PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


… rezultat 1q jer nije toliko bitan.

kako nije bitan??? ja se nadam solidnom plusu 10-15 milja kuna,ako ne bude tako izlazim van iz PTKM!

moji postovi su osobno mišljenje te nisu investicijski savjeti niti poziv na kupoprodaju dionica!


to kod ove dionice nema veze oce li biti negativan ili ne ja osobno ocekujem od oko 80mil minusa i to je nebitno

Kako to mislite nije bitno. Pa upravo na ovoj dionici se priča i piše već 2 godine o game changingu, turnoveru i što ti ja sve znam. Izvješće je najbitnija stavka oko kretanja cijene neke dionice. S obzirom da je cijena poprilično rasla u prethodnom periodu, sukladno tome bi trebali biti i rezultati.

gospon fajdo ja neznam koliko vi dugo jeste dionicar iste ali evo kad je ptkm 2008godine izbacila plus od 80mil kn dionica je sa 210 otisla na 150kn dionicari koji imaju istu duze vremena znaju o cemu ja pricam.Pozdrav i dionica Ptkm je tu gdje je zbog najave privatizacije svakako ne zbog rezultata.Pozdrav


gospon fajdo ja neznam koliko vi dugo jeste dionicar iste ali evo kad je ptkm 2008godine izbacila plus od 80mil kn dionica je sa 210 otisla na 150kn dionicari koji imaju istu duze vremena znaju o cemu ja pricam.Pozdrav i dionica Ptkm je tu gdje je zbog najave privatizacije svakako ne zbog rezultata.Pozdrav

Gospon snupy ja nisam dioničar ptkm.
A ako vi ulažete u dionice na temelju rekla kazala o privatizaciji, bojim se da ne budete dobro završili. Evo Linić u otvorenom najavio privatizaciju hpb-a i crosa.o ptkm niti riječi


Pa upravo na ovoj dionici se priča i piše već 2 godine o game changingu, turnoveru i što ti ja sve znam. Izvješće je najbitnija stavka oko kretanja cijene neke dionice. S obzirom da je cijena poprilično rasla u prethodnom periodu, sukladno tome bi trebali biti i rezultati.

Pa jeste li usporedili izvješće za 2010 i 2011? Jeste li primijetili nekakve razlike, nešto što bi se moglo okarakterizirati kao turnover?



to kod ove dionice nema veze oce li biti negativan ili ne ja osobno ocekujem od oko 80mil minusa i to je nebitno

Kako to mislite nije bitno. Pa upravo na ovoj dionici se priča i piše već 2 godine o game changingu, turnoveru i što ti ja sve znam. Izvješće je najbitnija stavka oko kretanja cijene neke dionice. S obzirom da je cijena poprilično rasla u prethodnom periodu, sukladno tome bi trebali biti i rezultati.
[/quote]
Trenutna cijena je plod špekulacija o prodaji Petrokemije, stoga se novi porast može očekivati jedino ako se nešto konkretnije počne dešavati u tom smjeru.
Neka mala dobit u 1. kvartalu sigurno neće na dionicu djelovati tako kao što bi djelovala još jedna Čačićeva izjava da se kupci otimaju. Možda je to tužno ali je takvo ovo naše bijedno tržište (često se dnevno protrguje samo 1-2 milijuna eura, nije li to bijedno?).
Imaocima ove dionice koji su ušli nadajući se brzoj prodaji tvornice bi negativno izvješće više pasalo jer bi na taj način dobili argument da Petrokemija nema budućnost dok je vodi država.



Pa upravo na ovoj dionici se priča i piše već 2 godine o game changingu, turnoveru i što ti ja sve znam. Izvješće je najbitnija stavka oko kretanja cijene neke dionice. S obzirom da je cijena poprilično rasla u prethodnom periodu, sukladno tome bi trebali biti i rezultati.

Pa jeste li usporedili izvješće za 2010 i 2011? Jeste li primijetili nekakve razlike, nešto što bi se moglo okarakterizirati kao turnover?

[/quote]

jesam i to se dogodilo.no sad se mora nastaviti tim smjerom, a ne da opet bude turnover pa se vratiti na početak

jesam i to se dogodilo.no sad se mora nastaviti tim smjerom, a ne da opet bude turnover pa se vratiti na početak

Turnover turnovera? 😀

S obzirom da Linić jučer u Otvorenom nije izrijekom spomenuo privatizaciju PTKM, za razliku od CROS-a i HPB-a, a znajući da PTKM s Prirodnim plinom (Inom) ima potpisan ugovor do kraja iduće godine, za zaključiti je da će privatizacija PTKM uslijediti tek iduće godine. Ako ćemo tako zaključivati, onda bi negativni rezultati q1 mogli sniziti cijenu dionice, pa bi se isplatilo šortati.
Međutim, takva opcija je rizična zbog toga što Vlada može, simbolički rečeno, svakoga časa raspisati natječaj za odabit konzultanta koji će pripremiti PTKM za privatizaciju, a moguće je i da netko od zainteresiranih javno objavi svoju namjeru da uđe u PTKM.
Jednako tako, moguće je da Vlada objavi da za privatizaciju priprema samo CROS i HPB i da netko nakon toga izjavi da PTKM nije u planu za ovaj krug, što bi trebalo srušiti cijenu dionice.
S druge strane, postoji mogućnost da PTKM iznenadi dobrim rezultatima, ako već ne ovoga, onda zasigurno idućeg kvartala.
Sve u svemu, zanimljivo. 😀


jesam i to se dogodilo.no sad se mora nastaviti tim smjerom, a ne da opet bude turnover pa se vratiti na početak

Turnover turnovera? 😀

S obzirom da Linić jučer u Otvorenom nije izrijekom spomenuo privatizaciju PTKM, za razliku od CROS-a i HPB-a, a znajući da PTKM s Prirodnim plinom (Inom) ima potpisan ugovor do kraja iduće godine, za zaključiti je da će privatizacija PTKM uslijediti tek iduće godine. Ako ćemo tako zaključivati, onda bi negativni rezultati q1 mogli sniziti cijenu dionice, pa bi se isplatilo šortati.
Međutim, takva opcija je rizična zbog toga što Vlada može, simbolički rečeno, svakoga časa raspisati natječaj za odabit konzultanta koji će pripremiti PTKM za privatizaciju, a moguće je i da netko od zainteresiranih javno objavi svoju namjeru da uđe u PTKM.
Jednako tako, moguće je da Vlada objavi da za privatizaciju priprema samo CROS i HPB i da netko nakon toga izjavi da PTKM nije u planu za ovaj krug, što bi trebalo srušiti cijenu dionice.
S druge strane, postoji mogućnost da PTKM iznenadi dobrim rezultatima, ako već ne ovoga, onda zasigurno idućeg kvartala.
Sve u svemu, zanimljivo. 😀
[/quote]

Linić je ministar financija i on se referirao isključivo na proračun, zaduživanje, poreznu politiku, naplatu prihode i rashode…
Spomenuo je i HPB i Croatia osiguranje kao predmet prodaje i prihode od toga cca 2 milijarde kuna da bi se manje zadužili. Isto tako rekao je da očekuje rast BDP od 0,8 % ker će se prvi natječaji u investicije u Hrvatskoj morati raspisati već polovinom svibnja – 20-tak dana, a sa prvim lopatama može se početi već u srpnju da bi se mogla povećati potrošnja, ali ovaj put u investicije što bi rezultiralo porastom BDP. Naravno nije se upuštao u resor gospodarstva što i usko gledano nije njegov prioritet već Čačića. Pogledajte otvoreno sa Čačićem i sinoćnje sa Linićem, sve zbrojite, oduzmite , podjelite, pomnožite i tu veće dileme nebi trebalo biti. Jučer je negdje u tisku spomenutu da je jako za Croatia osiguranje zainteresiran ruski Sberbank , (deset milijardi dolara neto dobiti, 70 milijuna klijenata fizičkih osoba i 1,5 milijuna tvrtki te 70 milijardi dolara vrijedne tržišne kapitalizacije), što bi to značilo da se toga boje naj jače osigurateljske kuće u Hrvatskoj, a i hrvatskim talijanskim bankama nije svejedno. čačić je spomenuo strateškog partnera, povećanje konkurentnosti, profitabilnosti , kapaciteta i to je cilj… nema nazad. Fala bogu nema previše buke oko kineza i luke rijeka… svi bi štrajkali, ne daju ništa da se proda, ne smijemo se zaduživati, bacamo papire i otpad svuda oko sebe, a onda se brinemo da će nam sve zagaditi, malo i gotovo ništa ne radimo i vičemo sve za Hrvatsku, Hrvatsku ni za što…. živio socijalizam
Izgleda da će u budućnosti toga biti pono, puno manje, a nama ostaje samo da se nadamo i očekujemo. ja sam optimista da na to nećemo čekati predugo !!!
Uostalom Čačić je rekao sam ako ne bude tako, nemam ja tu što tražiti… barem sam doživio to da svoju aroganciju, prepotenciju, cinizam stalno ne prosipa po nama malima, nego je kao prvi hrvatski političar od…. europu kad je izrekao ono povjesno …"sav se tresem". Svaka čast što ne popuštaju za NO INE, a one koji kažu da ministrima nije mjesto u NO ,(i nije), kažem da je i bivši ministar Branko Vukelić bio u NO i izjavio da nije njegov posao kontrolirati upravu. Naravno za to je dobivao naknadu kao član NO. Meni je uvijek bitnije što se i kao se radi, a ne tko to radi i s koje pozicije to radi. Našoj trenutno najvećoj oporbenoj stranci uvijek je na prvom mjestu forma, a ne suština i dok je tako nema tu sreće. U srcu sam uvijek bio i bit ću uz tu stranku, od nedavno joj i formalno i pripadam, (svi van, ja u unutra), ali kolko sam primjetio još prevladava forma, a ne sadržaj.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


kad je ptkm 2008godine izbacila plus od 80mil kn dionica je sa 210 otisla na 150kn

to nema veze, tad su padale sve dionice jer je bio početak svjetske krize! plus iz poslovanja je umanjio pad u odnosu na ostale. pa jedna Ingra pala je 95%, a masa drugih dionica i po 90% i dan danas su na tim cijenama za razoliku od PTKM koja je skoro na ATH!
sad PTKM treba opravdati svojim poslovanjem cijenu od skoro 300 kn ili ide nazad na 200 kn!

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Nakon što ovo pročitate bit će vam jasnije zašto imam negativan stav i nepovjerenje u ovog lika ….Al Capone je mala beba za njega !
Čovjek je u stanju uništit i ono malo što još radi u ovoj državi!
Radnici PTKM i Klaus imaju 100% pravo kad govore da su "uplašeni",nakon njegovog igrokaza s rusima u kojem je očito vidio i svoju korist…!

http://hr.seebiz.eu/kolumne-i-komentari/cuvar-kutlinih-tajni-propjevao-o-vezi-odbjeglog-tajkuna-i-cacica/ar-33026/

U pravno uređenim državama …ovakvi su iza rešetaka! ,,,a kod nas bez stida i srama još bahato "ponizuju "radnike nedavno slučaj u ptkm!

[bye]

POKRET OTPORA


Linić je ministar financija i on se referirao isključivo na proračun, zaduživanje, poreznu politiku, naplatu prihode i rashode…
Spomenuo je i HPB i Croatia osiguranje kao predmet prodaje i prihode od toga cca 2 milijarde kuna da bi se manje zadužili.

Spomenuo je CROS i HPB, a PTKM nije. To sad može značiti ili da će novac od prodaje državnog udjela u PTKM biti na razini statističke pogriješke pa ga je nebitno uopće spominjati, ili da u ovogodišnjem državnog proračunu nisu planirana sredstva od prodaje PTKM. Ne može Linić biti ministar financija kad spominje CROS i HPB, a biti nešto drugo kad ne spominje PTKM.

Dakle, ukoliko se prihod od prodaje PTKM očekuje ove godine, potrebno je rebalansirati državni proračun.

New Report

Close