PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


uz ovakve cijene gnoja tijekom godine ovakvi gubitak i poslovanje u buducnosti dolazi u pitanje sta da je cijena gnoja bila kao prosle godine onda kad je u 12mj Ptkm potpisala ugovor sa Inom a imali su izbor za mene je tad nakon 4godine bio game over sto se Ptkm tice [emo_beztona]

Istina kolega,sjećam se kad ste izašli iz dionice,naveli ste baš ovaj razlog,sjećam se zato jer je i meni to bio signal za prodaju.
Inače to je bila greška,iako je prodaja bila opravdana,nakon toga je dionica rasla zbog špekulacija oko privatizacije.
Tako da taj silno reklamirani game changer nismo nikad dočekali.
Vjerojatno nikiad ni nećemo,barem ne sa trenutnim vlasnikom.

"Only dead fish swim with the stream"

ja sam uvijek pisao ono sto sam mislio i da ja sam tada izasao prerano zaradio sam cirka 20 000kn a mogao sam 160 000ali to mi nije bilo bitno kad sam prodavao jer tada sam se nakon potpisa sa Inom htio rijesiti dionice


da li netko zna dokle se došlo s tužbama?
obzirom da su neki i na 350+ govorili kako je ovo odlično ulaganje.
poslije se hvatalo za slamku špekulacije o prodaji, ali zna se što je ulaganje što špekulacija.
spreman sam sudjelovati u troškovima i dati punomoć da se više takve stvari ne ponavljaju.
138mil kuna minusa nije mala stvar!gdje su sad oni silni gurači na bidu, oglasi, postovi i javna istupanja………….

mora se znati koliki je P/E prihvatljiv, a što je sa NPM i koliki je ROE!
dobro da nam mirovinci nisu spalili mirovine u ovo cash burneru……….

ima li neki pravnik ovdje, naime imam neke nedoumice u vezi PTKM, pa bih molio da mi se javi.
hvala

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!

Kako stvari stoje, još dva ovako loša kvartala i petrokemija će se toliko približiti stečaju da više nikome neće na pamet padati privatizacija.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Da, da. u pravu si. Petrokemija čeka već dugo da dođe zimzi i spasi ju….[emo_zloban] Šta će joj Čačić [emo_namigusa]

marcello

@T1000, mislite li da se blogggerovi interesi razlikuju od onih većinskih vlasnika PTKM, države i mirovinskih fondova? Ako se razlikuju, po čemu mislite da se razlikuju?



@T1000
, mislite li da se blogggerovi interesi razlikuju od onih većinskih vlasnika PTKM, države i mirovinskih fondova? Ako se razlikuju, po čemu mislite da se razlikuju?

Državu vodi premijer i ministar. Ministar dolazi od rijeci služiti. Dakle država ne gonja samo za profitom ona je tu da služi narodu.Državi je bitno da tamo rade ljudi, primaju plaće, idu im doprinosi, država ubire poreze. Špekulantima je bitno jedino da skupo prodaju svoje dionice.

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

@T1000, možemo se složiti da je državi bitno da tamo rade ljudi, primaju plaće, uplaćuju doprinose i daju državi poreze. Možemo biti i cinični pa reći (kako ipak živimo u Hrvatskoj) da je od toga čak i važnije da stranački članovi NO-a, pogotovo HNS-ovci, i dalje na račun stranke uplaćuju 25% naknade mjesečno.
Kako god, bitno je da PTKM opstane.

Samo, problem je u tome što uz ovakve rezultate neće dugo opstati.

A kako ulazimo u EU, problem je što Hrvatska neće smjeti više financirati gubitaše. Upravo zato ćemo ili riješiti brodogradilišta ili platiti ogromne penale.

No, da se vratimo na konkretnu temu – ako radite u PTKM, onda ste jamačno čuli priče o stvaranju paralelne uprave. Bez obzira kakva ona bila, dakle ta paralelna uprava, ako je ikada postojala šansa da preuzme upravljanje, onda je to sada.

Zato ponavljam – zašto mislite da su interesi bloggera različiti od interesa države i mirovinskih fondova?

Evo, recimo, kad smo već kod percepcije, vidite kako je super stvar ovaj ulazak Turaka u Dioki. Naime, u Diokiju je radilo tisuću i nešto ljudi, prihodi su bili par milijardi kuna, a vlasnici su bili Hrvati.

Danas-sutra u Diokiju će u najboljem slučaju raditi 300 ljudi, prihodi će biti sto milijuna eura godišnje, vlasnici su iz Turske, a opet, dočekani su kao heroji i spasitelji.

Možda je to interes radnika Petrokemije?

Da sutra dođu Rusi i otvore tamo skladište, pa vrate na posao stotinu ljudi, od današnjih dvije i nešto tisuća? Možda je kutinskom gradonačelniku u interesu da prihodi budu sto milja eura godišnje, umjesto par milijardi. Tko zna…

Da li bi Dioki oupće postojao da nije bilo Turaka? Da li je bolje imati zaposleno 300 Hrvata u Diokiju ili nijednog (što bi bio slučaj da nije bilo ulagača). Da li država ima kakve koristi od dobiti koju će gotovo sigurno ostvariti turski vlasnici? Previše filozofirate, tko god stvara dodatnu vrijednost, plaća radnicima plaće i doprinose i stvara dobit je dobrodošao u ovu zemlju… Od te dobiti će ih vrlo brzo zaposliti još 300 da još poveća svoj profit.. Od čega bi ti zapošljavao ljude? Od nekoliko stotina milijuna gubitaka godišnje? I nemojte bit naivni i reći “pa zašto to ne mogu naši domaći ljudi…pa zašto nisu?” Jer je bilo prilike, tko je kriv? Na čijim računima su milijuni eura?

T1000

ako dobro razumijem ti braniš i podržavaš upravu koja je natukla 91 milion gubitka u kvartalu? Svaki dan milion kuna?
Manje više gubici su nastali zbog visoke cijene plina koju je ta Uprava ugovorila
i zbog neosiguranja od promjene valutnog tečaja što je primaran zadatak Uprave.

I to sve u tvornici veličine i značaja Petrokemije.
I ti to braniš?




@T1000
, mislite li da se blogggerovi interesi razlikuju od onih većinskih vlasnika PTKM, države i mirovinskih fondova? Ako se razlikuju, po čemu mislite da se razlikuju?

Državu vodi premijer i ministar. Ministar dolazi od rijeci služiti. Dakle država ne gonja samo za profitom ona je tu da služi narodu.Državi je bitno da tamo rade ljudi, primaju plaće, idu im doprinosi, država ubire poreze. Špekulantima je bitno jedino da skupo prodaju svoje dionice.

[/quote]

svim normalnim ljudima je u interesu da ljudi rade i dobijaju kruh za svoju djecu.
petrokemija je daleko od diokija, izgubili su 100milja, ali su i zaradili 100milja, dakle tu su negdje oko nule………….a država dobija doprinose, PDV, radnici plaću, a špekulanti imaju dionicu i burzu pa se mogu igrati tsamo, dakle svi su sretni…..

a to što neki zele vise nego im pripada nije naš problem!!

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!

New Report

Close