PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neki neizrecivo bahati investitori sad vjerojatno lupaju glavom u zid.




Inače ovi rezultati bi morali ubrzati neodgodivo a to je privatizacija ptkm…….

Kolega dajte nam malo pojasnite vaše najave o velikoj dobiti PTKM za 1. pa za 2. kvartal?
[/quote]

pa zar nije bila dobit za dioničare PTKM, tko god je kupio prošle godine ili na početku mogao je odlično profitirati 🙂

a što se tiče ptkm, da npr. veliki mali dioničar upravlja ptkm dioničari bi dobili jako visoki povrat na svoja ulaganja, jer bi napravio neodogodivo, pripremio ptkm za privatizaciju, a evo i nekih promjena u nadzornom odboru PTKM, nisu velike ali korak za privatizaciju…..

Ovo poduzeće bi trebalo minimalno imati 300 milijuna Kn dobiti svake godine 🙂
[/quote]

Onda bi postala najprofitabilnija firma tog sektora na svijetu.

U ovoj su industriji stope povrata dosta niske/volatilne.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.




Prijatelju ,da je riječ privatizacija dosla iz krugova uprave Petrokemije ,e onda bi ona imala svoju težinu !

Ajfone, ti si na drugom od tri koraka ekonomske evolucije. Prvi korak je da su vlasnici firme sindikalci, odnosno radnici. Drugi korak, a tu si ti, jest da je uprava vlasnik firme. Dakle, imaš još jedan korak do prosvjetljenja, držim ti fige da uspiješ.
[/quote]

…kad vidim kako je vas na trećem koraku ekonomske evolucije udarilo prosvjetljenje "slijepilo" u glavu onda mi je draže da ostanem na ovom – nižem nivou … [thumbsup]
[/quote]

Možda im pomogno to što UEC želi kupiti Adriaoil SPA pa Petrica u budućnosti ne bi bio izložen gubitcima iz lošeg trejdinga.
Ili im E.ON u slijedećoj godini izađe s nemoralonom ponudom za plin?
Ili i jedno i drugo.





Inače ovi rezultati bi morali ubrzati neodgodivo a to je privatizacija ptkm…….

Kolega dajte nam malo pojasnite vaše najave o velikoj dobiti PTKM za 1. pa za 2. kvartal?
[/quote]

pa zar nije bila dobit za dioničare PTKM, tko god je kupio prošle godine ili na početku mogao je odlično profitirati 🙂

a što se tiče ptkm, da npr. veliki mali dioničar upravlja ptkm dioničari bi dobili jako visoki povrat na svoja ulaganja, jer bi napravio neodogodivo, pripremio ptkm za privatizaciju, a evo i nekih promjena u nadzornom odboru PTKM, nisu velike ali korak za privatizaciju…..

Ovo poduzeće bi trebalo minimalno imati 300 milijuna Kn dobiti svake godine 🙂
[/quote]

Onda bi postala najprofitabilnija firma tog sektora na svijetu.

U ovoj su industriji stope povrata dosta niske/volatilne.
[/quote]
domach, ako vas zanima PTKM, krenite od pojašnjenja uprave u poslovnim izvješćima.

moje procjene su bile oko -5 milijuna do 20+ milijuna…ovo je iznenađenje i dokaz da firma mora odmah u privatizaciju…sve ostalo ne vodi razvitku ove države…tu jednostavno nešto ne štima…a najviše objašnjenje uprave da je cijena plina veća za 45%…bilo tko normalan, kada pogleda kretanje lož ulja i nafte (brent crude), i uz jačanje npr. dolara od 10%-15%…ne vidite tih 45% da je cijena otišla gore….

ili ja dobro ne vidim ili je ovo napumpavanje gubitaka za privatizaciju…

@ Bolder

ajmo analogiju:

Kada prodaješ stan, počupaš sve elemente i porazbijaš stakla da bi lakše prodao?

Gdje je logika da se snižava cijena da bi prodao?

Zanimljivo.

Ne nije, "naštimavanje" za privatizaciju već je takav rezultat kakav je.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


@ Bolder

ajmo analogiju:

Kada prodaješ stan, počupaš sve elemente i porazbijaš stakla da bi lakše prodao?

Gdje je logika da se snižava cijena da bi prodao?

Zanimljivo.

Ne nije, "naštimavanje" za privatizaciju već je takav rezultat kakav je.

I upravo što je takav rezultat moraju se napraviti daljni koraci, ono što je Čačić iznosio prije 4 mjeseca danas nose uporišta u vezi poslovanja firme, radnici će tek sada postati svjesni da se mora ići u privatizaciju jer mogu završiti kao dioki, tko se borio protiv privatizacije više se neće, jer država nema novaca da sanira neke veće dugove…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


@ Bolder

ajmo analogiju:

Kada prodaješ stan, počupaš sve elemente i porazbijaš stakla da bi lakše prodao?

Gdje je logika da se snižava cijena da bi prodao?

Zanimljivo.

Ne nije, "naštimavanje" za privatizaciju već je takav rezultat kakav je.

e upravo ako je to činjenično stanje, onda neka firma ili propadne (a radnici na ulicu, a dioničari neka "objese gaće"), ili neka porezni obvezni saniraju možda i buduće gubitke…do sada je mislim svaki građanin subvenciorao sa oko 7000 ili 8000 u proteklih 20-ak godina (nisam siguran za cifru)…ajmo ih opet tražiti neka još subvencioniraju….pa to je rezanje grane na kojoj svi sjede…to očigledno mnogim ljudima nije jasno u RH…na kraju takve firme i društva moraju propasti…to je evidentno…

analogija ti je da se makne seljaka koji nije u stanju poslovati po tržišnim principima i da to rade oni koji jesu u stanju…to je za sve na kraju krajeva bolje, razumjeli mi to ili ne…

Nakon što je smijenjen gosp. Klaus kojeg su masovno (sve do prije par mjeseci) hvalili i kunuli se za njega sa rukom na srcu potrebno je reći nešto i više :

Kapitalizam je nemilosrdan i ne želi „buntovnike“ te ovakve ljude na čelnim pozicijama jer „mi mrzimo svaki kapital“ je jasna poruka bankama i stranim investitorima da Hrvatska nije zemljja u kojoj je moguće izvršiti maksimizaciju profita preko leđa radnika, građana i Države baš kao što je bio slučaj u moru privatizacija prije.

Klaus kojeg su „mnogi internet komunikatori“ voljeli i koji je u Petrokemiji čitav svoj život je značajno pridonio egzisteniciji tvornice i bio je dobar sve do trenutka kada je javno progovorio o Bankama i radničkim pravima. Farsa je da su rezultati poslovanja razlog njegove smijene (svi koji promatraju Petrokemiju počeviši od profesora Kuljića) točno znaju u čemu je problem a višak zaposlenih i konkurentnost same tvornice vjerojatno nije „pogodak u sridu“ .

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Kako stvari stoje samo banke i naši vjerovnici znaju kako mi u stvari stojimo u RH.

Sada je na čelu NO gosp. Kralj koji je predstavnik Erste mirovinskog fonda pa me baš zanima da li će se zalagati za maksimizaciju profita udjelničara u tom fondu, ili će možda igrati prema naputcima stranog kapitala i tako osigurati istom što bolju poziciju prije vrlo vjerojatnog dolazak MMF a.

E sada činjenica je da je Petrokemija trn u oku i predstavlja metu preuzimanja već više od 20 godina ali svi oni koji misle da će u ovoakvim uvjetima a pogotovo nakon svega navedenog dobiti fer cijenu dionice blago rečeno su „šaljivdžije“, a pogotovo ako se proda 25%+1 dionica strateškom partneru

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Možda je napravljena velika GREŠKA izjavom“ o sjajnoj privatizacijskoj priči“
Nakon što je gospodin Čačić nesmotreno iznio plan o „sjajnoj privatizacijskoj priči“ ne poznajući na koji način djeluje strani kapital možda je nepotrebno zakomplicirao posao upravi i direktoru jer kad se tovrnica prodaje treba biti sve spremno a ne „iznosti možda državne tajne“ onako paušalno.
Uvjeren sam da razno razni lobiji koji točno znaju kanale prodaje i kupovine Petrokemije i sad su u situaciji da na legalan način lagano stavljaju klinove i tako otežavaju poslovanje Petrokemije sve dok je u poptunosti financijski ne oslabe i dovedu u stanje kupovine za „kikiriki
Ako je ovo vjerojatno mislim da je sa gosp. Klausom tek počeo proces nečega što će uslijediti pa me ne bi iznenadilo da Petrokemija nastavi poslovati sve katastofalnije a da kroz medije počnu izlazi najgore priče o radnicima, tovornici i sindikalistima kako bi se stekao dojam neminovnosti prodaje pošto poto .

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Međutim ja vjerujem u DRŽAVU .

Budući da Država nema javno objavljen plan o Petrokemiji i poljoprivredi

čim prije treba pomoći poljoprivredi i Petrokemiji ukidanjem 25% stope PDV-a (uvođenje 0% stope ili možda 10% stope) na gnojivo, i tako omogućiti podizanje posrnule zemljoradnje u RH, pa makar to i bilo samo do ulaska u EU, maskar bilo protiv pravila EU, jer zaštita nacionalnih interesa jedna od temeljnih zadaća države

Država je uvijek bila majka i maćeha ovoj tvornici i vjerujem da će je ponovno pomoći i vratiti u majčinski zagrljaj, a prodati onda kada za to budu postojale realne okolnosti i minimalno barem po fer cijeni koja po meni ne bi trebala biti manja od one koje su navodno davale norveške tovrnice 1998g.
I zato po meni privatizacija 25%+1 dionicu DA, ali sigurno ne sada u ovim uvjetima i zato sve to NE i NE u mandatu ove Vlade.

Zaključak:
Da bi se sve navedeno normaliziralo Država treba odmah izaći sa izjavom
PRIVATIZACIJA ODMAH ILI NEMA PRIVATIZACIJSKOG PLANA ZA NAREDNE 4 GODINE.

Ovo današnji postovi predstavljaju moje mišljenje, te moju osobnu interpretaciju događaja u gospodarstvu, te i nije nogovor na kupnju ili prodaju udjela u Erste mirovinskom fondu čiji nisam član ili dionica ptkm-r-a za koje imam interes da rastu, također ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju ili suradnju bilo koga sa bilo kime ili čime i bilo kojom bankom u RH i šire.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close