PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@T1000 – To da Južni tok neće prolaziti kroz Hrvatsku znat će se tek nakon što se izgradi.

T1000
Cijena dionice i ostalo

Za vašu informaciju ponovit ću svoje mišljenje a ono glasi da na strani prodaje nemamo ozbiljnijeg prodavača a na strani kupnje do sada su se uvijek na ovim ili nišim razinama postavljali igrači iz top 10.
Mislim da Vam ovo o kretanju cijene u zadnjih 5 godina dovoljno govori.

Inače osobno neću niti prodavati niti kupovati ptkm-r-a bez obzira na kretanje cijene od +50% gore ili dolje.

Iznosim svoje mišljenje koje je možda drugačije jer ipak ono neće niti može utjecati na cijenu dionice, generalno mi smo svi na burzi i zarađujemo kruh iz fotelje a radnici u Petrokemiji rade kao u rudniku i hrane svoje obitelji.
Bilo bi mi jako žao da se sve ovo sa lošim rezultatima prelomi preko njih jer su oni i najzaslužniji što su spasili tvornicu 98 jer danas mislim da je danas sigurno ne bi bilo.

Privatizacija i poslovanje firme
Svi oni koji misle da će strani partner ako uloži novac sačuvati radna mjesta nek pogleda što se dogodilo sa Bankma,Inom, Plivom i sl, a vidjet ćemo što će biti sa Croatia osiguranjem.
Ukoliko Vlada želi pridonijeti stanju u poljoprivredi i stanju u samoj tvornici bilo bi dobro da smanji pdv na umjetna gnojiva i tako pomogne svima.
Međutim oni to nisu u stanju ili ne žele preuziti rizik zbog EU-
I za kraj Petrokemija je tehnološki jedna od najefikasnijih tvornica u istočnoj Europi kad gledamo konverziju plina u umjetna gnojiva a to je jasna potvrda da je novac u zadnih 20 godina dobro uložen,razlog negativnog rezultata treba tražiti i lošoj poziciji za izvoz u daleke zemlje, lošoj infrastrukturi za izvoz, nažalost možda ješ uvjek prevelikom broju radnika i lošijoj organizaciji.
Također ako Vlada investira dovoljno novca u izgradnju pruge značajno će popraviti šanse za bolji plasman robe u inozemstvo.

Također ako Petrokemija bude gomilala gubitke treba naglasiti da smo onda svakim danom bliže i biliže privatizaciji po svaku cijenu a sve dalje za privatizaciju po fer cijeni.
U ovakoj privatizaciji svi će uključujući i radnike i Državu i dioničare prići znatno lošije od situacije u kojoj je Petrokemija pozitivna.
Moje mišljenje da ova Vlada nije u mogućnosti popraviti greške prijašnjih vlada u kratkom roku, a također mislim da je gosp. Čačić sa ishitrenom izjavom o sjajnoj privatizacijskoj priči samo otežao rad Uprave.
Važno je naglasiti da je nakon emisije otvorene gdje su slušatelji izrazili svoje mišljenje sa velikim postotkom protiv privatizacije Petrokemije političari expresno ublažili retoriku –

-Ovo je moje mišljenje i nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica ptkm-r-a

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Već gotovo dvije godine u funkciji je intekonektor između Mađarske i Hrvatske kapaciteta 6 milijardi prostornih metara. U Hrvatskoj se trenutačno godišnje troši tek oko 3,4 milijarde prostornih metara, od čega se oko 2,2 milijarde zadovoljava iz domaćih nalazišta. Tužan je to epilog projekta koji je Hrvatskoj mogao donijeti golemu financijsku i geopolitičku korist – samo da nije uništen katastrofalnim odlukama domaćih političara.
http://www.vecernji.hr/vijesti/poraz-hrvatske-politike-juzni-tok-zaobilazi-hrvatsku-clanak-470945

apsolutno nema potrebe za ovu južnim tokom jer je sve rečeno o kapacitetu interkonektora….sigurno je da bi bilo bolje da južni tok ide kroz naš teritorij da nešto država zaradi, ali i da postoji veći interes Rusa za kupnju PTKM….no oni ju mogu i ovako kupiti, kada je već sve spojeno….nemojmo brkati kruške i jabuke i odmah izbacivati Ruse…

Stvar je samo da li će Vlada RH donijeti Odluku o privatizaciji ili ne. Pošto je firma povećala gubitak (a Yara smanjila dobit) jasno je da nešto nije u redu i sada ako Čačić oće, ima savršeni tajming da se ide u privatizaciju, jer je jasno da ima višak ljudi u firmi i da stvaraju gubitke, ali i da im je cijena plina nametnuta i previsoka u odnosu na konkurenciju…. (što doduše nije skroz krivica Uprave jer nisu imali mogućnost odmah kupovati na slobodnom tržištu)….

to što je potpisan ugovor mislim s Eonom na dva mjeseca je kap u moru obzirom da se PTKM obezala kupiti određenu količinu prema Prirodnim plinom….(barem ja to tako shvaćam)….
Firma je zrela za privatizaciju. Na potezu je Vlada RH.

Plinacro još uvijek nije dobio obavijest iz Gazproma

“S obzirom da do ovog trenutka Plinacro d.o.o. nije dobio nikakvu službenu obavijest svoga ruskog partnera Gazproma o donošenju konačne odluke o finalnoj varijanti trase Južnog toka, nismo u mogućnosti komentirati izjave potpredsjednika Gazproma Aleksandra Medvedeva izrečene u povodu potpisivanja konačnog ugovora o gradnji plinovoda s Mađarskom”, zaključuje u priopćenju Neda Erdeljac iz Ureda za odnose s javnošću Plinacroa d.o.o..

Plinacro još uvijek nije dobio obavijest iz Gazproma

možda ju dobije nakon vikenda…

Nemam ništa protiv domaćih ulagača, još bolje.

Ali mirovinski fondovi moraju biti aktivni vlasnici, tj postaviti ljude koji će znati kako i što.

Inače——uzalud trud svirači.

LP

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

Fer cijena u privatizaciji je???
Možda je to već ova sadaśnja cijena? Ako se bude otezalo sa privatizacijom tvrtka će nastaviti gomilati gubitke, pojest će zalihe, tako da će biti sve jeftinija u privatizaciji.
Tromost i nezainteresiranost države u donošenju važnih odluka uništila je već i veće državne tvrtke. Tko je odgovarao za to? Nitko, krivica se uvijek prebacivala na one koji su vladali prije njih, a i sami ništa bolje ne upravljaju državnom imovinom.


Nemam ništa protiv domaćih ulagača, još bolje.

Ali mirovinski fondovi moraju biti aktivni vlasnici, tj postaviti ljude koji će znati kako i što.

Inače——uzalud trud svirači.

LP

Šta ja znam, možda bi bilo dobro da postave svoga za predsjednika NO-a, da predloži i određene druge članove NO-a, da predloži promjenu revizora, a usput i da njihova banka napravi procjenu vrijednosti PTKM bez privatizacijskog efekta? To bi bilo dobro, jel tako.



Nemam ništa protiv domaćih ulagača, još bolje.

Ali mirovinski fondovi moraju biti aktivni vlasnici, tj postaviti ljude koji će znati kako i što.

Inače——uzalud trud svirači.

LP

Šta ja znam, možda bi bilo dobro da postave svoga za predsjednika NO-a, da predloži i određene druge članove NO-a, da predloži promjenu revizora, a usput i da njihova banka napravi procjenu vrijednosti PTKM bez privatizacijskog efekta? To bi bilo dobro, jel tako.
[/quote]

HNS je postavio svoje ljude u Nadzorni odbor. Nadamo se da znaju šta rade…
http://www.portal53.hr/vijesti/sisacko-moslavacka-zupanija/98-smz/2514-hns-preuzima-kontrolu-nad-petrokemijom.html

@bolder, HNS je postavio svoje, i SDP je postavio svoje jer tako to ide u Hrvatskoj. Ali, SDP je postavio Majstrovića, koji je svoju karijeru počeo u Petrokemiji, i koji predstavlja uspješan primjer outsourcinga. U PTKM imamo najmanje dvije, ako ne i tri divizije radnika koji bi se mogli/trebali sutra izdvojiti na Majstrovićev turbomehanika način, da zadrže poslove u PTKM preko ugovora, a da dodatni angažman potraže na širem tržištu.

Što se pak HNS-a tiče, tu je Sonja Ivoš, koja je tajnica kabineta potpredsjednika Vlade, dakle osoba koja je po defaultu od Čačićeva povjerenja.

kolega Bolder,

Hrvatska trenutno ima kapacitet od 60-65% svoga plina koji može plasirati svom narodu po cijeni kojoj jedna nezavisna država ima legitimno pravo.
Zašto naš narod mora plaćati ” tržišnu” cijenu našeg plina a na tome ekstra zarađivati i bogatiti se netko drugi o tome sigurno možemo otvoriti javnu raspravu
gosp. Čačić trubi da će pokrenuti investicije u el. energiju je će navodno ta el. energija biti jeftinija pa ćemo tako kasnije privući investitore.
A što je sa plinom? Gosp. Čaćiću naš plin je prirodno dobro i nasljeđe naših predaka baš kao i voda ili zrak koji koristimo.
Zašto Petrokemije plaća domaći plin najskuplje u Europi? (tako barem često iz Petrokemije govore)

Mislim da je krajnje vrijeme da se okrenemo sami sebi i da energetsku strategiju vratimo na početak.
Što se tiče Rusa i plinovoda Južni tok to je “tragedija hrvatske diplomacije” jer da je drugačije nebi naš Predsjednik Josipović onako tužno davao izjave
jer sve je jasno ko dan odnosno Rusi se okreću Srbiji i tamo traže strateške partnere a da nas zaobilaze i to je to.
Što se tiče Petrokemije ova loša vijest za plinovod može biti dobra ako se sva pamet ove države udruži i kaže jednom zauvjek “nacionalni interesi su ispred privatnih interesa” i okrenemo se sami sebi jer sad kad su nas Rusi otkantali jedino nam to preostaje.
Zapravo samo treba jasno, pošteno i glasno reći čiji je plin iz Jadrana i kome on pripada?

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

bojim se gorane da se to nikad kod nas nece deseti jer ce pojedinac uvijek prvo gledati sebe a tek onda interese drustva u cijelini zbog mentaliteta i jala koji je tipican za nas narod ja vam kao bivsi dionicar zelim puno srece

Zašto ugovor za plin na 2 godine? Ne bih se iznenadio da je to rok koji im je potreban da je unište do kraja pa da se javi spasitelj za 1 kunu. Ali da bi pljačka bila potpuna vjerovatno će uključiti fondove da zagrabe još jednom jače u “naše”, a tek nakon toga spasitelj. Nadam se da griješim

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

New Report

Close