PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

alfon, lopina i drugi dušebrižnici : ja ne vidim da je itko spušio a uskoro ćete to vidjeti i vi…
iako ne sumnjam da ćete pisati iste drukerske postove i kad ptkm bude iznad 300 (a na to vjerojatno nećemo dugo čekati) !
I naravno da nikoga ne nagovaram na kupnju/prodaju !

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Evo, čisto da ostane zabilježeno:

http://www.hera.hr/hrvatski/dokumenti/pdf/Rjesenje_2012-04-16_05.pdf

alfon, lopina i drugi dušebrižnici : ja ne vidim da je itko spušio a uskoro ćete to vidjeti i vi…
iako ne sumnjam da ćete pisati iste drukerske postove i kad ptkm bude iznad 300 (a na to vjerojatno nećemo dugo čekati) !

…. možda još i danas, a ako ne, onda cijena bi se trebala vratiti na jutrošnje i jučerašnje za prvu ruku!!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !



A isto tako , da ti nije bilo tog Klausa kojeg sad napadate, koji je držao pušku kad ste vi još dudali, sad bi imali novu prvomajsku u stečaji.Zašto xy nije uzeo pušku u ruke

Samo sam čekao ovako "pametne" argumente…I moj stari je imao pušku u rukama, pa što . Trebamo li si ja i on to na čelu istetovirati? Oni koji su išli u rat išli su iz svojih uvjerenja, a ne da bi poslje tražili zasluge na temelju toga , oni koji sada traže zasluge radi toga što su bili u ratu mogu se sramiti. BTW Dam se kladiti da danas 10% onih koji su tada uzeli pušku u ruke sada nebi ni u ludilu isto napravili…

Za kraj daj mi molim te pojasni kakve veze ima Klausov ratni put s poslovanjem petrokemije i kako to utjeće na to da PTKM teško uspjeva biti konkurentna prvenstveno zbog očito idalje lošeg plinskog ugovora? Kako Klausov ratni put utječe na to da PTKM ponovno stvara gubitke? Ja samo znam da je Klausov ljubimac Mesarić prouzroćio 400miljuna kuna gubitaka PTKMu i da još nitko radi toga nije u zatvoru no nadam se da će i to doći na red.

Molim te nemoj potezati više ovako "pametne" argumente kao "ma di si ti bio 90te"..prošlost ostavi prošlosti 1
[/quote]
Koje gubitke?
Ko ti je kriv ako si kupovao ptkm radi špekulacije o preuzimanju? Odi tuži tamo onog ko te nadrukao da uzimaš po 350. I da ja sam držao pušku u rukama i ratovao dok su govnari jeli pačja govna. I u rat sam išao sa 18 godina, a opet bi sada išao. JKo ste vi da odlučujete što će država raditi. imate svoje dionice, pa dodjite na skupštinu i mašite sa njima. Jebe se vama za ptkm i jebe se vama za kutinu i radnike.jedino vam je bitno da zaradite, zato ste tu.
I meni je bitno da zaradim, ali ne moram preko mrtvih, ima tvrtki koje su u privatnom vlasništvu pa ulažem u njih.. Iako sam zaradio na crosu, da se mene pita, NIKADA je ne bih privatizirao, jer ako je dobra npr ptkm Yari, kako nije nama dobra majku mu. Neka PTKM radi s nulom, pozitivnom nulom, neka radnici na vrijeme dobijaju plaće, dobrinosi idu državi i to je to. država samo od pdv-a ima strahovit priljev novca u kasu. A svi vi koji glumite mesije i kojima je "jako stalo do kutine i radnika", naravno zato ste za privatizaciju a ne zbog svojih đžepova, od sveg srca vam želim da ne bude ništa od te privatizacije.

Nemam dionice ptkm i ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju ptkm

Ima samo jedan problem, ptkm ne radi s nulom, na žalost radi s gubitkom.

– Nema šanse da ove rezultate nije Čačić znao još prije desetak dana, taman na vrijeme za objave cijena struje i plina.
– Gledajte više na gledalicu i graf pa ćete vidjeti da se /nakon male kolilčine prodane u strahu/ sve vraća natrag. Budućnost je jača od trenutačnog straha za par kuna!
– Ž. Klaus ima ispunjene uvjete za penziju već najmanje desetak godine. Lako je izguglati godinu njegova rođenja….Vuče za nos radnike i Vladu.
– 0,4% minusa je zanemarivo za uvjete pod kojima se u Petrokemiji posluje svake godine u 1Q.
– tresla se brda a rodit će se……… privatizacija [thumbsup]

marcello


Iako sam zaradio na crosu, da se mene pita, NIKADA je ne bih privatizirao, jer ako je dobra npr ptkm Yari, kako nije nama dobra majku mu.

Postoji i kompromisno rješenje, takozvano i Yare i pare rješenje, a to je da u privatizaciju ode 25% dionica PTKM iz državnog portfelja. Tako je nekako, ako me sjećanje ne vara, krenula i priča s Inom.

I da dodam – Klaus je po meni odigrao pozitivnu ulogu onomad kad se PTKM vjerojatno htjelo privatizirati na hadezeov način. Tko zna bi li danas PTKM uopće postojala ili bi možda poslovala ko Dioki da Klaus i njegovi to nisu spriječili.

Što se aktualnog Klausova stava tiče, nikakva privatizacija ni po kojem obliku, mislim da je to više predstava, odnosno jačanje početne pozicije u pregovorima. Uostalom, uz gore spomenuti način (prodaja 25% nekome na međunarodnom natječaju), ne može ni Klaus, a ni Elvis Preslay skupiti radnike da prosvjeduju jer jednostavno nema potrebe za takvo što.


Ko ste vi da odlučujete što će država raditi. imate svoje dionice, pa dodjite na skupštinu i mašite sa njima. Jebe se vama za ptkm i jebe se vama za kutinu i radnike.jedino vam je bitno da zaradite, zato ste tu.

Ne, mi tu nismo da zaradimo, mi smo tu da gledamo kako naš (i državni!) novac propada u vidu vrijednosti dionice ove firme zbog neracionalnosti u poslovanju (neracionalno nabavljanje sirovina, broj zaposlenih itd.) i u vrlo kratkom roku svjedočimo propasti ove firme.

Jel tebi jasno da mi (dioničari) posjedujemo firmu, država kao 50,xx % i mi ostali kao 49,xx %. Ta tvornica je naša, a ne od radnika. Sindikati se trebaju boriti za interese radnika, u vidu da im osiguraju pristojne plaće, bolje radne uvijete i ostale pogodnosti, a ne da plaše ljude sa nekakvom privatizacijom koja je ugasiti tvornicu i od nje napraviti pakirnicu.

Zbilja nekim ljudima nisu lončići na broju …

I ne, nas ne boli briga što će biti sa radnicima koji vrijedno i marljivo rade, i što će biti sa Kutinom kao gradom, dapače, mislim da se mi više brinemo za njih nego vi sa svojim protivljenjem privatizaciji. Ali tog ćete nažalost postati svjesni prekasno (u slučaju da se Petrokemija ne privatizira na vrijeme).

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA



Iako sam zaradio na crosu, da se mene pita, NIKADA je ne bih privatizirao, jer ako je dobra npr ptkm Yari, kako nije nama dobra majku mu.

Postoji i kompromisno rješenje, takozvano i Yare i pare rješenje, a to je da u privatizaciju ode 25% dionica PTKM iz državnog portfelja. Tako je nekako, ako me sjećanje ne vara, krenula i priča s Inom.

I da dodam – Klaus je po meni odigrao pozitivnu ulogu onomad kad se PTKM vjerojatno htjelo privatizirati na hadezeov način. Tko zna bi li danas PTKM uopće postojala ili bi možda poslovala ko Dioki da Klaus i njegovi to nisu spriječili.

Što se aktualnog Klausova stava tiče, nikakva privatizacija ni po kojem obliku, mislim da je to više predstava, odnosno jačanje početne pozicije u pregovorima. Uostalom, uz gore spomenuti način (prodaja 25% nekome na međunarodnom natječaju), ne može ni Klaus, a ni Elvis Preslay skupiti radnike da prosvjeduju jer jednostavno nema potrebe za takvo što.
[/quote]
s Vama se mogu složiti. Najbolja opcija bi bila da se nadje strateški partner s plinom, koji bi napravio dokapitalizaciju ( tako bi ptkm došla do novca, a država bi ostavila svoj udio). bio bi riješen plin time i svi zadovoljni. Vi ostali bi takodjer od toga jako profitirali ( vjerujem da bi ozbiljan partner bio spreman dokapitalizirati po cijenama iznad 350 kn)..Poslovanje bi se time bitno promjenilo, ono što treba moderniziralo, a kapaciteti povečali.

Eto, tolko od mene

Nemam ptkm i ne nagovaram na njenu kupnju ili prodaju Niti dajem ciljane cijene oko eventualne prodaje ili dokapitalizacije

Mogu stvari ići i ovako. Ne treba nikakva privatizacija ako nam svake godine naprave 10% dobiti u odnosu na promet. A to mogu jer imaju vrhunski proizvod koji je najbitniji na svijetu. Onda neka podijele u dividendu 200 milja kuna, a ostatak u razvoj i nove investicije. Tako bi od toga korist imali i mi i držaava kao vlasnici. Ali ne to nije moguće jer gangsteri kradu samo za sebe, a uopće nisu vlasnici toga nego samo prodaju -určeve sindikalne parole i trpaju pare u đepove dobavljača i kupaca gnoja.
Ova agonija za dobro svih nas u ovoj -sranoj državi mora prestati i do ljeta treba raspisati tender za privatizaciju. Jel to moguće da firma radi u kvartalu 100 milja eura prometa na ovakvom proizvodu i to sa gubitkom? Znaju gangsteri da poslovanje nije ugroženo jer amortizacija to uredno pokriva i likovi to uredno godinama koriste. Tamo da uđe prava revizija mislim da bi pali u nesvjest šta se događa.
Još jednom sramota i ovo treba bez odgode prekinuti.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ostali samo malobrojni, oni koji imaju stvarne, značajne količine nisu niti prišli ovom nivou. Još par minuta…..

Prodaje: Količina Cijena

21 281,46
17 281,95
40 282,00
50 282,40
57 282,50
40 284,88
40 284,89
55 285,00

marcello

INA će za 5 godina od ptkm za plin dobiti točno 1.166.666.666,00 EURA.Za Klausa i ekipu to je broj od preko milijarde eura. Kolka će biti dobit INE na tome?
Distributeri u Bosni, Italiji i drugdje po svijetu će zaraditi na našem gnoju.Zaradiće i oni koji bacaju gnoj po poljima, a mi jedini u minusu.Odje-ite više sa takvim poslovanjem i ako ne znate raditi skupite se i pustite nekom tko zna.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close