PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ Ema

Ova država će ostati upisana u svjetske enciklopedije kao primjer kako u roku od 20 godina postojanja smlaviti državu i kako od njenih stanovnika napraviti besperspektivnu hrpu robova.
Što se tiče dokapitalizacije da ova država recimo i ima mogućnost da ubaci 100 milja eura u kapital postojeći sindikalci bi ga spalili u roku 2 godine i prebacili u đepove njihovih prijatelja koji dobavljaju sirovine i prijatelja koji kupuju naše gnojivo. Zamislite recimo situaciju da je Mercedes u minusu , a njegovi dealeri kao npr. Euroline u plusu.To je naravno jedino u Hrvatskoj moguće i da za to nitko ne odgovara. To je totalni apsurd koji se godinama dešava u Kutini. 2007 i 2008 ptkm je imala šansu stvoriti dobit od preko 500 milja kuna koja bi automatski povećala kapital s kojim se moglo recimo napraviti podzemno skladište plina u koje bi se plin utrpavao preko ljeta i trošio preko zime. Ili su iz tog kapitala mogli napraviti kogeneracijsko postrojenje i tako u jednom i drugom slučaju zaposliti hrvatske firme i sebi smanjiti trošak i povećati prihod. Ali ne, -srani sindikalac o tome pojma nema i zbog takvih stvari ne saziva stožere i slične pizdarije. Ovo je mislim jedina firma iz branše u kojoj uprava nikad ne zna što će se dogoditi u slijedećoj godini. Nevjerovatno je da firma radi preko 40 godina, a oni nikad ne mogu pogoditi niti približno koliku će dobit ili gubitak imati i uvijek pišu totalno retardirane prognoze poslovanja. Naravno da oni jako dobro znaju što firma može ali nikad ne znaju koliko će maznuti pa je najlakše reći da će na promet od 3 mlrd. kuna imati dobit od 5 milja i da je to jako dobro. Šta mi sve godinama trpimo treba nam dati nobelovu nagradu za pristojno ponašanje. Sve u svemu pretužna priča na hrvatski način, a jedino što je sigurno država mora nestati ne samo iz ove firme nego i iz svih drugih firmi uključujući i HEP. I to vrlo brzo jer propast kuca na vrata i jednostavno kod nas više nema političke snage koja može ovaj kolaps zaustaviti. Samo se nadam da će biti toliko mudri i pokrenuti totalnu privatizaciju. A opet da su političke elite i sindikalisti tako mudri ne bi mi niti bili u problemima. Ono što bi moglo spasiti ptkm je da najveći privatni mali dioničar zasjedne na mjesto predsjednika uprave i mislim da bi u tom slučaju u roku 2 godine ovdje nastala svjetska korporacija.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Zamislite recimo situaciju da je Mercedes u minusu , a njegovi dealeri kao npr. Euroline u plusu.

Nije ti neki primjer

GM je bankrotirao, a vecina njegovih dealera je nastavila profitabilno raditi. Magna koja je najveci dobavljac dijelova je tijekom citave krize bila u plusu. Cak je dala ponudu za Opel.

GM je imao velike obveze za mirovine (sto je u stuaciji niskih kamatnih stopa jako tesko financirati) , financirao je veliki broj svojih kupaca koji nisu bili sposobni vracati kredite i imao je visoku cijenu radne snage. Njegovi dealeri i dobavljaci nisu imali tih problema.

Tako da je moguce da proizvodjac automobila bude u minusu ili cak bankrotira, a da dealeri ostanu u plusu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Ali ne to nije moguće jer gangsteri kradu samo za sebe, a uopće nisu vlasnici toga nego samo prodaju -určeve sindikalne parole i trpaju pare u đepove dobavljača i kupaca gnoja.
Ova agonija za dobro svih nas u ovoj -sranoj državi mora prestati i do ljeta treba raspisati tender za privatizaciju. Jel to moguće da firma radi u kvartalu 100 milja eura prometa na ovakvom proizvodu i to sa gubitkom? Znaju gangsteri da poslovanje nije ugroženo jer amortizacija to uredno pokriva i likovi to uredno godinama koriste. Tamo da uđe prava revizija mislim da bi pali u nesvjest šta se događa. Još jednom sramota i ovo treba bez odgode prekinuti.

Grozomorno točan komentar, koji savršeno opisuje (nakaradno) funkcioniranje ovog bolesnog društva.

Mika, mogu li te zamoliti za jedan jezgrovit, hipotetski scenarij po kojem bi RH izvršila dokapitalizaciju Petrokemije putem IPO-a.

"Petrokemija 51% Vlada bi svoj udio prodala odmah, pregovara se s Rusima, u igri i Gazprom. Dokapitalizacija putem IPO-a nije isključena."
Izvor: http://www.vecernji.hr/biznis/drzava-odlucno-privatizaciju-prodaje-cak-udio-podravki-clanak-390967

TNX
[/quote]

Vlada svoj udio prodala odmah? Jel može samo Vlada npr. prodati Rusima svoj dio, bez javnog natječaja i tendera?


Haoren

Vidim da postaješ pomalo bezobrazan , a nisi baš najbolje savladao gradivo.
Dokap može ići bez obveza davanja javne ponude( tako se izglasa na skupštini,) pa ti i takvi kao ti ostanete naguženi.
Može ići i smanjenje nominale na recimo 125 kn ( bezveze sm bubnuo cifru) pa te naguze još više.

/cuted

Napomena : nemam niti jednu dionicu ptkm te ovaj post ne predstavlja poziv na kupnju ili prodaju ptkm ,a bilo koje gore navedene cijene nisu ciljane i ništa napisano nije nikakav orjentir za bilo čije ulaganje.

Sory na grubim rjecima ali me cesto onako pametni postovi izbace iz takta malo jer si stvarno napisao besmislice…bolje da neznas kakav sam uzivo oko tog

Točo je što si napisao da dokap može ići bez obaveze davanja ponude (recimo Agrokor se zaribao sto to nije pravilno napravio pa je sada pod tužbom), može ići i smanjenje nominale (vidi KORF) no teško da će im išta tako proći jer je OMFovi i NB imaju veliki paket i sigurno će štititi svoje ulaganje…Također ako se ne varam za takvu odluku o dokapu bez davanja ponude treba im75% glasova što nema šanse da dobiju.

Ponovno si poćeo o ratu, kak ne razumiješ da to ovdje ljude ne zanima pogotovo ne nas mlade generacije?

Ako ništa u jednome se slažemo, a to je da se nesmije dogoditi više nikad privatizacijska pljaćka kakvu je napravio KraDeSe 90tih i kojim je pljunuo na ratni put i tebe i mojih roditelja i jos mnogo branitelja koji su se borili za nešto što su kasnije mafijaši uništili. Obečajem ti ako dođe do takve privatiazije da ću se vratiit u HR i zajedno idemo sjedit na autoputu :)… Ja ipak osobno vjerujem novoj vladi i sumnjamd a će više ikome pasti na pamet raditi takav kriminal kao što je napravila ona druga stranka u svojih 17godina vladavine jer neznam što je bilo gore ono 90tih ili ova najnovija afera i zato čestitam Klausu na borbi 98e tada je sigurno bio upravu, no danas su druge okolnosti

...


Vlada svoj udio prodala odmah? Jel može samo Vlada npr. prodati Rusima svoj dio, bez javnog natječaja i tendera?

Nemogu dati ruku u vatru jer nisam pravnik no 99.9% sam siguran da takva prodaja MORA ići preko javnog natječaja, nesmije ići direktnom pogodbom , a za to postoji mnogo razloga

...



Vlada svoj udio prodala odmah? Jel može samo Vlada npr. prodati Rusima svoj dio, bez javnog natječaja i tendera?

Nemogu dati ruku u vatru jer nisam pravnik no 99.9% sam siguran da takva prodaja MORA ići preko javnog natječaja, nesmije ići direktnom pogodbom , a za to postoji mnogo razloga

[/quote]
… pa jel gledate TV i pratite tisak.Premijer iliti Zoki Zoka Milanović kaže za sve velike poslove javni međunarodni natječaj i transparentno do u detalje.Ja mu vjerujem da on neće napraviti istu grešku kao njegov prethodnik.Da se sve njega pita, a da on nije za ništa kriv. Vidim da se sad svi pomalo rugaju kad nekad dođe do nelih izjava ministara koje se mogu ili jesu drugačije interpretirane od stvarnog mišljenja Vlade. Sanaderova je vlada vladala bezprijekorno, sve je štimalo,Ko je zucnuo taj je i mucnuo. Nek oni samo rade sve pošteno i transparentno i u korist naroda, a ne vlasti i svojih stranaka. Obični ljudi su navikli biti strpljivi i čekati bolje dane. Zato drugovi pamet u glavu.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Eh, da mi je bilo biti na ovom sastanku:

http://gazprom.com/press/news/2012/april/article134329/?from=mail


Eh, da mi je bilo biti na ovom sastanku:

http://gazprom.com/press/news/2012/april/article134329/?from=mail

prodajte nam PTKM i nećete morati čekati November 15 2012.-kladim se da je to stajalište Rusa…
pa ljudi to su dvije spojene posude-PTKM i Gazprom, a spojnice su Southstream i Plinacro

norvežani imaju stabilno poslovanje a ovi naši od 40 milja pali na minus od 3 milje….krasno…gdje je sad Klaus? šta sad ima da kaže na to???
http://www.yara.com/investor_relations/quarterly_report/index.aspx

Zasto bi netko kupovao plin od treće osobe kad može kupovati od sebe za malo veće novce?
Da objasnim, zasto bi Vlada RH dopustila PTKM da kupuje plin, ajmo reći od Gazproma, kad moze kupovati od Ine, jest da je za veće novce ali se zapravo kupuje od sebe, i pare koliko-toliko ostaju u RH…

Tek sa novim vlasnikom, ako dotični bude večinski vlasnik, onda će on sam birati gdje će kupovati…

Zaključak: Nema jeftinijeg plina dok ne dode do privatizacije, a kada će to biti, u to neći ulaziti…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ide ovo polako ali sigurno odakle je i krenulo, na cca 200 kn. Pametni prodaju i kupuju ddjh. [thumbsup]

Na svu sreću nisam podlegao raznim organiziranim drukovima po forumima i blogovima te nisam kupio ovu dionicu prije nekoliko tjedana kada je bila 380 kn

Da li oni koji su nasjeli mogu tužiti stanovite osobe?

Ja nemam ptkm i ne nagovaram na kupnju ili prodaju ptkm

Počelo je....

Kolega baš se pitam jel bi mogla pasti koja "Tužbica" za onog kvazi gospodina koji je umislio da je Guardioala i druko da ide to po 1000.

Di je junak, svi umukoše a Petrokemija ko Titanic kao sigurno putovanje a ono DRAMA.

Nemam dijonice ptkm i za razliku od drugih drukera ovo nije poziv ni na kupnju a ni na prodaju.

[kiss] [kiss] [kiss]

LEAVE THE WORLD BEHINED

New Report

Close