PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ministar Linić je jutros na radiju u emisiji "U mreži prvoga" na HR1 osim ostalog najavio prodaju/privatizaciju večeg broja poduzeća u državnom vlasništvu.

Razlog tome je da se mora spriječiti daljnje zaduživanje Hrvatske u inozemstvu…znači prodaja hrvatskih (još preostalih) vrijednosti u zamjenu stabilizacije financija….i t.d.

Velik broj poduzeća biti će prodan iduče godine, koliko će biti prodano ove godine nije precizirao.

Ovo nije poziv na kupnju ili prodaju radija ili tranzistorskih prijemnika. I sam ih posjedujem nekoliko.

marcello

Opet?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ove godine neće biti prodana nijedna kompanija.

oleee,
u jednoj transakciji 4800 kom. po 271,00
intrigantno [wink]

… opet mali u akciji
[wink] [proud]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

http://www.jutarnji.hr/cacic–hac–hep-i-hz-su-pretromi–morat-ce-raditi-cetiri-puta-vise/1025413/


… opet mali u akciji
[wink] [proud]

Mali je i s druge strane…?

LINIĆ porućuje
Linić je rekao kako je za ovu godinu završeno s inozemnim zaduživanjem, ali će biti nužno zaduživanje kod domaćih banaka kako bi se pokrile sve obveze. Potvrdio je da će Vlada prodavati trgovačka društva u vlasništvu države kako bismo se što manje zaduživali.


Ove godine neće biti prodana nijedna kompanija.

Moguće….ali jedino ako ćeš ti posuditi Liniću lovu koja mu treba.
Prodaje se rijetko vrše u dan-dva. A Liniću novci trebaju JUČER!

marcello




@HaoRen

Pitaš kao se nitko nije sjetio izgraditi podzemno skaldište plina u blizini tvornice- P.S.P. Okoli je 30-ak km od Kutine!!! Već sam jednom komentirao, graditi podzemno sladište plina u neposrednoj blizini tvornice je ideja identična onoj o gradnji velike pomorske luke u blizini tvornice, ali doslovno identična….

da malo duže pratiš temu znao bi da je još jedno skladište plina potrebno za RH, a posebno za PTKM jer bi onda PTKM mogla kupovati plin ljeti kada je cijena plina jeftina i skladištit taj plin za zimu…mnogo bi se miljuna EUR tako moglo uštedjeti, ali naravno, objasnite vi to Klausu….

[/quote]
Znam ja jako dobro problematiku plinskog biznisa, ali i tehnologiju transporta i skladištenja plina!
Ne možeš napraviti P.S.P. gdje zaželiš, bez obzira na financijska sredstva. Posjeti malo web stranice nekog skladišta ili onog našeg u Okolima, pa se informiraj!!

Da bi se za kompaniju Petrokemija d.d. uopće objavio natječaj , potrebna je prema Zakonima RH prvotna Odluka Vlade RH o istome, jer je riječ o kompaniji kod koje je državni udjel i udjel koji bi se eventualno prodavao veći od 100 miliona kn. Ovo je provjereno, ali svi nevjerni Tome mogu i sami poslati email-om upit AUDIO-u, a prema Zakonu o Pravu na Pristup Informacijama, da li je moja tvrdnja istinita ili nije.
Da bi pak bila donesena takva Odluka , mora prvo ići Prijedlog Odluke Vlade na nekoj od budućih sjednica Vlade RH.

Zato predlažem svim investitorima , posebno potencijalnim, na ovoj cijeni da manje prate trendove poskupljenja plina a više – stranice Vlada.hr, jer na njima jedino može izaći prvi slijedeći relevantan info za ovu dionicu.

Kod nekih kompanija čiji su udjeli Vlade skuplji od 100 miliona su takve odluke već donesene pa se može ići direktno na ponavljanje natječaja, ali kod Petrokemije takva Odluka još nije bila donesena, pa prema tome , mora ići prvo Prijedlog Odluke kako god okrenuli, ili je pak udio PTKM od 50ak % koliko AUDIO drži manje vrijedan od 100 miliona kuna, a po mojoj procjeni to je nemoguće so obzirom na BV, nominalu, te broj dionica koje drži AUDIO.

Sretno

Kressho

nafta je danas pala za oko 2%
http://www.cmegroup.com/trading/energy/crude-oil/brent-crude-oil-last-day.html

Wednesday’s crude inventories report showed yet another large increase, the sixth in a row and one that put crude supplies at a 21-year high.
http://www.marketwatch.com/story/oil-extends-losses-in-asian-trading-2012-05-03

ako se cijena obračunava po ruskoj formuli, onda je to dobro za PTKM…


@ptahotep
: šta želiš reći da je PTKM zabranjeno da uloži u podzemno skladište plina? moram priznati da nisi previše jasan/a.

New Report

Close