez gnojiva nema poljoprivrede.

Neke stvari se ne prodaju, makar radile s minusom i drzava ih mora uvijek ako treba i sanirati.

Znaš ti da je Mađarska prodala gradsku cistocu, pa nakon 2 god molila da ju notkupi po duplo vecoj cijeni?

Ali meni se cini da vas samo brinu osobni interesi kroz dionice. E pa ako vam se ne svidja ovaj model poslovanja uvijek mozete doci na skupstinu i glasati protiv, pa ako imate vecinu, proci ce i usvojiti se vasi zahtjevi. Ili mozete prodati svoje dionice ako vam se ne svidja poslovni model.
A ako vas je netko nadrukao da kupujete na nebuloznim cijenama,osjecate li se osteceni zbg toga mozete se savjetovati sa odvjetnicima pa vidjeti sta se da napraviti pravnim putem.

Eto, toliko od mene, ja ne posjedujem ptkm dionice i ne nagovaram vas da ih kupujete ili prodajete

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti


Jel tebi jasno da prodajom ptkm ostajes bez GNOJIVA pod drzavnom kontrolom , a bez gnojiva nema poljoprivrede.

A gle ovo – gnojiva nema bez plina, a država prodala Inu. Pa kak sad to?



Jel tebi jasno da prodajom ptkm ostajes bez GNOJIVA pod drzavnom kontrolom , a bez gnojiva nema poljoprivrede.

A gle ovo – gnojiva nema bez plina, a država prodala Inu. Pa kak sad to?
[/quote]
Ima plina , kako ne, ina je drzavna tvrtka i dalje koliko i molova.
A to nam je najbolja pouka da ne treba prodavati drzavno vlasnistvo, jker sto god drugi htjeli platiti 100, znajte da vrijedi bar 200

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

Nisam ja iskljucivo za potpunu privatizaciju. Ali jesam da se situacija rascisti.

Ako je nacionalni interes da PTKM ostane 50% + 1 u drzavnom vlasnistvu zasto se onda drzava ne pobrine da PTKM (uz HEP najveci potrosac) dobije povoljniji plin? Kako se meni cini, mozda se varam, ovdje korist ima jedna druga firma koja vise nije u vecinskom hrvatskom vlasnistvu. To te ne brine?

Shvacas li da nije stvar samo saniranja gubitaka vec da se ovdje mora i ulagati u razvoj? Ima li drzava te novce? Pregazit ce nas konkurencija dok mi budemo razmisljali o nasem i radili planove.

Moj dep ce prezivjeti propadne li PTKM. Ali ja zelim zivjeti u RH i zelim da kao drustvo napredujemo i da ovdje bude lijepo mjesto za zivjeti. Uz propale tvornice tesko da cemo naprijed.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Ima plina , kako ne, ina je drzavna tvrtka i dalje koliko i molova.

Pa onda neka i PTKM bude državna tvrtka onoliko koliko će bit Gazpromova…


Nisam ja iskljucivo za potpunu privatizaciju. Ali jesam da se situacija rascisti.

Ako je nacionalni interes da PTKM ostane 50% + 1 u drzavnom vlasnistvu zasto se onda drzava ne pobrine da PTKM (uz HEP najveci potrosac) dobije povoljniji plin? Kako se meni cini, mozda se varam, ovdje korist ima jedna druga firma koja vise nije u vecinskom hrvatskom vlasnistvu. To te ne brine?

Shvacas li da nije stvar samo saniranja gubitaka vec da se ovdje mora i ulagati u razvoj? Ima li drzava te novce? Pregazit ce nas konkurencija dok mi budemo razmisljali o nasem i radili planove.

Moj dep ce prezivjeti propadne li PTKM. Ali ja zelim zivjeti u RH i zelim da kao drustvo napredujemo i da ovdje bude lijepo mjesto za zivjeti. Uz propale tvornice tesko da cemo naprijed.

Korektan post.
No ptkm nece propasti. Prije nekoliko dana procitao sam na blogu jedan zanimljiv post i svaka cast autoru. On je napisao da dokle god drzava ubire veci pdv od ptkm nego sto ona ostvaruje minus, drzavi se isplati sanirati ptkm.
Ina je jos bitnija tvrtka od ptkm i naravno da ce uvijek ona biti prioritet.
Zamislite da prodamo ptkm za neke ogromne pare, npr 400 kn po dionici, a onda zavlada neka suša neka elemntarna nepogoda, dodje do pomankanja hrane. Znate li da bi u tom slucaju bili gladni?
Opet cu se vratiti na rat, nazalost, ali znate li da je podravka bila prodana i da nije bila u nasem vlasnistvu da mi nebi dobili rat?
Pa neke stvari nemaju cijenu a to je Prehrambena neovisnost i Energetska neovisnost bez koje smo gotovo u potpunosti ostali.
Najbolje da i Hep prodamo.
Bas zato sto zelim zivjeti u RH i sto je volim da sam bio zivot spreman dati za nju, malo vise cijenim neke njene vrijednosti koje su nasi ocevi djedovi pradjedovi stvarali. Pa necemo guzice dati svakome ko pita.
Pitajte te koji zagovaraju privatizaciju da vam oni daju da otkupite dio njihovog stana kuce? Gledajte sire

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

E moj T1000, znači po tebi država svake godine treba sanirati ogromne gubitke jer je to naš interes. Pa naš interes je bila i brodogradnja možda i veća pa evo je sad. Zar misliš da ptkm neće postat brodogradnja bez jeftinijeg plina? Naravno nitko srteniji od mene da je država normalna pa da ptkm kupuje gnojare u okruženju. I bila bi da je država normalna, ali naši korupcionaši su uspjeli da kao jedina zemlja koja ima 70% svog plina da industrija ima 70% skuplji plin. Na sve to još lokalni kobci koji plaćaju rukometne momčadi tuđim, a to je kap u moru neracionalnosti,nesposobnosti i kriminala. I to bi trebalo sanirati svake godine jer nam je interes? Ako ne dovedu strateškog partnera koji će osigurati jeftiniji plin i dovesti reda ode ovo u stečaj jer nema se para vječno. Neka daju Todoriću za kunu, ja kao dioničar potpisujem samo da ne bude stečaj, pa bi vidio kakva bi to tvrtka bila. Uzeće je on na kraju jer je njemu strateški interes i to najvjerovatnije za kunu jer on ima strategiju a ova bolesna država nema

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

bolestan sam ja sto ju nisam prodao na 350 a ne drzava..tko mi je kriv kad sam izgoren..


bolestan sam ja sto ju nisam prodao na 350 a ne drzava..tko mi je kriv kad sam izgoren..

Jedan moj poznanik itekako zna tko ga je nadrukao da kupuje skupu ptkm. Kaze da je uvijek izbjegavao ovakve tvrtke, ali prljava vikend kampanja koja se vodila ga je nadrukala i popustio je te kupio dionice na cijeni over 300 kn.
Koje su agende bile i koje razlozi za takvim pisanjem?
Imaju li mali pravo tužiti koga ?

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti


No ptkm nece propasti. Prije nekoliko dana procitao sam na blogu jedan zanimljiv post i svaka cast autoru. On je napisao da dokle god drzava ubire veci pdv od ptkm nego sto ona ostvaruje minus, drzavi se isplati sanirati ptkm.

Tom logikom – tko ce puniti proracun? Sto kad novaca vise ne bude? Onda cemo prodavati i HEP i sume i vode.

Osim toga, nije dovoljno drzati samo glavu iznad vode. Treba krenuti naprijed i razvijati se, rasti. Konkurencija ne da je pokucala na vrata vec je dobrano zaokracila na teritorij PTKM.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

šteta što mu ja nisam prodao po 300.
sad mi ostaje samo čekat novu vikend kampanju kako vi kažete, ali na stranu sve, mislim da petrica ipak vrijedi ove novce. samo da ju XY zadrži tu oko 200kn, da ne ide niže, ja mislim da je i njemu to u interesu, ne treba ju pumpat ko prije, ali barem da se cijena zadrži na ovom nivou, da ne idemo u minus baš.
za tužbe ne znam, nisam pravnik, ja se neću baviti s tim, ionako sam zasad u plusu, ali oni koji su visoko kupovali, e za njih ne znam, ali isto tako mogu i juru radića iz IGH recimo…
ja se slažem da se dosta drukalo i guralo, ali svako voli da mu dionice rastu, možda oni oglasi nisu bili Ok, ali…
imam ptkm i ovo nije poziv na kupnju ili prodaju.

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

New Report

Close