PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Volksbank,
odbaci kiselo grožđe,
zgrabi priliku, vrijedi svake lipe.
Tvoja Petrica [smiley]


to nije informacija nego nečije puste želje…….

Planovi Vlade o pokretanju investicija, planovi Ministarstva poljoprivrede o stavljanju u funkciju neobrađenog zemljišta … sve je to ništa jer na forumu PD cijenjeni forumaš Voksbank tvrdi da su to puste želje. Naravno, bez ikakvih argumenata koje i ne treba navoditi znajući da bi takvi planovi išli u prilog razvoju tvrtke na čijoj temi troši sate i sate objašnjavajući ulagačima da ga ta tvrtka ne zanima jer zna on da tu nema perspektive.
Dakle poziv Vladi i Ministarstvu, ne trošite dragocjeno vrijeme … Volksbank kaže ništa od toga.

Na vijestima Nove TV izjava Linića amerima – "do kraja godine kreću mnogobrojne privatizacije"

10 Linićevih mjera za spas gospodarstva
1. Razvlaštenje siromašnih općina: Hrvatskoj predstoji, ocijenio je Linić, reforma sustava lokalne samouprave, u kojoj čak trećina općina neće imati iste nadležnosti kao i ostale. One se, primjerice, više neće baviti donošenjem prostornih planova.

2. Uvođenje poreza na imovinu: Cilj je Vlade da porez na imovinu, koji bi trebao zaživjeti sljedeće godine, postane glavni izvor punjenja lokalnih proračuna, čime će se stvoriti uvjeti za ukidanje komunalne naknade i smanjenje parafiskalnih nameta na lokalnoj razini. Porez na imovinu bio bi puno manji na imovinu koja je u funkciji, od onog kojeg bi plaćali vlasnici imovine koja nije u funkciji.

3. Smanjenje zdravstvenog doprinosa za dva posto: To je još jedan potez u nizu kojim Vlada nastoji smanjiti cijenu rada, a na Vladi bi se trebao naći krajem ovog ili početkom sljedećeg mjeseca, dok bi na snagu stupio sljedeće godine. Trošak rada za poslodavce time bi se smanjio, ali zdravstvo time ne bi bilo na gubitku jer je povećana opća stopa PDV-a.

4. Nastavak rezanje parafiskalnih nameta na državnoj razini: Šumski doprinos polako će, tvrdi Linić, nestati, dok će se vodni doprinos vezivati uz izravno financiranje određenih projekata.

5. Ubrzanje privatizacije: Pred Vladom bi se uskoro trebao naći model privatizacije Croatia osiguranja i HPB-a, a želja je Vlade da ubrza privatiaciju i brojnih tvrtki koje još uvijek ima u svom vlasništvu.

6. Mogućnost novog reprograma poreznog duga: Vlada će, kaže ministar financija, možda dati još jednu mogućnost da se porezni dugovi reprogramiraju, i to uz povoljnu kamatu. Tako bi država neurednim platišama dala još jednu mogućnost da se nagode s državom oko iznosa za poreze i doprinose koje joj duguju.

7. Smanjenje rekordne nelikvidnosti: Skorim usvajanjem Zakona o financijskom poslovanju, Vlada želi uvesti reda u sustav plaćanja i riješiti problem neplaćanja u roku od šest mjeseci. Ukoliko se plaćanja ne bi obavljala u roku od 60 dana, odlučit će se hoće li vjerovnici ići u nagodbu s dužnicima, temeljem koje bi ulazili u vlasničku strukturu tvrtke.

8. Nema više stečaja s preustrojem: Trgovački sudovi dosad su se pokazali sporima u provedbi stečajeva, a vjerovnici su uspijevali naplatiti samo manji dio sovjih potraživanja. Stoga u Vladi smatraju da je stečajeve s preustrojem "pregazilo vrijeme" i da probleme naplate potraživanja treba riješavati nagodbama vjerovnika i dužnika, koje bi sudovi samo potvrđivali.

9. Prouljenje roka za plaćanje PDV-a: Porez koji najizdašnije puni državnu blagajnu plaćao bi se u roku od 45, umjesto dosadašnjih 30, a kod obveze plaćanja računa do 60 dana.

10. Investicijski ciklus: Država kao vlasnik velikog broja tvrtki i resursa treba pokrenuti investicijski ciklus u hrvatskom gospodarstvu, na koji bi se onda nadovezale i tvrtke iz privatnog sektora. Najviše se očekuje od investicija u energetici i vodoprivredi, te od projekata u cestogradnji, dok HŽ zasad kaska u tom procesu.

@optimum: stavi link
http://www.jutarnji.hr/template/article/article-print.jsp?id=1034668

5. Ubrzanje privatizacije: Pred Vladom bi se uskoro trebao naći model privatizacije Croatia osiguranja i HPB-a, a želja je Vlade da ubrza privatiaciju i brojnih tvrtki koje još uvijek ima u svom vlasništvu.

Šta si podebljao ovu rečenicu …ja tu ne vidim ništa što već do sada nismo razumijeli ,do samo pustih obečanja !
Predizborna kampanja je odavno prošla a"crveni"i dalje samo obečavaju …moramo ,bit će ,pokrenut će se ,itd
Moramo biti fer i reći da su ipak i donjeli neke strateške odluke kako pomoći sirotinji…npr povećali su PDV,kumovali u podizanju cijene benzina ,vode struje i hrane ,uskoro će izbacit na cestu navodni višak radnika ,rasprodati nekretnine i poduzeća koja još vrijede,jer su ( država- opa. )loši gospodari. To javno priznaju bez imalo srama i odgovornosti ,a u stvari taj nerad i bahačenje i "laprdanje"plaćamo mi porezni obveznici!

Sve se svodi na onu staru; Vuk dlaku mijenja ,a čud nikada!
ili , Obećanje ,ludom radovanje! [bye]

POKRET OTPORA


kako će ovo utjecati na ovogodišnju (ne)dobit?
http://www.indexmundi.com/commodities/?commodity=urea&months=12
[wink]

pa ja mislim da će biti dobro…cijena je stabilna, na najvišoj razini…u HRK još je i veća jer je dolar jači….

Ovdje ste vidim gadno ispušili na temelju Bloggerovih prljavih drukova da ide to na 1000 kn i sličnih nebuloza, te nesmotrenih izjava potpredsednikovih da ima kupca iako ga nije bilo ..

Sad je 240 kn, a bijaše i 370 kn zar ne ? [wink]

A šta sam vam ja lijepo pisao kad je Vrag odnio šalu a dionica prešla 280 kn ?

Pa da ne kupujete taj trash osim ako ne mislite iskipati u roku par dana dok traje pumpanje.

Bloggi je na vama zaradio barem 3 miliona kuna krcajući vam van sa svojih skrbnjaka dok ste mu vi držali potporu . Užas, šta vam je učinio taj prevarant, a ekipa ga još slavi ..

U srednjem vijeku se to riješavalo vrlo jednostavnim načinom – javni linč i ciao.

Bloggi vam ima margin call na 190 kn, zato je i naručio "Vijest o kupcu" od potkupljivih članova Vlade, da se izvuče od bankrota. TAko da, ako želite payback srušite mu to na 180 kn i pošaljite lika u ropotarnicu povijesti. Jer da je teži prevarant očito je –

KORF drukao da ide na 150 istovremeno prodavao

VART – drukao "Višestruko", prodavao sa skrbnjaka

DDJH – drukao 100 kn , prodavao na 85 kn

PTKM – drukao 1000 kn, prodavao po 300 kn forumašima i držao potpore

Likčina je zreo za buxaru, al kažem, ne bi bilo loše da mu složite jedan …

MARGIN CALL [thumbsup]

Kressho

Tko je sluša blogera zadnjih par godina je u priličnom plusu, zato slušaj blogera možda nešto i zaradiš.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Ovdje ste vidim gadno ispušili na temelju Bloggerovih prljavih drukova da ide to na 1000 kn i sličnih nebuloza, te nesmotrenih izjava potpredsednikovih da ima kupca iako ga nije bilo ..

Sad je 240 kn, a bijaše i 370 kn zar ne ?

A šta sam vam ja lijepo pisao kad je Vrag odnio šalu a dionica prešla 280 kn ?

Pa da ne kupujete taj trash osim ako ne mislite iskipati u roku par dana dok traje pumpanje.

Bloggi je na vama zaradio barem 3 miliona kuna krcajući vam van sa svojih skrbnjaka dok ste mu vi držali potporu . Užas, šta vam je učinio taj prevarant, a ekipa ga još slavi ..

U srednjem vijeku se to riješavalo vrlo jednostavnim načinom – javni linč i ciao.

Bloggi vam ima margin call na 190 kn, zato je i naručio "Vijest o kupcu" od potkupljivih članova Vlade, da se izvuče od bankrota. TAko da, ako želite payback srušite mu to na 180 kn i pošaljite lika u ropotarnicu povijesti. Jer da je teži prevarant očito je –

KORF drukao da ide na 150 istovremeno prodavao

VART – drukao "Višestruko", prodavao sa skrbnjaka

DDJH – drukao 100 kn , prodavao na 85 kn

PTKM – drukao 1000 kn, prodavao po 300 kn forumašima i držao potpore

Likčina je zreo za buxaru, al kažem, ne bi bilo loše da mu složite jedan …

MARGIN CALL
Kressho

SVAK ČAST NA POSTU….

Nešto blaža obrazloženja u navedenom kontekstu su mi uvijek uredno brisali, a da je ovaj neokrznuto prošao BRAVO Plajboj

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

I ja bih volio da se konačno to realizira i sruši taj mit jednom za sva vremena……ali mali problem je što nitko nema toliko municije da to provede u djelo osim mirovinaca….
Tip će braniti cijenu do posljednje kapi krvi……to je sigurno…..

http://www.seebiz.eu/zoran-milanovic-nisam-ovdje-da-ikoga-tjesim-nisam-duhovni-otac-ja-sam-premijer/ar-37650/

upravo kako ste naveli tako će i biti…i više [thumbsup]

New Report

Close