PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na žalost stvari u ovoj državi kreću totalno po zlu. Ono što je sada potpuno jasno u ovoj državi nema apsolutno nikoga tko može nešto pokrenuti i tko razumije kuda ova zemlja mora ići. Od pokretanja investicijskog ciklusa u Kutini više nema niti slova, a jedino što imamo su novi gubici i to u situaciji kad je cijena gnoja značajno bila viša nego u istom periodu prošle godine i nakon što je potpisan ugovor za jeftiniji plin. Što bi tek bilo da je cijena plina ostala viša kao što je bila prošle godine neću niti zamisliti. Većinski vlasnik sve to mirno promatra i gleda kako zadnje industrijsko postrojenje u ovoj državi tone u mutnu vodu. U trenutku kad gnojare vani fino rade (ne znam da li i YARA opet radi gubitke kao što je tvrdio gospodin iz NO da su svi u problemima) naša uprava nam prezentira takve svinjarije u poslovanju da bi u svakoj civiliziranoj državi vlasnik dao 2 minute da se spreme i nestanu zauvijek iz kruga ove tvornice. U ovoj državi upravo suprotno većinski vlasnik pojma nema niti što se radi niti što bi trebalo raditi.
Zato gospodo u ovoj državi slijedi teški pakao jer jednostavno svi smo mi lijeni i nesposobni prevaranti koji zaslužuju samo stranu čizmu koja će uskoro u formi dragih prijatelja iz MMF-a pokucati na vrata. (Što prije to bolje)

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Pa da ti skratim muke.Ova zemlja ide u 3 p. lijepe m.Kome to nije jasno neka kupi ocale sa dioptrijom. Dobili smo Hrvatsku i imali smo je niti 20tak godina cijelu oslobodjenu u avnojevskim granicama.Uspili su je sjebat u no time sto bi se reklo.Sad kad je podjelismo na kontinentalnu i jadransku najbolje kontinentalnu dat Austriji,a jadransku Italiji.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


Pa da ti skratim muke.Ova zemlja ide u 3 p. lijepe m.Kome to nije jasno neka kupi ocale sa dioptrijom. Dobili smo Hrvatsku i imali smo je niti 20tak godina cijelu oslobodjenu u avnojevskim granicama.Uspili su je sjebat u no time sto bi se reklo.Sad kad je podjelismo na kontinentalnu i jadransku najbolje kontinentalnu dat Austriji,a jadransku Italiji.

Da u pravu si, ova podjela na kontinentalnu i jadransku je do sada najveći domet pametnih ljudi koji nešto odlučuju. Vjerujem da će nakon te odluke BDP skočiti 12% u idućih 5 mjeseci i da će nakon toga PTKM dati ponudu da kupi YARU.Tu će biti mjesta za Klausa koji će postati šef sindikata te nove korporacije.
A kad smo već kod ptkm kako objasniti da je sada potpisan ugovor za plin sa EON-om na dva mjeseca, a do sada je EON bio skuplji od INE. Jedina logika je da je INA još više poskupila plin tako da se sada isplati i skupi EON-ov plin za dva mjeseca. Zašto je uopće bilo potrebno potpisivati sa INO-om na dvije godine, ako se znalo da će se moći sa nekim drugim potpisati ugovor. Malo ima spoja na plinovodu, malo nema. Malo je moguće spojiti jednog dobavljača, pa za mjesec dana pet dobavljača. Ko je tu lud ? Da li to znači nove gubitke nama, a profit INI i EON-u.Sve je mutno osim gubitaka koji su jedina konstanta. Pa gospodo kraj je došao u ovoj državi, stanite malo.Ako ne znate raditi dajte ostavke i pustite ovaj narod da živi.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Po meni privatizacija Petrokemije u razdoblju do godinu dana nema alternative.
Pitanje je samo u kakvom interesnom paketu će se to provesti.
Ne vjerujem da bi se moglo ići na štetu radnika i Kutine iz čisto političkih razloga.
Što se tiče malih dioničara, tu je sve otvoreno.
Država kao većinski vlasnik ne mora kao glavni uvjet prodaje postaviti cijenu po dionici.


Po meni privatizacija Petrokemije u razdoblju do godinu dana nema alternative.
Pitanje je samo u kakvom interesnom paketu će se to provesti.
Ne vjerujem da bi se moglo ići na štetu radnika i Kutine iz čisto političkih razloga.
Što se tiče malih dioničara, tu je sve otvoreno.
Država kao većinski vlasnik ne mora kao glavni uvjet prodaje postaviti cijenu po dionici.

Drzava moze svoj dio prodati za kunu (vec vidjeno) ali cijena preuzimanja je zakonski propisana, a mozda i nije sto ovisi o kupcu i hr pravosudju (takodjer vec vidjeno)

Nije bolest sve što boli

Koji su po vama sve mogući scenariji (i pozitivni i negativni) vezano za privatizaciju i ne privatizaciju?

Moj glas ide za privatizaciju uslijed angažiranja MMFa (prodaja ostatka državne imovine /CROSIG, HPB, PETRICA i još nešto + rezanje broja zaposlenih i plaća u javnoj upravi), jer čini mi se da ovi papci nemaju cohones napraviti neke stvari nego čekaju da drugi to naprave umjesto njih, a to što u međuvremenu problemi samo rastu to nikog očigledno nije briga …

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

@mika

e moj frende ima još soka u ovoj državi i treba ga iscjediti do zadnje kapi, pa sam nekako siguran da u ovoj i do kraja slijedeće godine neće doć MMF jer ipak dogodine su izbori.

nažalost po Petrokemiju izvoz je na razini lanjskog iako su cijene u jednom periodu bile izuzetno visoke, a na našu žalost uvoz gnojiva u RH je porastao drastično pa tako naši seljaci ipak kupuju nekvalitetnije gnojivo koje je značajno jeftinije nego što je Petrokemijino.
Ukoliko netko ne skine PDV na 10 ili 5 % udio domaćeg gnojiva u potrošnji unutar RH će padati sve više a prinosi će biti sve niži i niže jer se selo i seljak neće oporaviti i prilagoditi novim uvjetima.

U svakom slučaju sve smo biliži privatizaciji ali po svaku cijenu nego privtizacije po fer cijeni a da li je tako pokazat će 3Q, stim da je sam gosp. Čačić sa neopreznom izjavom o sjajnoj privazitacijskoj priči otežao poziciju Jagušta i skratio mu manevarski prostor.

Ovo prestavlja moje mišljenje i nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica Ptkm -r-a za koje imam interes da rasttu.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

po meni drzava nemora prodavati ptkm pogotovo sad kad je jasno da autoceste idu u koncesiju a jos ako od 19pct ine drzavi ne treba prodaja ptkm pogotovo kad za nju po ovim cijenama moze dobiti 350mil.kn a to je pa skoro mala kap


po meni drzava nemora prodavati ptkm pogotovo sad kad je jasno da autoceste idu u koncesiju a jos ako od 19pct ine drzavi ne treba prodaja ptkm pogotovo kad za nju po ovim cijenama moze dobiti 350mil.kn a to je pa skoro mala kap

Hvala bogu da ovakve poput tebe ne pitaju po kojoj cijeni bi išla prodaja. Tko bi pametan prodao milijun i pol dionica tj. 50% firme po 230kn/dionici??!! Biseru! [thumbsup] [lol]

pitat cu te poslje godisnjeg izvijestaja pa ce ti se i ovih 230ciniti puno



@mika

e moj frende ima još soka u ovoj državi i treba ga iscjediti do zadnje kapi, pa sam nekako siguran da u ovoj i do kraja slijedeće godine neće doć MMF jer ipak dogodine su izbori.

nažalost po Petrokemiju izvoz je na razini lanjskog iako su cijene u jednom periodu bile izuzetno visoke, a na našu žalost uvoz gnojiva u RH je porastao drastično pa tako naši seljaci ipak kupuju nekvalitetnije gnojivo koje je značajno jeftinije nego što je Petrokemijino.
Ukoliko netko ne skine PDV na 10 ili 5 % udio domaćeg gnojiva u potrošnji unutar RH će padati sve više a prinosi će biti sve niži i niže jer se selo i seljak neće oporaviti i prilagoditi novim uvjetima.

U svakom slučaju sve smo biliži privatizaciji ali po svaku cijenu nego privtizacije po fer cijeni a da li je tako pokazat će 3Q, stim da je sam gosp. Čačić sa neopreznom izjavom o sjajnoj privazitacijskoj priči otežao poziciju Jagušta i skratio mu manevarski prostor.

Ovo prestavlja moje mišljenje i nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica Ptkm -r-a za koje imam interes da rasttu.

Slažem se s tvrdnjom da je čačič svojom ishitrenom izjavom o tzv"privatizacijskoj priči…"otežao Jaguštu…
Međutim stavio je na led i dioničare !
Otkrilo se da vlada nema niti znanja ,niti kompetentnih kadrova …sve same "GALAMĐIJE",koje ne znaju ništa drugo osim recitirat par predizbornih obečanja …
Upravo to je odradio cacic prije odlaska u Rusiju,obečavao,odnosno prodao maglu naivnima !
Nus posjava ove blamaže su činjenice i to s negativnim predznakom!
Za Petrokemiju nisu zainteresirani nikakvi Rusi,odnosno niti jedna njihova firma ,a i sve ostale iz EU koje su se isto prozivale …nisu iskazale nikakav interes glede privatizacije
Toliko o stranom kapitalu.
Što se u međuvremenu dogodilo s Petrokemijom?
Lanjska dobit je nestala ,svjetska kriza ponovno je zakucala na naša vrata ,a u tim uvijetima Petrokemija lagano tone…
Sad kad tome dodamo i silne milione eura potrebne za obnovu i razvoj zastarijelog pogona …koji su se i na ovom forumu iznosili…dođe ti da se zapitaš neće li ovo doživijeti sudbinu DIOKI-a!

Futuristički gledano,strani kapital bi ovdje mogao ući ,ali na cca 40,00kuna ,naravno opet Turci!

[thumbsup]

POKRET OTPORA


Za Petrokemiju nisu zainteresirani nikakvi Rusi,odnosno niti jedna njihova firma ,a i sve ostale iz EU koje su se isto prozivale …nisu iskazale nikakav interes glede privatizacije
[thumbsup]

a tko si ti? prorok da možeš tvrditi da nitko nije zainteresiran? jel ti sjediš u upravama Gazproma, Yare, K+S, Juznog toka? jesi li ti mozda predsjednik tih kompanija, ili u njihovom nadzornom odboru, Putinov prijatelj?

To što ja nisam iskazao interes za Angelinu Jolie, to ne znači da me ona ne interesira! 🙂
Na tvoje pisanje gledam uvijek pozitivno (i na svačije negativno pisanje, jer to je dokaz da ima kupaca koji očekuju više cijene….)

New Report

Close