PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da li netko zna dokle se došlo s tužbama?
obzirom da su neki i na 350+ govorili kako je ovo odlično ulaganje.
poslije se hvatalo za slamku špekulacije o prodaji, ali zna se što je ulaganje što špekulacija.
spreman sam sudjelovati u troškovima i dati punomoć da se više takve stvari ne ponavljaju.
138mil kuna minusa nije mala stvar!gdje su sad oni silni gurači na bidu, oglasi, postovi i javna istupanja………….

mora se znati koliki je P/E prihvatljiv, a što je sa NPM i koliki je ROE!
dobro da nam mirovinci nisu spalili mirovine u ovo cash burneru……….

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!

Fail 1 PTKM 0

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

nevjerojatno da dionica PTKM raste nakon enormnog gubitka firme od -138 milijuna kuna….ova ZSE je totalni šrot gdje se manipulira sve u 16

otklanjam svaku odgovornost za mišljenje izraženo kroz forumske postove


nevjerojatno da dionica PTKM raste nakon enormnog gubitka firme od -138 milijuna kuna….ova ZSE je totalni šrot gdje se manipulira sve u 16

… ma to mali manipuliraju ,(kupuju), sa velikima da ne prodaju svoje dionice.I eto nitko ne prodaje dionice !!!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !



Nema se vise sto cekati.

Sto ste mislili kolega?
Ne cekati unutra i prodati ili sto?
Petrica je moja stara ljubav ali realnost je druga..to je jos uvijek mastodont i kronicni gubitas.Nevjerojatno je koliko je rasla( s 130kn na 370..)na spekulaciji.
zar ste mislili da je to opravdano.Zelim vam svaku srecu u njoj ali da bi mogla zdravo i dugotrajno rasti mora se vratiti na polazne polozaje..
I nemojte misliti da se nasladjujem jer imam svojih problema u IGH gdje su ju zatukli na ATL( najniza ikada) a poslovao JE POZITIVNO SVO VRIJEME.
Mogu zamisliti sto bi bilo s IGH da ima 90 milja gubitka.
lp
[/quote]

Mislio sam na promjenu. Jer ovako ocito ne ide. Privatizacija, strateski partner, povoljnija opskrba plinom. I nije ovdje stvar zarade manjinskih dionicara. I OMF su ovdje unutra. Ali veca stvar i od njih je to sto nam jos jedna tvornica ide u krivom smjeru. I sto bi za par godina, ako se ovako nastavi, ova prica mogla lose zavrsiti. Lose po manjinske i vecinskog dionicara, po OMFove, po radnike, po drzavni proracun… a zasto?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


nevjerojatno da dionica PTKM raste nakon enormnog gubitka firme od -138 milijuna kuna….ova ZSE je totalni šrot gdje se manipulira sve u 16

Ocito je ovako izvjesce bilo ukljuceno u cijenu. Mozda je za neke cak i bolje od ocekivanog s obzirom da je PTKM-R-A trenutno u plusu. [emo_smijesak]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


da li netko zna dokle se došlo s tužbama?
obzirom da su neki i na 350+ govorili kako je ovo odlično ulaganje.
poslije se hvatalo za slamku špekulacije o prodaji, ali zna se što je ulaganje što špekulacija.
spreman sam sudjelovati u troškovima i dati punomoć da se više takve stvari ne ponavljaju.
138mil kuna minusa nije mala stvar!gdje su sad oni silni gurači na bidu, oglasi, postovi i javna istupanja………….

mora se znati koliki je P/E prihvatljiv, a što je sa NPM i koliki je ROE!
dobro da nam mirovinci nisu spalili mirovine u ovo cash burneru……….

Pa nisu mirovinci ovce da se njima moze manipulirati i “naređivati” im sto da kupuju. Oni ulažu u znanje a ne bave se time ko kave cipele nosi

@Reisman
Khmm, nexe, ingra, magma… nastavi niz.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

ovo je zrelo za privatizaciju…odavno je bilo, a i danas je….

pitanje je samo koliko ce cjena past prije privatizacije…

Sto se privatizacije tice puno sam razmisljao o tome prije nego sam prodao dionice.. Na kraju sam zakljucio da ce PTKM vjerojatno u privatizaciju ili dokap uz pomoc strateskog partnera, ali ipak sam prodao dionice .. Stvar je u tome da je PTKM trenutno palionica novca, strani partner ne treba nju nego ona treba stranog partnera kao sto i Vlada pod hitno treba investicije..Mislim da ukoliko dode do promjena u vlasnickog strukturi PTKM u tom slucaju ce se Vlada potruditi da se to provede tako da se to izvede na način kako partner nebi morao davati ponudu za preuzimanje kojoj se svi nadaju..

Recimo pogledajte ZPDD i pogotvo odredbu kada netko predje kontrolni prag u suradnji s drzavom..U tom slucaju nema obaveze preuzimanja..Upravo se Agrokor nama na BELJu pokusava izvuci na foru da su oni suradivali s drzavom i vjerojatno ce im to proci iako nisu medu sobom imali nikakv ugovor (oni imaju argument navodnog presutnog dogovora!!) i iako u to vrijeme ZPDD nije poznavao tu odredbu , a svejedno ce im vjerojatno poci za rukom na to se izvuci..Bojim se da ce se tako nesto dogoditi na PTKM, IMHO to bi i bio best-deal za PTKM jer vlasnik bi lovu koji bi inace morao platiti da ispalti malim dionicarima mogao uloziti u samu tvornicu

Ovo je samo moje misljenje.Nemam dionica PTKM imam BLJE i nije nagovor na kupnju/prodaju dionica.

...


ovo je zrelo za privatizaciju…odavno je bilo, a i danas je….

bila je pred 5 godina, a bit će i za 5 godina

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

New Report

Close