PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zadnje 52 godine je to Vladi uspijevalo.

Mislim da je ovdje glavno pitanje može li si vlada dopustiti neprivatizaciju PTKM.

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!



@Twixer
– Mislim da je ovdje glavno pitanje može li si vlada dopustiti neprivatizaciju PTKM.

Mislim da ne moze, ali isto tako mislim da se ogromna vecina gradjana Hrvatske ne slaze sa mnom.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




@Twixer
– Mislim da je ovdje glavno pitanje može li si vlada dopustiti neprivatizaciju PTKM.

Mislim da ne moze, ali isto tako mislim da se ogromna vecina gradjana Hrvatske ne slaze sa mnom.
[/quote]

Ja mislim da se ogromna većina hrvatskih građana ne slaže s povećanjem stope PDV-a na 25%, poskupljenjem struje od 20% i poskupljenjem plina od 22%. Ali svejedno ne očekujem da će se u dogledno vrijeme PDV i cijene energenata vratiti na staro.

E sad, što se pak tiče privatizacije PTKM, nije li prvi maj, međunarodni praznik rada, najidealnija prilika ne samo radnicima PTKM već i svim Kutinčanima da pokažu koliko ih se protivi privatizaciji, pogotovo nakon plebiscitarnog izjašnjavanja radništva u sindikalnoj anketi.

Evo link na prosvjede:

http://www.portal53.hr/vijesti/hrvatska-i-svijet/98/3404.html

@Lebowski

Mozda uopce ne vjeruju da je privatizacija moguca pa im nedostaje motiva za prosvjedovanje. Pitanje bi bilo koliko bi se prosvjednika okupilo da postoji konkretna ponuda za kupnju drzavnog udjela.

Inace na ta prvomajska okupljanja u Hrvatskoj uglavnom dolaze politicari, socijalni slucajevi u potrazi za besplatnom hranom, sindikalni celnici i slicno. Postenom radniku, i bilo kome drugom, vjerojatno nije ugodno u takvom drustvu. Mislim ides na radnicki skup kojim dominiraju neradnici i paraziti.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



@Lebowski

Mozda uopce ne vjeruju da je privatizacija moguca pa im nedostaje motiva za prosvjedovanje. Pitanje bi bilo koliko bi se prosvjednika okupilo da postoji konkretna ponuda za kupnju drzavnog udjela.

Nadajmo se da ćemo ih uskoro zajedno prebrojavati. 😀

Da je privatizacija pitanje vremena svima je jasno.
Pitanje je samo kako će biti provedena.
Osobno vjerujem da ova Vlada to može provesti na dobrobit nas dioničara, kao i
radnika. Takvim potezom promjenilo bi se desetljećima dugo shvaćanje privatizacije
kao prilike za pljačku i uništavanje državne imovine. Uspješna privatizacija takve tvrtke
dala bi pozitivan vjetar u leđa za daljnje reforme a Vladi dodatno povjerenje građana.
Toga su u Vladi svjesni kao što su svjesni da je Petrokemija matrijal s kojom to može uspjeti.

@HaoRen
Pitaš kao se nitko nije sjetio izgraditi podzemno skaldište plina u blizini tvornice- P.S.P. Okoli je 30-ak km od Kutine!!! Već sam jednom komentirao, graditi podzemno sladište plina u neposrednoj blizini tvornice je ideja identična onoj o gradnji velike pomorske luke u blizini tvornice, ali doslovno identična….


Da je privatizacija pitanje vremena svima je jasno.
Pitanje je samo kako će biti provedena.
Osobno vjerujem da ova Vlada to može provesti na dobrobit nas dioničara, kao i
radnika. Takvim potezom promjenilo bi se desetljećima dugo shvaćanje privatizacije
kao prilike za pljačku i uništavanje državne imovine. Uspješna privatizacija takve tvrtke
dala bi pozitivan vjetar u leđa za daljnje reforme a Vladi dodatno povjerenje građana.
Toga su u Vladi svjesni kao što su svjesni da je Petrokemija matrijal s kojom to može uspjeti.

Proizvodnja gnojiva je vrlo ciklicna industrija i strah od gubitka posla je puno visi nego u nekim manje volatilnim dijelatnostima. Mozda je vlada trebala zapoceti proces privatizacije kroz neku manje ciklicnu dionicu i tako graditi podrsku za proces privatizacije.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



@HaoRen

Pitaš kao se nitko nije sjetio izgraditi podzemno skaldište plina u blizini tvornice- P.S.P. Okoli je 30-ak km od Kutine!!! Već sam jednom komentirao, graditi podzemno sladište plina u neposrednoj blizini tvornice je ideja identična onoj o gradnji velike pomorske luke u blizini tvornice, ali doslovno identična….

da malo duže pratiš temu znao bi da je još jedno skladište plina potrebno za RH, a posebno za PTKM jer bi onda PTKM mogla kupovati plin ljeti kada je cijena plina jeftina i skladištit taj plin za zimu…mnogo bi se miljuna EUR tako moglo uštedjeti, ali naravno, objasnite vi to Klausu….

http://www.seebiz.eu/mirando-mrsic-da-nisu-poskupjeli-struja-i-plin-ne-bi-bilo-mirovina/ar-33622/

a što bi bilo kad ne bi bilo privatizacije Petrokemije ????????????????

Odluka o brutalnom poskupljenju bez presedana donesena je bez pitanja, što Vladu priječi da odluku o privatizaciji objavi bez pitanja, potpuno nenadano /vrlo izvjesan scenarij/.

http://www.seebiz.eu/radimir-cacic-neka-se-matijasevic-zapita-zasto-su-sindikati-okupili-tako-malo-ljudi/ar-33629/


Trzisna cijena plina u Europi je oko $13 za MMbtu

Vaš link

Koliko PTKM placa plin ?

PTKM ne plaća plin po toj cijenu nego se cijena plina za PTKM određuje po posebnoj oil-linked formuli ugovorenoj s tvrtkom Prirodni Plin..U ovu forumulu ulazi mnogo parametara mešu kojima su cijena nafte na svjetskom tržištu, tečaj dolara, cijena lož ulja itd.Cijena se određuje na tromjesečnom nivou u USD, a za svaki mjesec posebno u HRK ovisno o tečaju USD/HRK tako da ovaj graf koji si poslao baš i ne pomaže. Na žalost formulu neznamo kao ni točnu cijenu plina to zna samo Uprava no ona je viša od tržišne (ako se malo ideš igrati s brojkamaiz FIa i uspoređivanja s tržišnom cijenom plina),


Drugo pitanje je vezano za utjecaj Agrokora na privatizaciju PTKM. Njima definitivno ne odgovara da se PTKM privatizira. Na kraju krajeva jedino u cemu je Agrokor dobar je isisavanje firmi u drzavnom vlasnistvu. Kakava je njihova uloga u procesu privatizacije i da li ga oni mogu zaustaviti ?

Koliko je meni poznato niti A od Agrokora nije spomenuto u okviru PTKM (zasada). Takoder koliko znam Todoric je vise sklon desnima nego trenutnoj Vladi tako da ni političke veze tu nisu nešto no jesu ekonomske…koliko utjecaja može iamti stvarno neznam

...

New Report

Close