PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Samo se nadam da ima Yara više šanse za uspih ka ti kod Angeline [pray] [lol]

Bodler shvati "NITKO"nije zainteresiran za PTKM,nema ni jedan pisani dokument koji bi me uvjerio u suprotno…!
Stara tehnologija ,skupa proizvodnja ,veliki porezi,pdv i ostali nameti ,kriminal,samo su neki u nizu argumenata zbog čega nas strani kapital zaobilazi…
Proizvodnja seli na istok ,kapitalu je samo bitan -što veći profit…ja 100% ne vjerujem u ovu vladu da može nešto pokrenut na bolje…(nažalost) [bye]

POKRET OTPORA

ima jedan koji je "kibicuje" po 1 kn,za njegove potrebe i monopol u RH dovoljno je dobra


Bodler shvati "NITKO"nije zainteresiran za PTKM,nema ni jedan pisani dokument koji bi me uvjerio u suprotno…!
Stara tehnologija ,skupa proizvodnja ,veliki porezi,pdv i ostali nameti ,kriminal,samo su neki u nizu argumenata zbog čega nas strani kapital zaobilazi…
Proizvodnja seli na istok ,kapitalu je samo bitan -što veći profit…ja 100% ne vjerujem u ovu vladu da može nešto pokrenut na bolje…(nažalost) [bye]

… opet sam sebe demantiraš. Kažeš proizvodnja seli na istok. Pa jesmo li mi zapad? Da smo zapad onda nebi bili "slučajna država".Netko tko troši plina kao PTKM i može potrošnju proširenjem kapaciteta proširiti za još toliko i robu lagano prodati i naplatiti, zanimljiv je i istoku i zapadu, crvenima i crnima. Samo je pitanje jesmo li u stanju to transparentno i u interesu svih građana staviti u funkciju. A za Čačića je jedno sigurno. Sigurno nije naivac da bi bez razloga blebnuo ono što je blebnuo. A zašto je blebnuo, ostaje da vidimo, nadam se uskoro. Ako to ne bude prodavao Čačić, sigurno će oni dobri momci iz MMF-a. Zato bolje po fer cijeni, a ne prodati za džabe… ma što sindikalisti mislili o tome!!!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


ima jedan koji je "kibicuje" po 1 kn,za njegove potrebe i monopol u RH dovoljno je dobra

U pravu si,u naše društvo infiltrirao se strani kapital sumnjiva porijekla ,pojedinci u upravama plaćeni su da unazade firmu da bi je dotični mogli kupit po1 kunu…
Mi smo drustvo u kojem je leglo kriminala -zakonom zaštičeno!

Upravo zbog toga nas "zdravi "strani kapital zaobilazi na kilometre…

Priče ala ,,,baba Mara (s placa) zainteresirana za Petrokemiju spadaju u komediju ,međutim
očito kod nas ne nedostaje naivaca …

[bye]

POKRET OTPORA


Bodler shvati "NITKO"nije zainteresiran za PTKM,nema ni jedan pisani dokument koji bi me uvjerio u suprotno…!
Stara tehnologija ,skupa proizvodnja ,veliki porezi,pdv i ostali nameti ,kriminal,samo su neki u nizu argumenata zbog čega nas strani kapital zaobilazi…
Proizvodnja seli na istok ,kapitalu je samo bitan -što veći profit…ja 100% ne vjerujem u ovu vladu da može nešto pokrenut na bolje…(nažalost) [bye]

tehnologija nije stara (osim potreba za povećanje ekoloških standarda), mnogo je efikasnije od mnogih ruskih gnojara, PDV ne neutralna stavka kod izvoza, kriminala više nema (barem se nadam, koliko znam Mesarića više nema)…
YARA ili bilo druga firma sigurno neće prije početka kupovine dionica na tržištu napraviti jedan pisani dokument u kojem iskazuje namjeru kupovanja PTKM kako bi jedan Alfon prije toga nešto malo ušićario….
a to što ti trebaš jedan pisani dokument, to je tvoj problem. zaista….good luck, nadam se da se pozicionirao na 40-ak kuna na kupnji….
[lol] [lol]

Stanje 29.08.12 Top Ten:

Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. AUDIO (75666130770)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 1.691.742 50,63 Zast. račun
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND (37688683890) 184.883 5,53 Skrb. račun
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND (99318944138) 160.549 4,81 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND (59318506371) 148.064 4,43 Skrb. račun
5. BAKIĆ NENAD (13987237540) 110.443 3,31 Osnovni račun
6. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. (87939104217)/KAPITALNI FOND D.D. (08269700991) 95.273 2,85 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND (22134623145) 72.462 2,17 Skrb. račun
8. PBZ D.D. (02535697732) 58.138 1,74 Skrb. račun
9. PBZ D.D. (02535697732) 26.179 0,78 Skrb. račun
10. PBZ D.D. (02535697732) 22.338 0,67 Skrb. račun
Ukupno: 76,92

marcello

HEP-ovo polugodišnje izvješće: http://zse.hr/UserDocsImages/financ/HEP-fin2012-1H-NotREV-K-HR.pdf

Kažu da im je došlo do povećanja cijene plina od 44,3% u odnosu na isto razdoblje lani. Ina očito na račun Hepa i PTKM kompenzira nisku cijenu plina ostalim gospodarskim subjektima.

@house: cijena plina za PTKM ne ovisi o cijeni plina kakvu ima HEP ili neki drugi "gospodarski subjekti"…cijena plina je određena ugovorima koje je PTKM potpisala sa Prirodnim plinom (tj. INOM) kao i sa onom drugom stranom kompanijom E.ON RUHRGASOM..

točno je da je cijena plina za industriju među najvišim u Europi za industriju, a među najnižim za kućanstva, dakle, INA kompenzira to niskom cijenom kućanstvima…

daljnjom liberalizacijom tržišta toga neće biti…

@Bolder
Ja ne znam što je to, ali ti kad mene ideš "ispravljati" redovno "omašiš ceo fudbal".

Ovaj podatak koji sam iznio za HEP je itekako relevantan, jer pokazuje da je i HEP-u značajno narasla cijena plina (i vidimo točno koliko %) kao i Petrokemiji (samo što kod nje ne znamo koliko joj je točno rasla cijena plina, Uprava to krije).

HEP i PTKM su, kao, povlašteni kupci plina (jer su uvjeljivo najveći potrošači i k tome anticiklički (naročito PTKM) i oni posebno sklapaju ugovore s PP-om). No, očito je da su oni zadnjih godinu dana plaćali najvišu cijenu plina od svih u državi! Što je totalni nonsens. Jesi li zaboravio da je do nedavno malim gospodarskim kupcima plina (do 100 milijuna m3 godišnje ako se ne varam), odlukom Vlade, cijena bila fiksirana na 2,13kn po m3? A da stanovništvo plaća manju cijenu od gospodarstva to već svi znaju.

E zato sam rekao da su očito HEP i PTKM "platili" za ostale.
Inače bi PP natukao preko milijardu kn gubitka, a ovako to još mogu izdržavati.

ma dobro, u pravu si….samo mozda mi je zvucalo kao da si htio reći da će i PTKM se povećati plin kao i povlaštenim kupcima….

da, to je točno….da putem HEP i PTKM "kompenzira"…ali neće unedogled….barem se nadam….
svaki gubitak PTKM je korak bliže privatizaciji…

Čačić je rekao da mislim do 30.9. javna poduzeća imaju priliku da pokažu rezultate….ako budu loši, vjerojatno će mijenjati uprave, a možda donesu i odluku o privatizaciji….

uglavnom, stanje u državi je kaotično, i potezi se moraju povući, htjeli mi to ili ne……..današnji prikaz u jutarnjem dosta govori
http://img32.imageshack.us/img32/145/hrvatska.gif

Ono što me stvarno zabrinjava jest rast od 22% uvoza raznoraznog umjetnog gnojiva u RH za 2012g .
Ako ova Vlada nešto ne učini u cilju poticanja potrošnje domaćeg gnojiva odnosno smanjenja PDV-a na umjetno gnojivo, seljaci će se i dalje odlučivati sve više i više na strano gnojivo upitne kvalitete ali značajno niže cijene.
U ovakvoj situaciji mene jako zabrinjava pad udjela Petrokermija u domaćem i najprofitabilnijem tržištu.
Generalno, moje mišljenje je da strani konkurentni pomno prate razvoj situacije u Petrokemiji i legalnim sredstvima nakon "izjave o sjajnoj privatizacijskoj priči" otežavaju plasman gnojiva u inostranstvo a diskontirano prodaju baš ovdje u RH.

E šta je tu je mislim da smo bliži privatizaciji po svaku cijenu nego privatizaciji pof Fer cijeni.

Ovo predstavlja moje mišljenje i nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica ptkm-r-a za koje imam interes da im cijena raste.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close