PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dionica ptkm preko 1 BV, a radi s minusom[emo_zacudjen][emo_zloban]
Kakvo izvješće ocekujete?

Očekujem izvješće koje će ubrzati prodaju/privatizaciju Petrokemije……[emo_zloban][emo_naivan]

marcello

Iz poslovnog izvješća Prirodnog plina vidljivo je koliki je račun ispostavljen PTKM 2011. godine. Usporedbe radi, valja reći da je istovremeno cijena za kućanstvo bila ograničena na 1,70, a za gospodarstvo od kraja rujna na 2,13 kn po kubiku. S obzirom da je PTKM lani isporučeno oko 650 milijuna kubika (646 čini mi se da je točna brojka), vidljivo je i koliko je cijena plina bila viša u odnosu na ostale, iako su PTKM i HEP najveći potrošači. S tim da valja istaknuti kako je cijena plina u ovoj godini za PTKM rasla i to u da-se-smrzneš postotku.

Kada pogledamo izvještaj dsz i vidimo koliki je rezultat izvoza i uvoza za kolovoz i rujan i sve to uključimo u analizu cijene gnojiva na svjetskom tržištu + kretanje cijene plina na istom, pogledamo cijenu nafte i zaključimo slijedeće;

– vrijednost zaliha je možda na razinama od kraja 2008 godine
– vrijednost kratkotrajne imovine je možda na rekorodnim razinama ikad
– kumuliativni gubitak je možda preko 60 milijuna kn

ALi ono što me raduje jest kretanje cijene dionice jer jednostavno ovaj otpor od 220kn možda nikada neće probiti.

Po mom mišljenju burza će možda opet pokazati svu nelogičnost i iracionalnost ukoliko investitor svoj portfelj gradi samo na temelju parametara P/E ili P/S a možda i P/B.
A sa druge strane možda će pokazati važnost strukture ulagača jer ako nemamo nikoga na prodaji možda je dionica osuđena samo na rast.

U svakom slučaju ovo predstavlja moje mišljenje te nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica ptkm-r-a za koje imam interes da rastu i dostignu razine koje priželjkuju mnogi sudionici ovog foruma.
Također moje predpostavke u vezi izvješća se temelje na mojim subjektivnim procjenama utemeljenim na podacima dsz-a i kretanje cijene umjetnih gnojiva u svijetu.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Koja trgovina, cijela jedna dionica, valjda nekom treba za kruh i mlijeko.
Samo to se ne dešava prvi put, netko često pokušava (mami druge) rušiti cijenu s jednom dionicom………..

ovdje i dalje kite. A Markušić fino upozorio na 270 već da treba biti oprezan, iako su neki i na 350 drukali kako je super.

Jel se netko možda sprema tužiti što su ga nadrukali na kupnju po 350-380 u onoj agresivnoj vikend kampanji kada su se najavljivali milioni, kamioni, avioni?

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

“T1000” reci ti nama šta kaže markušić kakvo če biti izvješće za 3q.
pozdrav

Izaslo i gubitak

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Mislim da če bit oko 136M minusaX([emo_bijesan]

Eto očekivani gubitak, samo što je veći od mojeg očekivanja, mali broj racionalnih investitora zalaže se za privatizaciju PTKM i pod hitno mora se ići jer inače će završiti kao Dioki inače vidjeli smo kako mediji i neznalica zalažu se za propast petrokemije i da ju netko kupi po kunu taj epilog smo vidjeli previše puta, ako poduzeće ne jačaš onda ga prepuštaš uništenju , Yara i dalje ostvaruje ogromnu dobit dok Petrokemija jede kapital dioničara……..
http://cws.huginonline.com/Y/134793/PR/201210/1650552_5.html

Gdje su sada sindikati zašto se sada ne organizira bunt protiv negativnog rezultata u petrokemiji.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Izaslo i gubitak

koliki je?

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Ne znam dali da se radujem ili tugujem.
Ako se ubrzo ne pokrene privatizacija i ovdje ćemo plaćati da netko preuzme ovog uspavanog diva.

New Report

Close