PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


……….
jer sve je jasno ko dan odnosno Rusi se okreću Srbiji i tamo traže strateške partnere a da nas zaobilaze i to je to.
Što se tiče Petrokemije ova loša vijest za plinovod može biti dobra ako se sva pamet ove države udruži i kaže jednom zauvjek "nacionalni interesi su ispred privatnih interesa" i okrenemo se sami sebi jer sad kad su nas Rusi otkantali jedino nam to preostaje.
Zapravo samo treba jasno, pošteno i glasno reći čiji je plin iz Jadrana i kome on pripada?

pa mi kad smo se okrenuli sami sebi…znaš li što smo dobili? dobili smo Kutle, Sanadere i njima slične….sami sebi…pa nabroji mi jedan hrvatski fakultet na listi 1000 ili 500 najboljih? pa tko smo mi? I što si to umišljamo?

joj…joj…stvarno si skrenuo u neke političke, nacionalne vode….Yara plaća tržišnu cijenu plina…posluje po cijelom svijetu…zašto su oni uspješni? zašto bi hrvatskoj trebala jeftina cijena plina? svi znamo kakve su države koje subvencioniraju svoje industrije jeftinim plinom i naftom…nabrojati ću ti samo neke: Rusija, Iran, Venezuela, Saudijska Arabija i slično….svi su se navukli na “špricu” i ostaju neefikasni….ne zagovaram ja tu neoliberalizam, samo zašto neki mogu biti uspješni a neki ne? stvar je vrlo jasna….
Da cijena plina je skuplja za PTKM, ali i da nije, pitanje je koja bi to bila dobit? sigurno ne onakava kakva imaju druga poduzeća na zapadu….


Fer cijena u privatizaciji je???
Možda je to već ova sadaśnja cijena? Ako se bude otezalo sa privatizacijom tvrtka će nastaviti gomilati gubitke, pojest će zalihe, tako da će biti sve jeftinija u privatizaciji.

To je i cilj, uništiti firmu pa je predati nekom podobnom u ruke, 1 kn je već uhodana cijena u lijepoj našoj….naravno da će naći modus da razvlaste male dioničare, svejedno da li kroz dokap, stečajni postupak ili nešto treće….pretvaramo se u EU koloniju, ali bolje nismo ni zaslužili, sami smo si vlast birali [emo_palacd]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

najgore od svega je , šta neki analitičari ,najavljuju i gubitak u sljedečoj godini
iskreno nisam se nadao ovolikom minusu

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

nemojte ostati zaglavljeni u ovome jer za vasu informaciju za koju godinu vise nece uopce trebati ovog gnojiva i ostalih otrova za zemlju
sretno

Postanite Eu-robovi

Ma trebati će, ali će morati poljoprivrednici plaćati zagađenje tla dušikom.
Ovaj to smo potpisali s EU. (vidi pod direktive)

[emo_beztona]

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

ja koristim kompost i mrvicu stajskog gnojiva , i rađa mi savršeno sve kulture,

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


najgore od svega je , šta neki analitičari ,najavljuju i gubitak u sljedečoj godini
iskreno nisam se nadao ovolikom minusu

Ajd’ nas razveseli pa postaj linkove na te najave i analitičare [emo_zacudjen]

marcello

dolazi nova tehnologija
stajska gnojiva i ostala djubrad idu u ropotarnicu povijesti napokon

Postanite Eu-robovi



najgore od svega je , šta neki analitičari ,najavljuju i gubitak u sljedečoj godini
iskreno nisam se nadao ovolikom minusu

Ajd' nas razveseli pa postaj linkove na te najave i analitičare [emo_zacudjen]
[/quote]
Erste banka procjenjuje da će neto prihod Petrokemije ove godine biti 2,8 milijardi kuna, što će rezultirati gubitkom od 117,4 milijuna kuna.

Sljedeće godine prihod će biti za 100 milijuna kuna veći uz neto dobit od 47,9 milijuna kuna. Već 2014. neto prihod će pasti na 2,5 milijardi kuna pa će konačni rezultat poslovanja biti gubitak od šest milijuna kuna.
http://www.business.hr/vijesti/erste-dionicu-petrokemije-drzati

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Anonimno, 05.11.2012. u 13:52
LEBOWSKI

Anonimno, 05.11.2012. u 13:52
Šta ja znam, možda bi bilo dobro da postave svoga za predsjednika NO-a, da predloži i određene druge članove NO-a, da predloži promjenu revizora, a usput i da njihova banka napravi procjenu vrijednosti PTKM bez privatizacijskog efekta? To bi bilo dobro, jel tako.

Vama treba profesionalac koji će ovu tvornicu dovesti u red.
Kada bi mirovinski fondovi ušli u PTKM, tada je Vladi jasno da se radi o strateškoj industriji.
Ne bi trebali biti o gnojivu ovisni o Srbiji (čitaj Rusiji).

Normalno profesionalci nisu jeftini, ali se itekako isplate.

Kako baš ne vidim previše ljudi u Hrvatskoj koji imaju iskustva, odnosno prate najnovije tehnologije i organizaciju rada po novim metodama, a da rade u proizvodnji, pa znaju s čime se sve SPOSOBAN rukovoditelj mora hvatati u koštac….

Preporučam sljedeće: Osigurajte novce, otiđite u Yaru i otmite im Direktora proizvodnje.
Ponudite mu sve čak i avion ako treba.

Normalno mora se dokazati rezultatima.

Nažalost u početku će možda smanjiti radnu snagu.

Makar da sam ja Direktor, koliko sam shvatio skladišta su puna, ako je dovoljno gotovog proizvoda do trećeg mjeseca, ljude bi poslao doma na minimalac.
Tako bi se možda mogli izbjeći otkazi.
Nakon veeeeelikog pospremanja, povećanja energetske učinkovitostu, očekujem da će plaće rasti, a možda se i poveća broj zaposlenih.

Samo nemojte filozofirati već morate djelovati, nemate baš puno vremena ako Srbi prorade.

LP

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]


Samo nemojte filozofirati već morate djelovati, nemate baš puno vremena ako Srbi prorade.

LP

Osim što barate najsvježijim i najboljim informacijama, drago mi je što ne filozofirate.[emo_vrtimise]


dolazi nova tehnologija
stajska gnojiva i ostala djubrad idu u ropotarnicu povijesti napokon

Objasni.

New Report

Close