PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo teksta famoznog Sporazuma…. koji je Sanader potpisao Klausu kako bi mogao u miru nastaviti svoje "djelatnosti" bez talasanja.

Radnici dobiju dionice uz više raznih popusta /na osnovnu cijenu 114 kn/. Kupe dionice i onda ih prodaju. Ne zanima ih budućnost tvrtke u kojoj rade nego keš.

Sada bi opet "štitili" Petrokemiju, možda da im se podijeli još dionica? Da ih ponovno prodaju…..i tako u nedogled?

Manjina radnika koja još nije prodala dionice trenutno je u plusu i preko 200%!
Ali večina je prodala….jao, jao.[embarass]

http://www.ekn.hr/vijest-16-04-2008-2.htm


Ivo je zaslužio spomen ploču na ulazu u Petrokemiju, bista sa njegovim poznatim smješkom, a ispod natpis: "Psi laju a karavane prolaze!" [rolleyes]

Ono što ja pratim je famozni graf (..gore desno),jako loše izgleda …pitanje je hoće li izdržat potpora na cca 200 kn !?
Toliko ste se okomili na upravu i sindikate …da su se oni počeli bavit s vama umijesto da ih pustite da rade …a nije im lako jer recesija kuca na vrata ,,,kuc,kuc,,vidjet ćemo to uskoro i po rezultatima drugog kvartala,,,
Prizivate kojekakve institucije protiv kriminala u ptkm …mislim da to može najviše naškodit dioničarima .Može se slučajno dogodit i koja smjena …međutim vertikala upravljanja ostaje ista …!Vidim da se puno vas ohladilo od čačičeve( patke ) privatizacije i tek ste sad otkrili "velike rupe" u brodu… Uostalom kad bolje razmislim nije vama kriva ni uprava ni Klaus nego netko "treći" koji vas je prevario,,, jer kupca za ptkm nema ,odnosno nikad nije ni bilo osim u vašoj mašti
PTKM je potentna ,ali još uvijek s naglaskom "stara socijalistička firma" ,promjene nabolje idu mic po mic i kao takvu je treba ili prihvatit ,ili zaobić
[thumbsup]

POKRET OTPORA

Što li sada misle oni što su kupovali na preko 360 kuna vjerujući u bajke i basne koje su im navlakači servirali?


Što li sada misle oni što su kupovali na preko 360 kuna vjerujući u bajke i basne koje su im navlakači servirali?

"Svakom se desi da ispadne šaran"





Kako ovi koji mrze svaki kapital misle ovo isfinancirati:

7. Obnova i unaprijeđenje.
Čuli smo da postoji usvojeni plan investiranja do 2017. koji uključuje nužna ulaganja zbog usklađenja s EU, postoji popis projekata za dobijanje okolišne dozvole do 2017., za što je potrebno oko 80-100 mil. kn godišnje, a ’44 kao prošle godine je sasvim sigurno premalo’.

Nakon svega mogu reći 2 riječi: DORH i privatizacija. Ne nužno tim redom.


dokapitalizacijom npr
[/quote]

tko i kojim kapitalom?
[/quote]
bilo tko osim države, šta ja znam tko.Vjerojatno bi bilo puno interesenata
[/quote]

znači ti ne bih da država dokapitalizira….to faktički znači da bi si sama smanjila udio i time automatski izgubila većinski paket… zar je tako nešto realno za očekivati?






Kako ovi koji mrze svaki kapital misle ovo isfinancirati:

7. Obnova i unaprijeđenje.
Čuli smo da postoji usvojeni plan investiranja do 2017. koji uključuje nužna ulaganja zbog usklađenja s EU, postoji popis projekata za dobijanje okolišne dozvole do 2017., za što je potrebno oko 80-100 mil. kn godišnje, a ’44 kao prošle godine je sasvim sigurno premalo’.

Nakon svega mogu reći 2 riječi: DORH i privatizacija. Ne nužno tim redom.


dokapitalizacijom npr
[/quote]

tko i kojim kapitalom?
[/quote]
bilo tko osim države, šta ja znam tko.Vjerojatno bi bilo puno interesenata
[/quote]

znači ti ne bih da država dokapitalizira….to faktički znači da bi si sama smanjila udio i time automatski izgubila većinski paket… zar je tako nešto realno za očekivati?

[/quote]
Ja ne bih volio, da država napravi dokap.
Idealno bi bilo da se nadje neki strateški partner koji će dokapitalizirati ptkm sa velikom lovom, ali i po nekoj ok cijeni da se zaštite dosadašnji vlasnici, mali dioničari. ( npr kada bi netko dokapitalizirao po 450-500 kn, vjerujem da bi svi i bili zadovoljni, te da se riješi problem plina) A prodavati ptkm da bi se riješavale proračunske rupe je besmisleno. Eto tako ja vidim stvari.

ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju ptkm, a gore navedene cijene nisu ciljane cijene niti bilo kakav orjentir za ulaganje

Pa država samo traži gdje bi dokapitalizacijama oplemenila višak kapitala koje ima …



Što li sada misle oni što su kupovali na preko 360 kuna vjerujući u bajke i basne koje su im navlakači servirali?

"Svakom se desi da ispadne šaran"
[/quote]

A di ste vi bili kad je skočilo na 360? Nije vas bilo čuti. I opet vas nećemo čuti kad opet skoči na 360. U roku godinu dvije ja je očekujem na najmanje 500. Kad sam kupovao na 80 bilo je puno teže nego sad na 360. A koja je vaša strategija? Kupujete na dnu a prodajete na vrhu?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

sokolić

Ma ne, ja ptkm tu i tamo zatrejdam, drugo ništa. Puno zanimljivije investicijske prilike su mi ledo, jmnc, tuho. Prvenstveno sam investitor, ne trejder, niti špekulant. Kupujem tvrtke sa jakim brendom, velikim udjelom na tržištu i pod obavezno visokom profitabilnošću ( na imovinu, glavnicu i na prihod, sve tri stavke moraju zadovoljiti, zbog toga mi kodt za sada nije prošao filter iako ne krijem da mi se sviđa)
Smatram da su te tri fantastične prilike i dugoročno najbolje na ovom tržištu.

Ne posjedujem ptkm posjedujem ledo jmnc i tuho i ovim postom ne pozivan na kupnju ili prodaju navedenih

Za ptkm do kraja godine sada su bitna zbivanja na svjetskom tržištu i cijene gnojiva, sada su izrazito povoljni uvjeti…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ja ne bih volio, da država napravi dokap.
Idealno bi bilo da se nadje neki strateški partner koji će dokapitalizirati ptkm sa velikom lovom, ali i po nekoj ok cijeni da se zaštite dosadašnji vlasnici, mali dioničari. ( npr kada bi netko dokapitalizirao po 450-500 kn, vjerujem da bi svi i bili zadovoljni, te da se riješi problem plina) A prodavati ptkm da bi se riješavale proračunske rupe je besmisleno. Eto tako ja vidim stvari.

ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju ptkm, a gore navedene cijene nisu ciljane cijene niti bilo kakav orjentir za ulaganje

moram reći da ne razumijem u tvom pisanju tvoj koncept dokapitalizacije…dokapitalizacija se vrši na način da se izdaju nove dionice (npr. dodatnih 3344117 ili već koliko ih ima), i da pravo prvokupa imaju sadašnji vlasnica….ako želiš da oni kupi to po 450 kn…. znači svi sadašnji/trenutni vlasnici bi morali iskreširati za nove dionice oko 1.5 milijadi kuna…dakle, država samo 750 milijuna kuna..

potpuno je nebitno po kojoj cijeni se vrši dokapitalizacija, nego koliki je broj novih dionica, ne….

znači daj opet pojasni, ako država nema novaca, neka netko drugi dokapitalizira (privatni vlasnici, dioničari) a da država ne izvrši dokapitalizaciju i time smanji svoj udio ispod 50%??? jer to želiš reći?

Onaj tko želi naučiti će nešto, a onaj tko je plaćen da misli i da zna nešto najveći je problem svakoga foruma, pa tako i ovoga….. Ljudi provode previše vremena kako bi obezvrijedili tuđe mišljenje ili obezvrijedili tuđe ideje, i od takvih ljudi nickova treba bježati……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close