PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne vidim poveznicu s Ptkm. Ona ima skup ruski plin a cijene kuruze izgleda padaju pod dojmom da će žetva u Americi biti obilata i da će cijena pasti.
Svi proizvođači gnojiva su zadnjih dana u žestokom padu. Očekujem da i cijena Ptkm padne sukladno tome, naravno tek kad naši analitičari shvate situaciju.

Valjda bi cijena kukuruza trebala ovisiti o cijeni gnojiva, a ne obratno. I, što to zadnjih dana nije u padu?

Nervoza vlada…..

Zadnje transakcije: Cijena Količina Iznos Datum
273,21 23 6.283,83 10.5.2012 11:03:42
275,01 37 10.175,37 10.5.2012 10:52:10

Prodaje: Količina Cijena

47 279,49
330 279,50
15 279,99
350 280,00
25 280,50
40 280,69
30 281,77
50 281,80

marcello


Ne vidim poveznicu s Ptkm. Ona ima skup ruski plin a cijene kuruze izgleda padaju pod dojmom da će žetva u Americi biti obilata i da će cijena pasti.
Svi proizvođači gnojiva su zadnjih dana u žestokom padu. Očekujem da i cijena Ptkm padne sukladno tome, naravno tek kad naši analitičari shvate situaciju.

pa sigurno da jesu, kad im je u zadnjih 10-ak dana skočila cijena plina za 25%
http://www.cmegroup.com/trading/energy/natural-gas/natural-gas.html

cijena kukuruza je doduše nešto pala zadnjih dana (kao i cijela burza), ali nije niža nego što je bila prije 4-5 mjeseci, osobito ako uzmeš u kunama računicu.
http://www.cmegroup.com/trading/agricultural/grain-and-oilseed/corn.html

Pa ljudi gledajte ova dionica u zadnjih 60 dana trgovanja bilježi rast od 35,93%, odnosno, u zadnja 3.mjeseca bilježi rast od 29,32%, što po meni gledajući sveukupnu atmosferu na domaćem i stranim tržištima kapitala i nije toliko loše.

Odabir, a ne prilika, neka određuje vašu sudbinu. Selection, not chance, determines your destiny let.

Stanoviti račun i dalje prodaje.Možda se boji priča oko ukidanja skrbničkih pa žuri?? A možda misli da ovo više nije dobra investicija? Tko će ga znati. A tko će znati i tko se krije iza tog računa. Da bar i mi mali možemo to vidjeti. I ćemu zapravo služe ti računi. Što vi ostali mislite, kako vi gledate na sve?
Nemam ptkm

U isto vjeme je i onaj "PBZ" skrbnicki kupio kaj ne? Vidim da su promjene na tim skrbnickima 1200 i 2300komada , a taj da su bile dvije dogovorene transakcije prvo jedna 1200, pa druga 2300komada ako se ne varam… U biti mislim da je bezveze zamarati se time tko što radi, poštoje ima milijun varijacija i nemožeš pogoditi tko što misli…treba se koncentrirati na druge stvari

...

jedan sr je state street client acc. a drugi je bank of ny. pisalo vam je u novinama u zadnjih mjesec dana.


jedan sr je state street client acc. a drugi je bank of ny. pisalo vam je u novinama u zadnjih mjesec dana.

Nemamo svi mogucnst citanja HR novina tako da hvala na informaciji :-D…Jel mozda ovaj PBZov Bank of NY, takav jedan PBZov "operira" na BLJEu.

...

je bny je pbz i već je dugo u petrici 2005 je bio u prvih 10 pa je skratio pozicije par godina poslje i to nakon one poznate sanaderove ptkm čemo privatizirati do kraja godine. sad su se vratili. inače su bili i udrugim dionicama na hr tržištu. ako već nemaš za novine imaš za skdd . [wink]

pacman, HaoRen je napisao u jednom postu da živi u Kini. Bilo bi mu vrlo nezgodno dolaziti u SKDD radi nekog CD-a…..Promaklo ti je.

Cijene nafte padaju, bit će zanimljivo vidjeti kakav je "povoljan" ugovor Jagušt sklopio sa INA-om (mo’š mislit) i kako će Petrokemija plaćati jeftiniji plin…. [lol] [lol]

marcello

pucaju baloni po burzi čini mi se.
nema lažne likvidnosti i lažnjaka na bidu da malo poguraju stvari i istina odmah izlazi na vijdelo.
ne može se kontra tržišta, stara burzovna! [thumbsup]

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!

Ekipa

meni se čini da se približavamo točci preokreta…

Krupna riba je već blizu, morski psi kruže.. još ne laju [rolleyes]

Držat na oku ovo triba pomalo..

Adio

Ova poruka nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica... Ali bakica voli kad svi zaradite.. Lipi moji..

New Report

Close