PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Imamo manjih neugodnosti na bidu [rolleyes]
Prva jača kupnja na 167 kn.

Pa kaj ovo ne vrijedi 500 Onaj tamo neki je drukao da vrijedi. Al tamo ionako samo lynx vjeruje u te priče

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

polako ali sigurno nam ide petrica na normalne razine 160-170 kn

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

igra se igra pec, pec…, a na kraju će biti najbrži prst i poravnanje barem na jučerašnju cijenu !!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Igra se igra, Cacicu, javi se.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

amonijak je čvrst:
M East over $700pt fob, highest since 2008
Following on from the recent $30pt increase in FSU ammonia prices, Middle East product has sold this
week above $700pt fob, the highest level achieved since October 2008.
http://www.fertilizerworks.com/fertreport/pdf/2012/Profercy.pdf

Pa sunce vam milo gubitaško, šta niste prije godinu dana predvođeni onim tamo nekim pisali da vrijedi 600. Nitko nikakvu privatizaciju nije spominjao niti ste drukali u tom smjeru, već samo o super poslovanju tokovi plina ovi oni, rusi, rusini gruzini????
A sad kad ste vidjeli da je to pušing rodjo sad su vam svi krivi pa cekate nekakvu privatizaciju.
E pa ne moš to tako. Država je gradila ptkm , izgrađena je od naših para, a sada bi nekakvi špekulanti sa par posto upravljali i krojili sudbinu ovog giganta.

Oće oće ,. al ne denes

A s druge strane ufffff kako kite po bidu
[bye]

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti


gledajte, kolega Governer, novo vrijeme-novi pogledi, znate?
činjenica jest da je kolega pisao da je ovo odlična perspektivna firma a sad trubi da je jedini spas od bankrota privatizacija, ali moguće da opet promijeni pogled.

Dosta nas, koji smo u PTKM već dugo vremena, smatralo je da će se tržište plinom deregulirati, a ono je još uvijek deregulirano samo na papiru. Sanaderova vlada prihvatila je MOL-ov prijedlog da se plin koji se crpi iz hrvatskih izvora naplaćuje po tržišnoj cijeni. Međutim, ni Sanaderova ni Kosoričina vlada nisu imale hrabrosti SVIMA uvesti tržišnu cijenu plina. Štoviše, Kosoričina vlada je tu cijenu ograničila gospodarstvu, a građanstvu je nije povisila. Cijenu jeftinog plina dijelu gospodarstva i kućanstvima plaćaju HEP i PTKM.
Usto, tek je nedavno vlada omogućila nabavku plina od više dobavljača na jednoj pristupnoj točci, što je od iznimnog značaja za PTKM, ali i ta odluka donesena je prekasno.

Dakle, svi mi koji smo se kladili na deregulaciju tržišta plinom za sada još uvijek pušimo, i pušit ćemo vjerojatno do ulaska Hrvatske u EU, odnosno do proljeća iduće godine, jer sumnjam da će vlada imati muda povećati ponovno povećati cijenu plina za kućanstva i dio gospodarstva već ove jeseni.

nastavak slijedi…

Dovoljno će biti da u javnosti preko Milanovićevih ili Čačićevih usana prijeđe riječ `Petrokemija` i to će biti okidač za niski start.
Deveti je mjesec, mislim da nebi trebali predugo čekati.
Naveo sam već da nisam siguran da će svaki oblik privatizacije ići u prilog maloim dioničarima,
ali za špekulativni BOOM biti će dovoljna i jedna riječ.

Ali nimada

pa vi ste stvarno očajni, s tom privatizacijom. Pa vi ste se tu svi hvatali nekakvih fundamenata, plina, gasa,prdeža i šta ti ja znam. Pa jednostavno je, ako vam se ne sviđaju tvrtka, uvijek možete prodati svoje dionice, isto tako i onaj koji misli da je jako pameta, ako mu nije zgodno, uvijek može prodati svoje dionice, ali NE MOŽE određivati što će država raditi sa svojim dionicama.
Ako smatraju stručnjaci da treba svježi kapital, onda nek se napravi dokap, tko zna možda bi onda i mirovinci bili zainteresirani.
A razno razni drukeri NE MOGU I NE SMIJU odlučivati o sudbini ovog giganta koju su naši DJEDOVI HRVATI gradili.

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti


Pa jednostavno je, ako vam se ne sviđaju tvrtka, uvijek možete prodati svoje dionice, isto tako i onaj koji misli da je jako pameta, ako mu nije zgodno, uvijek može prodati svoje dionice, ali NE MOŽE određivati što će država raditi sa svojim dionicama.

A jel smije država odlučivati što će sa svojim dionicama? Smije li ih država prodati ili prethodno mora obići kutinska groblja i staračke domove da pita djedove slažu li se s tim?



Pa jednostavno je, ako vam se ne sviđaju tvrtka, uvijek možete prodati svoje dionice, isto tako i onaj koji misli da je jako pameta, ako mu nije zgodno, uvijek može prodati svoje dionice, ali NE MOŽE određivati što će država raditi sa svojim dionicama.

A jel smije država odlučivati što će sa svojim dionicama? Smije li ih država prodati ili prethodno mora obići kutinska groblja i staračke domove da pita djedove slažu li se s tim?
[/quote]

Država može raditi kada bude imala odgovrnu vladu kao norveška. Ovako, ako misle da su nesposobni da upravljaju tvrtkama, onda su nesposobni i za upravljanje državom, pa nek daju ostavku

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

New Report

Close